Ana Sayfa | SPOR

İşte UEFA Avrupa Ligi eşleşmeleri

Fenerbahçe, Atiker Konyaspor, Osmanlıspor

Fenerbahçe, Atiker Konyaspor, Osmanlıspor'un UEFA Avrupa Ligi'nde eşleştiği takımlar belli oldu

UEFA Avrupa Ligi'nde 2016-2017 sezonu grup kuraları çekildi.Avrupa futbolunun kulüp düzeyindeki ikinci turnuvasında, grup eşleşmeleri belli oldu. Kupada Türkiye'yi temsil edecek Fenerbahçe'nin 2'nci, Atiker Konyaspor ve Osmanlıspor'un ise 4'üncü torbadan katıldığı kura çekimi, Monaco'daki Grimaldi Forum'da gerçekleştirildi. Çekiliş sonucu 48 ekip, dörderli 12 gruba ayrıldı.

Fenerbahçe'nin, A Grubu'nda Manchester United (İngiltere), Feyenoord (Hollanda), Zorya (Ukrayna) ile eşleştiği kurada, Atiker Konyaspor, H Grubu'nda Shakhtar Donetsk (Ukrayna), Braga (Portekiz) ve Gent (Belçika), Osmanlıspor da L Grubu'nda Villarreal (İspanya), Steaua Bükreş (Romanya) ve Zürih'in (İsviçre) rakibi oldu.

15-29 Eylül, 20 Ekim, 3-24 Kasım ve 8 Aralık tarihlerinde yapılacak grup karşılaşmalarında ilk 2 sırayı alan takımlar, adlarını son 32 turuna yazdıracak. Ekipler, son 32 turundan itibaren iki maçlı eleme usulüyle oynanacak eşleşmelerden galip çıkarak finale yükselmeye çalışacak.

UEFA Avrupa Ligi finali, 24 Mayıs'ta İsveç'in başkenti Stockholm'deki Friends Arena'da oynanacak.

Kura sonucu belirlenen 12 grup şöyle:

A Grubu: Manchester United (İngiltere), Fenerbahçe, Feyenoord (Hollanda), Zorya (Ukrayna)

B Grubu: Olympiakos (Yunanistan), APOEL (Kıbrıs Rum Kesimi), Young Boys (İsviçre), Astana (Kazakistan)

C Grubu: Anderlecht (Belçika), Saint-Etienne (Fransa), Mainz (Almanya), Gebele (Azerbaycan)

D Grubu: Zenit (Rusya), AZ Alkmaar (Hollanda), Maccabi Tel-Aviv (İsrail), Dundalk (İrlanda)

E Grubu: Viktoria Plzen (Çek Cumhuriyeti), Roma (İtalya), Austria Wien (Avusturya), Astra (Romanya)

F Grubu: Athletic Bilbao (İspanya), Genk (Belçika), Rapid Wien (Avusturya), Sassuolo (İtalya) 

G Grubu: Ajax (Hollanda), Standard Liege (Belçika), Celta Vigo (İspanya), Panathinaikos (Yunanistan)

H Grubu: Shakhtar Donetsk (Ukrayna), Braga (Portekiz), Gent (Belçika), Atiker Konyaspor

I Grubu: Schalke 04 (Almanya), Red Bull Salzburg (Avusturya), Krasnodar (Rusya), Nice (Fransa)

J Grubu: Fiorentina (İtalya), PAOK (Yunanistan), Slovan Liberec (Çek Cumhuriyeti), Karabağ (Azerbaycan)

K Grubu: Inter (İtalya), Sparta Prag (Çek Cumhuriyeti), Southampton (İngiltere), Hapoel Beer-Sheva (İsrail)

L Grubu: Villarreal (İspanya), Steaua Bükreş (Romanya), Zürih (İsviçre), Osmanlıspor


Rasim Ozan Kütahyalı "Taraftar Gökhan Gönül'ün üzerine dolar yerine TL atılmalıydı"

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın dolar açıklamasına esprili şekilde eleştiren Rasim Ozan Kütahyalı, "Fenerbahçe-Beşiktaş maçında taraftarlar Gökhan Gönül'ün üzerine dolar yerine TL atmalıydı" şeklinde konuştu.

Galatasaray, Mancini'nin göz bebeği Chedjou'nun biletini kesti

Kamerunlu oyuncusu Aurelien Chedjou'nun performansının düşmesi nedeniyle Galatasaray yerine yeni bir savunma oyuncusu arıyor.

Eski Milli voleybolcu Ender Kurt hayatını kaybetti

Voleybol milli takımda uzun süre oynayan Ender Kurt 83 yaşında hayatını kaybetti.