Ana Sayfa | TEKNOLOJİ

iPhone 8 fiyatları ve teknik özellikleri, iPhone 8 ne zaman çıkacak


ABD merkezli Apple şirketi iPhone 7'yi yeni çıkartmasına rağmen iPhone 8'in çıkacağı iddiaları da ortalığı çıkarttı. Peki iPhone 8'in teknik özellikleri ve fiyatı ne kadar olacak? Detaylar haberimizde...

ABD merkezli Apple şirketi çıkardığı elektronik cihazlar ile dünyada en çok satan ve en çok konuşulan marklar arasında liderliği kimseye vermiyor. Samsung, Galaxy Note 7 telefonun istenilen gibi olmaması ve ciddi sorunlar çıkarması sebebiyle, tüm Note 7 telefonlarını piyasadan toplattı. Bunun üzerine Apple iPhone 7 telefonunu piyasaya sürdü. iPhone 8 akıllı telefonun fiyatının 3000-4000 TL arası olmakta beklenirken, iPhone 7 akıllı telefon fiyatlarında ciddi bir düşüş beklenmemektedir. Çift kamera özelliği iPhone 7 Plus'ta da bulunmakta ancak, bu kameralardan sadece biri OIS(optimum görüntü sabitleyici) sahip. iPhone 8'de ise OIS özelliğinin her iki arka kamera için de geçerli olması, bunun yanı sıra telefoto lensin yeniden tasarlanarak daha sağlam bir şekilde karşımıza çıkması gündemde.Hali hazırda Apple'ın arttırılmış gerçeklik sektörüne adım atması da gündemde. Eğer iPhone 8'de böyle bir kamera ile birlikte arttırılmış gerçeklik özeliği bulunursa, cihaz gerçekten sağlam iş yapabilir. Bu arada Kuo'ya göre Apple 5.1-inç ya da 5.2-inç OLED ekranlı, 5.5-inç LCD ekranlı ve4.7-inç yine LCD ekranlı olmak üzere üç farklı iPhone 8 modeli üzerinde çalışmakta. Muhtemelen 4.7-inçlik modelde çift kamera bulunmayacak.

Haber Türk'ün haberine göre; Konu yakın gelecekte çıkacak iPhone modelleri olduğunda, KGI Securities analisti Ming-Chi Kuo isminin önemi bir hayli büyük.Daha önceki iPhone modelleriyle alakalı hep tutarlı bilgiler paylaşan analist, şimdi de iPhone 8 ile ilgili beklentilerini açıkladı. iPhone 8 için üç farklı model çıkacağını söyleyen analist, bunların birinin OLED panel kullanacağını diğerlerinin ise TFT-LCD olacağını belirtiyor. Ayrıca bu modellerin hepsinde çift arka kamera olacağı da gelen bilgiler arasında. Şu anlık tasarım ile ilgili tamamen cam veya kavisli ekran gibi farklı söylentiler olsa da, şimdilik iPhone 8 modelinin nasıl bir tasarıma sahip olacağı en büyük bilinmezlerden biri. Ancak bilindiği üzerie Apple iPhone 8 serisinde çok radikal tasarımlara geçilmemektedir.


İşte Nokia 3310'un yeni fiyatı

Nokia piyasalara gümbür gümbür geri dönüyor. Yeni Nokia 3310'un fiyatı 150-200 avro olacağı açıklandı.

Başbakan Yıldırım müjdeyi verdi Uzay ajansı kuruluyor

Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü ile görüşen Başbakan Yıldırım, Türkiye'nin teknoloji ve uzay alanında ilerleyebilmesi amacıyla Türkiye Uzay Ajansı'nın kurulacağını açıkladı.

Minik Trump sosyal medyanın yeni trendi

Trump için "Tiny Trumps" adında özel bir sayfa hazırlayan Reddit, kullanıcıları için ABD başkanının basına verilmiş fotoğraflarını sayfaya göre tasarlayarak paylaşıyor.