Ana Sayfa | TEKNOLOJİ

Türkler sosyal medyada en çok onu arıyor


Sosyal anket platformu 'www.poltio.com' yaptığı anket sonuçlarını açıkladı. Sonuçlara bakıldığında en çok dikkati "Sosyal medyada gizlice en çok arattığınız kişi kimdir?" sorusuna verilen yanıt çekiyor. Türk katılımcıların yüzde 50'si bu soruya 'Hoşlandığım kişi' yanıtını verdi.

Sosyal anket platformu 'www.poltio.com'un 'Türkiye itiraf etti' başlığıyla yayınladığı verilere göre, her 100 Türk'ten 76'sı sevgilisi telefonda mesajlaşırken göz ucuyla onu izliyor.Ali Eyüboğlu'nun Milliyet gazetesinde 'Anket Sonuçları Tanıdık Geldi mi?' başlığıyla aktardığı ankete dair yazısı şöyle: "Sosyal anket platformu 'www.poltio.com'un 'Türkiye itiraf etti' başlığıyla medyaya servis ettiği veriler, çok konuşulacak türden… İşte insanlara yöneltilen sorular ve ortaya çıkan sonuçlar:

Sevgiliniz telefonu ile mesaj yazarken göz ucu ile bakar mısınız?

Evet (%76)

Birisini hiç gizlice takip ettiniz mi?

Evet (%63)

Sosyal medyada en çok gizlice arattığınız kişi kimdir?

Hoşlandığım kişi (%50)

Misafirliğe gittiğiniz evde havluyu bulamayınca ne yaparsınız?

Havlu bulamazsam elimi ev sahibinin bornozuna silerim (%65)

Ne sıklıkla duş alırsınız?

Birkaç günde bir (%53)

Anket, misafirlikte tuvalete giren 100 kişiden yüzde 49'unun dolabına şöyle bir göz gezdirdiğini, 100 kişiden 59'unun arada sırada ismini Google'da arattığını da ortaya çıkardı."


iPhone'lara yeni yıl zammı geldi son fiyatlar ne oldu

Teknoloji devi Apple yeni yılın ilk zammını iPhone'lara yaptı. İphone'lar artık bir önceki fiyatından daha yüksek bir fiyata satılacak

Bakanlıktan yerli arama motoru Geliyoo için şok açıklama

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı "Geliyoo" adlı yerli arama motoru için maddi destekte bulunmadıklarını belirtti.

Google'ın Türk versiyonu geliyor

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan'ın Google'a karşılık yeni yerli arama motoru olan Geliyoo hizmete açıldı.