Ana Sayfa | SPOR Futbol

Arda Turan'ın Barcelona transferi sonrası ilk açıklaması

Arda Turan

Barceona'ya kendisini 5 yıllığına bağlayan imzayı atan Arda Turan'ın ilk açıklaması “Buraya uygun olduğumu, en büyük hayalimin burada oynamak olduğunu takım arkadaşlarım biliyor. Özel ve güzel şeyler yapmaya geldim. En iyi Arda’yı burada görecekler” oldu

Türk futbolu, dün tarihi bir gün yaşadı... Atletico Madrid’deki performansı ile bir basamak yukarıya çıkan ve Barcelona’ya transfer olan Arda Turan, hem kendisi hem de ülke futbolu için büyük bir öneme sahip olan imzayı attı. 41 milyon Euro bonservis bedeli karşılığında Barça’ya giden milli yıldız, dün 5 yıllık sözleşmeyi imzaladı. Ardından basının sorularını yanıtlayan Arda, Barcelona’da performans anlamında zirveye çıkacağını söyledi. Arda, “Buradan teklif gelmeseydi Atletico’yu bırakmazdım. Atletico’da kazanmaya giderken acı çekmekten hoşlanıyorduk. Ama Barcelona’ya uygun olduğumu, hayalim boyunca burada oynamak istediğimi takım arkadaşlarım biliyor. Buraya çok özel ve güzel şeyler yapmaya geldim. En iyi Arda’yı Barcelona’da görecekler” diye konuştu.

'OLMAK İSTEDİĞİM YERDEYİM'
Barcelona’ya karşı hep sempatisinin olduğunu belirten Arda, “Barcelona’nın sloganı ‘Bir kulüpten daha fazlası’ ben de daha fazlası için geldim. Atletico’dan takım arkadaşlarım bilir, buraya karşı hep bir sempati hissettim. Olmak istediğim yerdeyim. Birçok teklif vardı ama konu Barcelona olunca hepsini atıyorsunuz” dedi.

'STİLİM BARÇA'YA UYGUN'
Barcelona’nın patronu Luis Enrique’nin kendisine güvenini boşa çıkarmayacağını vurgulayan milli yıldız, “Luis Enrique beni aradı ‘Hoş geldin’ dedi. Beni çok mutlu eden bir telefondu. O dünyanın en iyi takımının hocası. Ben de kendi stilimi Barcelona kültürüne uygun görüyorum. Luis Enrique bana inandığı için kendimi özel hissediyorum. Iniesta’da mesaj attı. Bu ilgi beni mutlu etti. Büyük bir ailenin içine kupalar kazanmaya geldim” diye mutluluğunu dile getirdi.

'KİMSE XAVI OLAMAZ'
Arda, bir gazetecinin “Xavi’nin boşluğunu doldurabileceğine inanıyor musun?” şeklindeki sorusuna şu yanıtı verdi: “Kimse Xavi’nin sorumluluğunu taşıyamaz. O bütün futbolseverlerin idolüdür. Ben de dahil olmak üzere kimse Xavi olamaz. Ben kendi stilimi ve tarzımı yansıtıp, insanların gönlüne girmek, başarılar kazanmak istiyorum.”


Beşiktaş Napoli karşısında tarih yazdı işte geniş özet

UEFA Şampiyonlar Ligi B Grubu 3. hafta maçında Beşiktaş, İtalya temsilcisi Napoli karşısında tarih yazdı.

Napoli'ye giden Beşiktaşlı taraftar saldırıya uğradı

Napoli-Beşiktaş maçı öncesi korkulan oldu; karşılaşma için Napoli'ye giden Türk taraftarlar saldırıya uğradı

Galatasaray Başkanından 'borç' açıklaması

Galatasaray Kulübü Başkanı Dursun Özbek, kulübün içinde bulunduğu borç ve faiz sarmalından çıkması gerektiğini belirterek, bu anlamda Riva ve Florya arazilerinin değerlendirilmesi için yaptıkları anlaşmanın çok önemli olduğunu söyledi