Ana Sayfa | TEKNOLOJİ

Dünya devi Samsung'un telefonunda büyük sorun

Galaxy S6 Edge’de büyük sorun

Samsung’un 3 bin TL fiyatla piyasaya sunduğu Galaxy S6 Edge’de zaman zaman sorunlar yaşanıyor

Otomatik döndürmeyle ilgili sorun yaşadıklarını bildiren Samsung Galaxy S6 Edge kullanıcıları, telefonun bir süre sonra otomatik döndürme işlevini yitirmeye başladığını vurguladı. 3 bin TL’lik fiyatıyla en pahalı telefonlardan biri olan Galaxy S6 Edge’in bu problemine nasıl bir çözüm bulunacağı ise merak konusu oldu.

Bilinen çözümler işe yaramıyor

Samsung'un yeni telefonunu kullanan kullanıcıların Verizon ve Sprint'te yer alan Galaxy S6 Edge başlığına yazdıkları şikayetlere göre telefon, otomatik döndürme işlevini bir süre sonra yitiriyor. Problemin herhangi bir neden olmaksızın bir anda baş gösterdiğini ifade eden kullanıcılar, otomatik döndürmenin birkaç gün sorunsuz çalıştığını ancak sorun ortaya çıktıktan sonra cihazı yeniden başlatmanın ve hatta fabrika ayarlarına döndürmenin bile işe yaramadığını söylüyor

“Güncellemeyle düzelir” diyen var

Raporlara göre otomatik döndürme işlevinin çalışmamasının nedeni, ivmeölçerin gerektiği gibi çalışmamasından kaynaklanıyor. Forumlarda dolaşan bir iddia, sorunu hızlı şarj sırasında oluşan sıcaklıktan cihazı hasar görmesine bağlıyor. Bazı kullanıcılar ise basit bir güncellemeyle durumun düzeleceğine inanıyor ancak sorunun ne derece yaygın olduğu ise şimdilik bilinmiyor.


NASA'dan büyük açıklama yaşanabilir 7 gezegen keşfettik

NASA, New York saatiyle bugün 13.00'de twitter'dan açıklamada bulundu. Güneş sistemimizin dışında bir cüce yıldızın yörüngesinde dönen 7 yeni gezenin keşfedildiğini açıklayan NASA'nın açıklamalarını binlerce kişi takip etti.

NASA'dan büyük açıklama

NASA Twitter'dan bir keşif yaptığını ve bunların uzaylılar olmadığını açıkladı.

Twitter taciz ve zorbalığa karşı çözümler üretti bakın twitterda neler değişmiş

Twitter, taciz ve zorbalığa karşı 3 değişikliğe gitti. Sürekli yeni hesaplar açan trolleri engellemek, güvenli arama özelliği ile hassas konulardaki bloklanmış hesapların tweetlerini ortaya çıkartmak ve haber sayfasında yeni bir sekme açılarak tacizci konuşmalar burada toplanacak.