Ana Sayfa | TEKNOLOJİ

Dünya devi Samsung'un telefonunda büyük sorun

Galaxy S6 Edge’de büyük sorun

Samsung’un 3 bin TL fiyatla piyasaya sunduğu Galaxy S6 Edge’de zaman zaman sorunlar yaşanıyor

Otomatik döndürmeyle ilgili sorun yaşadıklarını bildiren Samsung Galaxy S6 Edge kullanıcıları, telefonun bir süre sonra otomatik döndürme işlevini yitirmeye başladığını vurguladı. 3 bin TL’lik fiyatıyla en pahalı telefonlardan biri olan Galaxy S6 Edge’in bu problemine nasıl bir çözüm bulunacağı ise merak konusu oldu.

Bilinen çözümler işe yaramıyor

Samsung'un yeni telefonunu kullanan kullanıcıların Verizon ve Sprint'te yer alan Galaxy S6 Edge başlığına yazdıkları şikayetlere göre telefon, otomatik döndürme işlevini bir süre sonra yitiriyor. Problemin herhangi bir neden olmaksızın bir anda baş gösterdiğini ifade eden kullanıcılar, otomatik döndürmenin birkaç gün sorunsuz çalıştığını ancak sorun ortaya çıktıktan sonra cihazı yeniden başlatmanın ve hatta fabrika ayarlarına döndürmenin bile işe yaramadığını söylüyor

“Güncellemeyle düzelir” diyen var

Raporlara göre otomatik döndürme işlevinin çalışmamasının nedeni, ivmeölçerin gerektiği gibi çalışmamasından kaynaklanıyor. Forumlarda dolaşan bir iddia, sorunu hızlı şarj sırasında oluşan sıcaklıktan cihazı hasar görmesine bağlıyor. Bazı kullanıcılar ise basit bir güncellemeyle durumun düzeleceğine inanıyor ancak sorunun ne derece yaygın olduğu ise şimdilik bilinmiyor.


iPhone'lara yeni yıl zammı geldi son fiyatlar ne oldu

Teknoloji devi Apple yeni yılın ilk zammını iPhone'lara yaptı. İphone'lar artık bir önceki fiyatından daha yüksek bir fiyata satılacak

Bakanlıktan yerli arama motoru Geliyoo için şok açıklama

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı "Geliyoo" adlı yerli arama motoru için maddi destekte bulunmadıklarını belirtti.

Google'ın Türk versiyonu geliyor

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan'ın Google'a karşılık yeni yerli arama motoru olan Geliyoo hizmete açıldı.