Ana Sayfa | TEKNOLOJİ

Apple ve LG, iPhone 8 için güçlerini birleştirdi


iPhone 7 modeli için LG ile çalışan Apple, iPhone 8 için de LG ile çalışmayı sürdürecek. Apple'ın iPhone 8 modelinde 3D çekimlere izin veren bir kamera yapacaklarını iddia ediliyor.

The Korea Economic Daily sitesinde yer alan habere göre önümüzdeki yıl çıkacak olan cihazda yer alacağı söylenen çift kamerada 3D seçeneğinin olacağı fakat uygulamaların nasıl kullanacağının henüz bilinmediği sözlerine yer veriliyor. 3D obje ve hareket tanıma patentlerine sahip olan Apple'ın bu teknolojileri kamera uygulamasına entegre ihtimali bulunuyor. 3 farklı ekran boyutuna sahip cihazla piyasaya sürülmesi beklenen iPhone 8'in önümüzdeki yılın eylül ayında tanıtımının yapılması bekleniyor.

Teknoloji devi Apple yeni nesil iPhone cihazında daha etkileyici bir kamera ile müşterilerinin karşısına çıkabilir. Yeni kamerada özellikle 3D fotoğrafçılık için tasarlanmış bir modül olabilir. Apple bu modül için LG Innotek ile çalışıyor. Söz konusu haberde “Apple, 3B kamera teknolojisini LG Innotek'in akıllı telefon kamerasına nasıl uygulayacağını inceliyor. LG Innotek'in kendi 3D kamerası ve ilgili teknolojileri var ve bu ortak çabaların önümüzdeki yıl içinde bir miktar meyve vermesi bekleniyor.” İfadelerine yer verildi.


Instagram'a yepyeni bir özellik geldi işte içeriği

Fotoğraf ve video paylaşma platformu İnstagram'a yeni bir özellik geldi

NASA'dan büyük açıklama yaşanabilir 7 gezegen keşfettik

NASA, New York saatiyle bugün 13.00'de twitter'dan açıklamada bulundu. Güneş sistemimizin dışında bir cüce yıldızın yörüngesinde dönen 7 yeni gezenin keşfedildiğini açıklayan NASA'nın açıklamalarını binlerce kişi takip etti.

NASA'dan büyük açıklama

NASA Twitter'dan bir keşif yaptığını ve bunların uzaylılar olmadığını açıkladı.