Ana Sayfa | TEKNOLOJİ

Apple ve LG, iPhone 8 için güçlerini birleştirdi


iPhone 7 modeli için LG ile çalışan Apple, iPhone 8 için de LG ile çalışmayı sürdürecek. Apple'ın iPhone 8 modelinde 3D çekimlere izin veren bir kamera yapacaklarını iddia ediliyor.

The Korea Economic Daily sitesinde yer alan habere göre önümüzdeki yıl çıkacak olan cihazda yer alacağı söylenen çift kamerada 3D seçeneğinin olacağı fakat uygulamaların nasıl kullanacağının henüz bilinmediği sözlerine yer veriliyor. 3D obje ve hareket tanıma patentlerine sahip olan Apple'ın bu teknolojileri kamera uygulamasına entegre ihtimali bulunuyor. 3 farklı ekran boyutuna sahip cihazla piyasaya sürülmesi beklenen iPhone 8'in önümüzdeki yılın eylül ayında tanıtımının yapılması bekleniyor.

Teknoloji devi Apple yeni nesil iPhone cihazında daha etkileyici bir kamera ile müşterilerinin karşısına çıkabilir. Yeni kamerada özellikle 3D fotoğrafçılık için tasarlanmış bir modül olabilir. Apple bu modül için LG Innotek ile çalışıyor. Söz konusu haberde “Apple, 3B kamera teknolojisini LG Innotek'in akıllı telefon kamerasına nasıl uygulayacağını inceliyor. LG Innotek'in kendi 3D kamerası ve ilgili teknolojileri var ve bu ortak çabaların önümüzdeki yıl içinde bir miktar meyve vermesi bekleniyor.” İfadelerine yer verildi.


Batarya ömrünü soğuk havalar kısaltıyor

Cep telefonu teknik servisi çalışanı Ersin Dindaş, soğuk havadan etkilenen telefonların bataryalarının erkenden boşaldığını açıkladı

Google'dan 2016 için son saniye ayarı

Bu yılın sonuna eklenecek olan 'artık saniye' için Google çalışmalara başladı.

Eski telefonlarda artık WhatsApp olmayacak

2017 yılıyla beraber Whatsapp eski telefonlarda kullanılamayacak. Peki bu 'eski' telefonlar hangi markalar ve modeller? Detaylar haberimizde.