Ana Sayfa | TEKNOLOJİ

Dünya devi Samsung'un telefonunda büyük sorun

Galaxy S6 Edge’de büyük sorun

Samsung’un 3 bin TL fiyatla piyasaya sunduğu Galaxy S6 Edge’de zaman zaman sorunlar yaşanıyor

Otomatik döndürmeyle ilgili sorun yaşadıklarını bildiren Samsung Galaxy S6 Edge kullanıcıları, telefonun bir süre sonra otomatik döndürme işlevini yitirmeye başladığını vurguladı. 3 bin TL’lik fiyatıyla en pahalı telefonlardan biri olan Galaxy S6 Edge’in bu problemine nasıl bir çözüm bulunacağı ise merak konusu oldu.

Bilinen çözümler işe yaramıyor

Samsung'un yeni telefonunu kullanan kullanıcıların Verizon ve Sprint'te yer alan Galaxy S6 Edge başlığına yazdıkları şikayetlere göre telefon, otomatik döndürme işlevini bir süre sonra yitiriyor. Problemin herhangi bir neden olmaksızın bir anda baş gösterdiğini ifade eden kullanıcılar, otomatik döndürmenin birkaç gün sorunsuz çalıştığını ancak sorun ortaya çıktıktan sonra cihazı yeniden başlatmanın ve hatta fabrika ayarlarına döndürmenin bile işe yaramadığını söylüyor

“Güncellemeyle düzelir” diyen var

Raporlara göre otomatik döndürme işlevinin çalışmamasının nedeni, ivmeölçerin gerektiği gibi çalışmamasından kaynaklanıyor. Forumlarda dolaşan bir iddia, sorunu hızlı şarj sırasında oluşan sıcaklıktan cihazı hasar görmesine bağlıyor. Bazı kullanıcılar ise basit bir güncellemeyle durumun düzeleceğine inanıyor ancak sorunun ne derece yaygın olduğu ise şimdilik bilinmiyor.

Bill Gates çocuklarına bu yöntemlerle teknolojik sınırlamalar getirmiş

Microsoft şirketinin kurucusu Bill Gates çocuklarına getirdiği teknolojik sınırlamaları açıkladı

PTT uyardı o mailleri açmayın

PTT, şirketin logo ve sloganı kullanılarak atılmış oltalama maillerini vatandaşların açmaması için uyarıda bulundu

Samsung S8 ve S8 Plus bugün satışa sunulacak

Samsung Galaxy S8 ve S8+ modellerinin satışına Türkiye'de de bugün başladı