Ana Sayfa | TEKNOLOJİ

Samsung Galaxy S7'e Android 7.0 sürümü geliyor


Yaşanan problemler nedeniyle Samsung, Galaxy S7 için Android 7.0 Beta sürümünü sundu.

Geçtiğimiz günlerde yapılan açıklamalarda özellikle Galaxy S7 serisi için Android 7.0 Beta versiyonunun hazırlandığı ve sunulduğu belirtilirken, kullanıcılara bu yeni güncellemeyi alarak ilk defa nougat versiyonunu Galaxy S7’de deneme fırsatı elde edecek. Türkiye'de böyle bir imkan bulunmadığından dolayı kullanıcıların şu an için Android 7.0 denemesi mümkün değil. Üstelik Samsung tarafından yapılan resmi açıklamalarda güncellemenin sadece İngiltere sınırları içerisinde geçerli olduğu ve bu nedenle İngiltere'de beta kaydı bulunan kullanıcılar tarafından Android 7.0 güncellemesinin kullanılabileceği belirtildi.

Samsung tarafından Galaxy S7 için yapılacak Android Nougat güncellemesi telefonun yeniden satışta hareketlenmesini sağlayabilir. Bu bakımdan Samsung yapacağı hamle ile birlikte hem mevcut kullanıcıları memnun edecek hem de daha fazla kişinin Galaxy S7 telefon modellerini tercih etmesini sağlayabilecek. Bu açıdan beta denemelerinin ve testlerin kısa sürede tamamlanarak bir an önce piyasaya çıkılması Samsung'un bu alanda daha hızlı bir şekilde ilerleme kaydetmesi sağlayacak. Galaxy Note 7 modellerinin iptal edilmesi tek amiral gemisinin Galaxy S7 serisi olmasına neden olurken tüm bu güncellemeler ile birlikte Samsung'un yeniden sektördeki durumunu toparlaması bekleniyor.


Dikkat Messenger bu telefon modellerinde çalışmayacak

En çok kullanılan sosyal ağ Facebook'un mesajlaşma uygulaması Messenger bu ayın sonundan itibaren bazı telefonlarda çalışmayacak

Twitter 636 bin 248 hesabı kapattı işte nedeni

Sosyal medya mecrası Twitter, şiddet ve teröre teşvik edici paylaşımlarda bulunan hesapları askıya aldı.

Bakan Arslan'dan elektronik cihaz yasağına karşı ABD'ye mektup

Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan ABD'ye gönderdiği mektupta, İstanbul'un elektronik cihaz yasağından çıkarılması gerektiğini söyledi.