Ana Sayfa | SPOR Futbol

Galatasaray Londra Futbol Okulu 2016 ve 2017 sezon kayıtları başladı

galatasaray_londra_yaz_okulu

Galatasaray Londra Futbol Okulu, geleceğin yıldızlarını arıyor. 2016-2017 sezonu için kayıtların başladığı okulda ilk antrenman, Premier League deneyimli profesyonel eğitmenler gözetiminde 24 Haziran Cuma günü yapılacak. Kulübün marka değerini ve bilinirliğini İngiltere'de de en üst seviyeye çıkarmayı amaçladıklarını söyleyen Galatasaray Londra Futbol Okulu Temsilcisi Erol Aydın, projenin 4 ile 15 yaş arasındaki çocukları kapsadığını vurguladı.

Erol Aydın yönetiminde 24 Haziran'da kapılarını açmaya hazırlanan Galatasaray Londra Futbol Okulu, 4-15 yaş grubundaki çocukları bekliyor. Yeni sezon kayıtlarının başladığı futbol okulunun kuruluş amaçları arasında; 'sporu çocukların hayatında alışkanlık haline getirmek', 'Galatasaray'ın (GS) marka değerini Londra'ya taşımak' ve 'bulunan yetenekleri geliştirip hem kulüp hem de spor camiasına kazandırmak' yer alıyor. Galatasaray Londra Futbol Okulu, geleceğin yıldızlarını arıyor. 2016-2017 sezonu için kayıtların başladığı okulda ilk antrenman, Premier League deneyimli profesyonel eğitmenler gözetiminde 24 Haziran Cuma günü yapılacak. Kulübün marka değerini ve bilinirliğini İngiltere'de de en üst seviyeye çıkarmayı amaçladıklarını söyleyen Galatasaray Londra Futbol Okulu Temsilcisi Erol Aydın, projenin 4 ile 15 yaş arasındaki çocukları kapsadığını vurguladı.

23 Nisan tarihinde Londra'ya gelerek Erol Aydın ile birlikte White Hart Lane'de bulunan New River Sport & Fitness ve Tottenham Green Pools and Fitness'da incelemelerde bulunan Galatasaray Spor Okulları Müdürü Selim Durmaz da, tesisleri çok beğendiğini ifade etti.

 

 

LONDRA'YA ÇOK ÖNEM VERİYORUZ

Türkiye'nin 61 ilinde futbol okullarının bulunduğunu, basketbol, voleybol gibi branşlara da çok önem verdiklerini anlatan Selim Durmaz, Galatasaray markasını yurtdışında tanıtmayı önemli bir misyon edindiklerine dikkat çekti. Bu sebeple; şimdilik Azerbaycan, Kazakistan ve Belçika'da yer aldıklarını, Almanya'ya da yakın zamanda spor okulu açacaklarını vurgulayan Durmaz, Londra'ya ise ayrı bir önem verdiklerinin altını çizdi.

Durmaz, "23 Nisan'da gerçekleştirdiğim ziyarette, Galatasaray Londra Futbol Okulu için tespit edilen tesisleri, buradaki temsilcimiz Erol Aydın ile birlikte gezdik. İki tesisi de çok beğendim. Amacımız; Galatasaray'ın marka değerini Avrupa ve dünyanın diğer bölgelerinde de tanıtmak ve olabilirse altyapımıza hizmet edecek genç oyuncuları kazanmak. Bu sebeple Londra'dayız. Galatasaray; spor okulu ve altyapı anlamında en başarılı Türk kulübüdür" dedi.

İNGİLİZLER BİZİ İYİ BİLİR

Londra'da gezdiği spor tesislerinden övgüyle bahseden ve İngiltere'nin futbolda geldiği noktayı 'altyapıya' bağlayan Selim Durmaz, "Türkiye'de bu kadar güzel tesislerimiz yok. Bizim ülkemizde altyapının gelişmemesinin sebeplerinden bir tanesi de, tesislerimizin çok iyi olmamasıdır. Londra'da futbol okulu açarak Galatasaray'ın marka değerini ve büyüklüğünü göstermiş olacağız. Zaten İngilizler bizi çok iyi tanır. İngiliz futbol kulüplerine karşı Galatasaray'ın belli bir üstünlüğü var. Örneğin, UEFA kupasını 2000 yılında Arsenal'i yenerek kazandık. Ayrıca o yıl, elediğimiz başka İngiliz kulüpleri de oldu" diye konuştu.

PREMIER LEAGUE TECRÜBESİ...

Premier League'de altyapı hocalığı yaptığına işaret eden Galatasaray Londra Futbol Okulu Temsilcisi Erol Aydın da, kulübün marka değerine yakışır bir projeyi hayata geçirecek olmanın mutluluğunu yaşadığını vurguladı. Aynı zamanda Birleşik Kralllık Galatasaray Taraftarlar Derneği Başkanı olan Aydın, futbol okulu projesini, Premier League akademi deneyimi ile profesyonel yöneticilik tecrübesini kullanarak hayata geçirdiğini ifade etti.

İLK ANTRENMAN 24 HAZİRAN'DA

2016-2017 sezonu için kayıtların başladığını ve ilk antrenmanın 24 Haziran'da yapılacağını belirten Erol Aydın, dört haftalık programdan sonra, 'herşey hazır' şekilde yeni sezon startının verileceğini aktardı. Yüksek kalitede eğitim verebilmek için kontenjanların sınırlı tutulduğunu söyleyen Aydın, ilk yıl deneme yapılmayacağını ve grupların, 4'ten 15'e toplam 12 yaş grubundan oluşacağını anlattı.

OLAYA SADECE 'FUTBOL' OLARAK BAKMIYORUZ

Olaya sadece 'futbol' olarak bakmadıklarını, bu işin psikolojik ve sosyal boyutuyla da ilgilendiklerini vurgulayan Aydın, "Londra'da çocuklarımızı sporla ne kadar erken tanıştırırsak, onları kötü alışkanlıklardan o kadar uzak tutarız düşüncesiyle ilk başta 6 olarak belirlediğimiz minimum yaş grubunu 4'e çektik. Çocuklarımızın sportif başarısının yanı sıra topluma faydalı bireyler olarak yetişmesini de çok arzu ediyoruz" dedi.

www.galatasaraylondon.com internet sitesinde antrenman- ücret bilgilerini bulabilir, merak ettiğiniz soruların yanıtını SSS (Sıkça Sorulan Sorular) bölümünden alabilir, ayrıca 'kayıt' talebinizi iletebilirsiniz.

BEŞE BEŞ FUTBOL TURNUVASI

Diğer yandan;Galatasaray Taraftarlar Derneği, Galatasaray Londra Futbol Okulu'nun sponsorluğunda 5 Haziran 2016 Pazar günü, New River Sport & Fitness'da (White Hart Lane, Wood Green, N22 5QW) 5'e 5 Futbol Turnuvası düzenliyor. 16 takımdan oluşacak turnuvaya takım kayıt talebi directors.office@galatasaray.org.uk email adresinden yapılabilir. 

 

Futbol camiası yasa boğuldu İrlandalı oyuncu evinde ölü bulundu

Derry City'nin kaptanı İrlandalı 27 yaşındaki futbolcunun evinde hayatını kaybettiği öğrenildi.

Gençlerbirliği Çaykur Rizespor maçı canlı yayın bilgileri ve muhtemel 11'leri

Spor Toto Süper Lig'in 25. haftasında Gençlerbirliği, Çaykur Rizespor ile karşılaşacak. Peki maç saat kaçta başlayacak ve hangi kanaldan yayınlanacak? İşte detaylar...

Bursaspor Alanyaspor maçı canlı yayın bilgileri ve muhtemel 11'leri

Bursaspor, ligin 25. haftasında sahasında Alanyaspor ile karşılaşacak. Peki maç saat kaçta başlayacak ve hangi kanaldan yayınlanacak? İşte detaylar...