Ana Sayfa | TEKNOLOJİ

Yeni Nokia 3310 ile efsane oyun da güncellendi


Nokia'nın yeniden pazara girmesiyle en çok merak edilen 3310 telefonunda bulunan oyunlara kadar pek çok işlevi yenilendi.

Bu sene Barcelona'da yapılan mobil kongresine Nokia 3310'un duyurulması damga vurdu. Yeni tasarımıyla piyasaya sürüleceği duyurulan 3310'un, eski versiyonunun niteliklerini taşıyacağı ve akıllı telefon olmayacağı belirtildi. Eski Nokia 3310'un simgesi haline gelen 'Yılan' oyununun da telefonda yer alacağı açıklanırken, yeniden tasarlanan oyunun tanıtım videosu yayınlandı. Gameloft firması tarafından geliştirilen yeni 'Yılan' oyunu, eleştirmenler tarafından incelendi. Eski verisyonunun 'piksel' formatına bağlı kalınarak, oyun blok stili grafiklerle yapılmış. Çok daha renkli ve çeşitli olduğu ifade ediliyor. Duvarlara çarpmadan ilerlemeye ve büyümeye çalışan yılanı artık 'bombalar', 'hareket eden duvarlar', 'hızını kesen tuzaklar' bekliyor. Yeni oyunun eskisinden çok daha zor olduğu söyleniyor.

Tüm dünya Instagram'a erişim sağlayamıyor işte atılan tweetler

Sosyal medya mecrası olan Instagram'a TSİ ile 20.30'da erişim sağlanamazken Twitter'a bu konuyla ilgili binlerce mesaj yağdı

Bill Gates çocuklarına bu yöntemlerle teknolojik sınırlamalar getirmiş

Microsoft şirketinin kurucusu Bill Gates çocuklarına getirdiği teknolojik sınırlamaları açıkladı

PTT uyardı o mailleri açmayın

PTT, şirketin logo ve sloganı kullanılarak atılmış oltalama maillerini vatandaşların açmaması için uyarıda bulundu