Ana Sayfa | TEKNOLOJİ

Yeni Nokia 3310 ile efsane oyun da güncellendi


Nokia'nın yeniden pazara girmesiyle en çok merak edilen 3310 telefonunda bulunan oyunlara kadar pek çok işlevi yenilendi.

Bu sene Barcelona'da yapılan mobil kongresine Nokia 3310'un duyurulması damga vurdu. Yeni tasarımıyla piyasaya sürüleceği duyurulan 3310'un, eski versiyonunun niteliklerini taşıyacağı ve akıllı telefon olmayacağı belirtildi. Eski Nokia 3310'un simgesi haline gelen 'Yılan' oyununun da telefonda yer alacağı açıklanırken, yeniden tasarlanan oyunun tanıtım videosu yayınlandı. Gameloft firması tarafından geliştirilen yeni 'Yılan' oyunu, eleştirmenler tarafından incelendi. Eski verisyonunun 'piksel' formatına bağlı kalınarak, oyun blok stili grafiklerle yapılmış. Çok daha renkli ve çeşitli olduğu ifade ediliyor. Duvarlara çarpmadan ilerlemeye ve büyümeye çalışan yılanı artık 'bombalar', 'hareket eden duvarlar', 'hızını kesen tuzaklar' bekliyor. Yeni oyunun eskisinden çok daha zor olduğu söyleniyor.


Twitter 636 bin 248 hesabı kapattı işte nedeni

Sosyal medya mecrası Twitter, şiddet ve teröre teşvik edici paylaşımlarda bulunan hesapları askıya aldı.

Bakan Arslan'dan elektronik cihaz yasağına karşı ABD'ye mektup

Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan ABD'ye gönderdiği mektupta, İstanbul'un elektronik cihaz yasağından çıkarılması gerektiğini söyledi.

ABD uçuşlarında elektronik cihaz yasağına Türkiye'den tepki

Bakan Ahmet Arslan, ABD'nin bugün karara bağladığı ve THY'nin de onayladığı kabinlerde cihaz yasaklarına karşı tepki göstererek, "Bizi başka ülkelerle karıştırmasınlar" dedi.