Ana Sayfa | TEKNOLOJİ

iPhone kullanıcıları dikkat, bu daveti asla kabul etmeyin


iPhone kullanıcılarını takvim spam"i son zamanlarda sürekli meşgul ediyor. Peki, bu spami almamak için neler yapılmalı? Bu konuda merak ettiğiniz her şey haberimizde...

iPhone kullanıcıları, son zamanlarda telefonlarının takvim uygulamasına gelen istenmeyen davetlerle karşı karşıya geliyor.İlk bakışta bir bilinen bir markanın indirim teklifi gibi gözüken bu davetler, aslında gerçeği yansıtmıyor.Kullanıcı bu davet ret ya da kabul etse bile istenmeyen mesajı gönderen kişi mesajının ulaştığını fark ediyor ve "spam" davetler göndermeye devam ediyor.Surrey Üniversitesi'nde siber güvenlik uzmanı olan Prof. Alan Woodward, bunun iCloud'dan kaynaklı bir güvenlik açığı olduğunu belirtiyor.iCloud'ı kapatarak bu sorunun üstesinden gelinebileceğini söyleyen Woodward, birçok kullanıcının bunu istemeyeceğine dikkat çekiyor. Woodward'a göre takvime eklenecek "yoksay" butonu ile bu davetlerden korunmak mümkün. Çünkü bu buton sayesinde spam daveti gönderen kişi asla mesajının ulaşıp ulaşmadığını bilemeyecek ve tekrar davet gönderemeyecek.İş hukuku uzmanı ve teknoloji yazarı David Sparks ise blog'unda yayınladığı bir makale ile çözüm önerisini sundu. Spam davetlerin çoğunlukla Çin'den geldiğine dikkat çeken Sparks, takvimin kişiselleştirilmesiyle birlikte spam davetlerin e-mail formatına çevrilebileceğini, bu sayede silindiklerinde gönderenlerin haberinin olmayacağını söylüyor.


Google'dan 2016 için son saniye ayarı

Bu yılın sonuna eklenecek olan 'artık saniye' için Google çalışmalara başladı.

Eski telefonlarda artık WhatsApp olmayacak

2017 yılıyla beraber Whatsapp eski telefonlarda kullanılamayacak. Peki bu 'eski' telefonlar hangi markalar ve modeller? Detaylar haberimizde.

Whatsapp uygulaması o telefon modellerinden kalkıyor mu

Sosyal mesajlaşma platformu Whatsapp'ı o telefon modellerinde kullanmak mümkün olmayacak