Ana Sayfa | SPOR

UEFA'nın kararını eleştiren Güneş Maçtan önce kimden gol yedik belli değil

şenol güneş

Lyon'un İstanbul'da seyircisiz maç oynama isteğinin ardından iki takımada ceza yağdıran UEFA'ya tepki gösteren Güneş, "Bu kararı UEFA mı aldı , Lyon mu aldı bilmiyorum. Maçtan önce kimden gol yedik belli değil." dedi

UEFA Avrupa Ligi'nde Lyon'u konuk edecek Beşiktaş'ta teknik direktör Şenol Güneş açıklamalar yaptı. UEFA'dan gelen cezayı eleştiren Güneş, "Bu kararı UEFA mı aldı , Lyon mu aldı bilmiyorum. Kazanırsak çok seviniriz kaybedersek üzülürüz. Yarın sevinmek için çok sebep var. Taraftarımızın Fairplay'den kopmadan bizi desteklemesini istiyoruz. Enerjilerini hiç boşa atmadan ve rakip takım futbolcularının provokelerine gelmemelerini istiyorum. Roma maçını da izledim orada da böyle yaptılar. Biz Lyon karşısında futbol oynamaya çıktık ve futbol oynamak için çok şey yaptık."

"KARARIN KAZANANI LYON, KAYBEDENİ BİZ OLDUK"

"Biz futbolun dışına çıkmayacağız. Şiddet de görmek istemiyoruz. Şiddet varsa ceza verilmeli. Ceza verirken de ona göre verilmeli. UEFA, Lyon tarafında olmuştur. Terazinin diğer tarafı daha ağır basmıştır. UEFA bize bir gol atmıştır. Biz bu golü çıkarmak zorundayız. Biraz daha adaletli, sağduyulu olmak gerekir. Oradaki taraftarlarımızı biz almadık onlar aldı. Belki de Lyon tarafı böyle bir ceza geleceğini biliyordu da taraftarlarını getirmedi. Yarın göreceksiniz her faulde oyuncuların kendilerini yere attığını göreceksiniz. Roma-Lyon maçında olmuştu bu olaylar. Lyon'da olay oldu cezasını ben çektim. Burada yarın maç oynanacak cezayı şimdi yine ben çekiyorum. Böyle bir cezanın mantığı yok. Verilen cezada boynumuzdan assalar da biz mücadele edeceğiz. Futbol ayakla oynanan bir oyundur ve biz oyun oynamaya çalışacağız. Bu kararda kazanan Lyon takımıdır kaybeden Beşiktaş'la birlikte futboldur."

"KARAR DEĞİL PSİKOLOJİK SAVAŞ"

"Aboubakar ve Marcelo cezalı, Ömer de sakatlığı sebebiyle kadroda olmayacak. Diğerlerine antrenmandan sonra karar vereceğim. Eksik olarak söylemek de doğru değil. Sinirleri germek için alınan bir karar. Bu karar değil zaten psikolojik bir savaş. Biz orada 1 saat soyunma odasında bekledik. Biz yine futbol oynamaya ve işimizi yapmaya çalışacağız. Şartlar ne olursa olsun biz sahada futbolumuzu oynayacağız. Kazansak da kaybetsek de alnımız ak bir şekilde çıkacağız"

"AMACIMIZ MEŞRU OLMAYAN YOLALRDAN KAZANMAK DEĞİL"

"Provokasyon çok kolay. Evet bir şey atmak doğru değil. Benim oyuncum orada yere yatsa maç oynanmazdı. Biz bunu da yaptırabilirdik. Ama bizim gayretimiz futbol oynamaktı. Niyetimiz gayrimeşru yollarla maçı kazanmak değildi. Yanlış yapanların yolunu kesmek yöneticilerin işidir. Görünen koy kılavuz istemez. İki takım içerisinde yanlışlık varsa ve iki takımı da aynı yere koyuyorsanız bu yanlışlığı herkes görür."

 

Başakşehirli futbolcuların saldırısına uğrayan gazeteciden ilk tepki

Başakşehir Rizespor maçında gazeteci Selman Kutlu, turuncu lacivertli futbolcuların saldırısına uğradı

Sabri Volkan arasında büyük gerilim Tokalaşmadan birbirlerine es geçtiler

Galatasaray-Fenerbahçe maçı öncesi Sabri Sarıoğlu ile Volkan Demirel tokalaşmadan maça başladı

Maç henüz bitmedi diyen CHP'li vekile Gökçek'ten cevap

CHP'li vekil Baykal'ın referandum sonuçlarına yönelik yaptığı açıklamayla ilgili Gökçek 'Siz kendinizi hala hakem mi sanıyorsunuz?' diye konuştu