Ana Sayfa | TEKNOLOJİ

Hayatını sahte viral haberler yazarak kazanıyor, Kazandığı paraya inanamayacaksınız


Paul Horner yaptığı sahte haberlerle ayda 10 bin dolar kazanıyor.

BuzzFeed haber analizlerine göre, Facebook'ta sahte seçim haberleri gerçek haberleri geçti. Fakat yalan haberler sadece siyasi haberler değil. Bir yazara göre, sahte haberler çok iyi bir gelir kaynağı. "Kaç para kazandığıma inanamazsınız!" diyen Paul Horner, hayatını sahte viral haberler yazarak kazanıyor. Yazar şu anda Adsense'den ayda 10.000 dolar kazandığını söylüyor.Horner, bu haberler yüzünden Yelp sitesi ve South Park çizgi filmi tarafından da mahkemeye verilmiş. En son gündeme oturan haberi, ABD'li Amish'lerin Donald Trump'a oy vereceğiydi. Bu sahte haber Trump'ın kampanya danışmanlarından Corey Lewandowski tarafından bile gerçek sanıldı.Durumdan memnun olmayan Facebook ve Alphabet, sahte haber sitelerinin gelir kaynaklarını kesmek bu hafta için kollarını sıvadı. Facebook bu tarz siteleri banlayacak. Google ise bu konuda yeni planlar geliştiriyor.

10 TANE İNTERNET SİTESİ VAR

Horner ise Washington Post'a verdiği demeçte hiç endişeli olmadığını, bu işin bitmeyeceğini söylüyor. "Farklı isimlerde bu işi nasıl yapabileceğime dair birkaç yol biliyorum." diyor ve ekliyor, "Eğer beni engellerlerse değişik yollar izlerim. Şu anda 10 tane sitem var. Eğer sitelerimden birkaçını patlatırlarsa, diğerlerini kullanırım."

Tüm dünya Instagram'a erişim sağlayamıyor işte atılan tweetler

Sosyal medya mecrası olan Instagram'a TSİ ile 20.30'da erişim sağlanamazken Twitter'a bu konuyla ilgili binlerce mesaj yağdı

Bill Gates çocuklarına bu yöntemlerle teknolojik sınırlamalar getirmiş

Microsoft şirketinin kurucusu Bill Gates çocuklarına getirdiği teknolojik sınırlamaları açıkladı

PTT uyardı o mailleri açmayın

PTT, şirketin logo ve sloganı kullanılarak atılmış oltalama maillerini vatandaşların açmaması için uyarıda bulundu