Ana Sayfa | TEKNOLOJİ

Lg G4'ün dikkat çeken teknik özellikleri ve performansı

Lg G4 özellikleri

Yüksek görüntü kalitesi sunan Quantum IPS ekranı, Lg G4 telefonlarında dikkat çekiyor. Ayrıca telefonun yüksek performansı kullanıcıları etkiliyor

Yüksek görüntü kalitesi sunan Quantum IPS ekranı, deri arka kapak seçeneği ve sektörde lider konumdaki ana kamerası ile adından sıkça söz ettiren LG G4 akıllı telefon yüksek performanslı bileşenlere ev sahipliği yapmakta. Akıllı telefonun AnTuTu testinde elde ettiği puanı kısa süre önce sizlerle paylaşmış ve LG G4 performans testleri ile ilgili detaylı bir yazı kaleme alacağımızı belirtmiştik. Dilerseniz şimdi cihazın çeşitli benchmark uygulamalarında elde ettiği sonuçlara daha yakından bakalım.

LG G4 Performans Testleri

G4 popüler araçlardan birisi konumundaki AnTuTu'da 49452 puan elde ederek Meizu MX4, Samsung Galaxy Note 4 ve OnePlus One gibi üst seviye akıllı telefonları geride bırakmayı başarıyor.

LG G4 Performans Testleri 1

Grafik performansını ölçen GFXBench uygulamasında akıllı telefon 348.4 kare sonucuna ulaşmış. QHD çözünürlüklü ekran için iyi bir sonuç ve oyunlarda yüksek performans elde edileceğinin göstergesi.

LG G4 Performans Testleri 2

Android işletim sistemli akıllı telefonların performans testi için sıkça kullanılan bir diğer araç da PCMark. G4 bu uygulama ile gerçekleştirdiğimiz testte 4591 puan elde ediyor, uygulama en güçlü akıllı telefonlardan birisine sahip olduğumuzu belirtmekte.

LG G4 Performans Testleri 3

Geekbench'te tek çekirdek skoru 1156, çoklu çekirdek skoru ise 3451. Gayet tatmin edici sonuçlar.

LG G4 Performans Testleri 4

Akıllı telefon Vellamo Metal testinde 2190, Multicore testinde 2287 ve Chrome tarayıcı testinde 3997 puana ulaşmakta.

LG G4 Performans Testleri 5

LG G4'e 1.44 GHz'de çalışan dört adet Cortex-A53 ve 1.82 GHz'de çalışan çift Cortex-A57 işlemci çekirdeğine ev sahipliği yapan Qualcomm Snapdragon 808 yongaseti güç veriyor. Akıllı telefonda Adreno 418 GPU'su, 3 GB RAM ve 32 GB kapasiteli dahili depolama alanı mevcut. Benchmark uygulamalarında QHD çözünürlüklü ekrana rağmen hayli yüksek sonuçlar elde ediyor. Günlük kullanım deneyimlerinde ise zaten oldukça akıcı ve sorunsuz çalışmakta. Üst düzey grafiklere sahip oyunlarda cihazın sunduğu performanstan memnun kaldığımızı sözlerimize ekleyelim.

KAYNAK: http://akillitelefon.com/lg-g4/2015/06/24/lg-g4-performans-testleri/


Twitter 636 bin 248 hesabı kapattı işte nedeni

Sosyal medya mecrası Twitter, şiddet ve teröre teşvik edici paylaşımlarda bulunan hesapları askıya aldı.

Bakan Arslan'dan elektronik cihaz yasağına karşı ABD'ye mektup

Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan ABD'ye gönderdiği mektupta, İstanbul'un elektronik cihaz yasağından çıkarılması gerektiğini söyledi.

ABD uçuşlarında elektronik cihaz yasağına Türkiye'den tepki

Bakan Ahmet Arslan, ABD'nin bugün karara bağladığı ve THY'nin de onayladığı kabinlerde cihaz yasaklarına karşı tepki göstererek, "Bizi başka ülkelerle karıştırmasınlar" dedi.