Ana Sayfa | TEKNOLOJİ

iPhone'da şarj ömrünü uzatacak tavsiyeler


Günümüz teknolojisinde artık herkesin elinde birer akıllı telefon mevcut.Fakat bu akıllı telefonların çok önemli bir sorunu var.O da şarj sorunu işte çözüm önerileri

Akıllı telefon kullanıcılarının en büyük sıkıntısı şarj problemi. Bununla ilgili sosyal paylaşım sitelerinde büyük caps yağmuruna tutulan şarj problemleri için bir sürü yeni fikirler ve çözümler ortaya atılıyor. Bu çözümler sayesinde sayesinde yeni yeni şeyler öğreniliyor. Peki nedir bu çözümler.

Bulunamayan şarj sorununu ortadan kaldırmak için pek çok öneri var. Bunlardan en bilineni, durumu hazırda çalışan uygulamaları anasayfa üzerinden kapatarak pil tasarrufu sağlamanın faydadan çok ziyan sağladığını belirten uzmanlar, iPhone'larda pil tasarrufu sağlamanın en iyi yolunu açıkladı.

Dünyanın en çok kullanılan mobil cihazlardan biri olan iPhone'da şarj meselesi her kullanıcının rahatsız olduğu bir konu olarak ön plana çıkmakta. Günümüzdeki mobil cihazların birer bilgisayar görevi görmesi telefon şarjlarının kısa sürede bitmesine sebep oluyor.

Teknoloji yazarı Christina Bonnigton, konuyla alakalı olarak halk arasında bilinen yöntemlerin aslında yanlış olduğu belirtirken bilhassa arka planda çalışan uygulamaları kapatmanın pil tasarrufu sağlamak yerine daha fazla pil harcadığını vurgulamakta. Bonnigton ayrıyeten yazısında, iPhone'larda pil ömrünü uzatmanın kolay olduğunu bunun için ayarlar kısmında bulunan 'Genel' seçeneğinin içine girerek 'Arkaplanda Uygulama Yenile'ye' tıklayarak kullanılmayan uygulamaları kapatmanın kullanıcılara çözüm olabileceğini belirtmekte. Bu sayede şarj meselesi yaşayan iPhone'lar pil ömrünü birazda olsa uzatılabileceği belirtiliyor.

İnternette konuyla alakalı bir yazı yayınlayan, Christina Bonnigton, arka planda çalışan uygulamaları kapatmanın pil tasarrufu sağlamak yerine telefonunuzun daha çok enerji harcamasına sebep olduğunun altını çiziyor.

Bonnigton'a göre, bu işlem esnasında iPhone'lar arka plandaki uygulamaları evvel yine çalıştırıyor ve bu da cihazın normalden fazla enerji harcamasına sebep oluyor.

iPhone'larda şarj tasarrufu sağlamak için oldukça kolay bir metod bulunduğunu belirten Bonnigton'a göre, ayarlar kısmında bulunan 'Genel' seçeneğinin içinde bulunan 'Arkaplanda Uygulama Yenile' seçeneğine tıklayarak kullanılmayan uygulamaları kapatmak kullancıların meselelerine çözüm olabilir.

Bu işlem sayesinde telefonun normalden fazla enerji harcamayacağını belirten Bonnigton, bu yöntemle kapatılan uygulamaların iPhone'larda gözle görülür bir şarj tasarrufu sağladığının da altını çiziyor


iPhone'lara yeni yıl zammı geldi son fiyatlar ne oldu

Teknoloji devi Apple yeni yılın ilk zammını iPhone'lara yaptı. İphone'lar artık bir önceki fiyatından daha yüksek bir fiyata satılacak

Bakanlıktan yerli arama motoru Geliyoo için şok açıklama

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı "Geliyoo" adlı yerli arama motoru için maddi destekte bulunmadıklarını belirtti.

Google'ın Türk versiyonu geliyor

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan'ın Google'a karşılık yeni yerli arama motoru olan Geliyoo hizmete açıldı.