Ana Sayfa | TEKNOLOJİ Facebook

Facebook, kayıp çocukları arayacak

Facebook

Dünyanın en çok kullanılan sosyal ağı olan Facebook, bundan böyle kayıp çocukları arama görevini de üstlenecek

Dünyanın en büyük sosyal ağı Faceook, kayıp ve kaçırılan çocukların bulunmasına yardımcı olacak önemli bir projeye imza attı. ABD'nin Kayıp ve İstismara Uğrayan Çocuklar Ulusal Dairesi ile ortak yürütülen projede, hali hazırda ülkede kullanımda olan AMBER Alert sistemi Facebooküzerinde de devrede olacak.

Haber Kaynağı'nda uyarılar görünecek
Facebook resmi blogundan yapılan açıklamaya göre, kullanıcılar "hedeflenen arama alanında" kaçırılan ya da kayıp çocuklar için Haber Kaynağı'nda alarmlar yer alacak. Uyarılarda kayıp çocuğun adı, doğum tarihi, cinsiyeti gibi ayrıntılı bilgiler ve fotoğrafı bulunacak.

Amber ALERT'e teknoloji desteği
Haber kaynağı üzerinde görüntülenen AMBER Alerts bildirimleri hem mobil hem masaüstü Facebook sürümlerinde yer alacak. Kullanıcılar isterlerseFacebook tarafından listelenen AMBER Alerts içeriklerini kendi profillerinde ya da özel mesajlarda paylaşabilecek. AMBER Alert sistemineFacebook'tan kısa bir süre önce Bing ve Google Maps de dahil olmuştu.


Sosyal medya devi Facebook'a 500 milyon dolar ceza kesildi

En çok kullanılan sosyal ağ Facebook'un bir fimanın sanal gerçeklik teknolojisini yasa dışı kullandığı iddia edildi. Facebook bu nedenle 500 milyon dolar cezaya mahkum edildi

Facebook'tan yarın teslim tarihi başlıklı metinleri paylaşmayın uyarısı

Facebook, son dönemlerde sıkça paylaşılan, hesapların çalınacağına yönelik paylaşımların yapılmaması konusunda uyarıda bulundu.

Facebook'un güvenlik kontrolü özelliği yanlış alarm verdi

Sosyal paylaşım sitesi Facebook'un bombalı saldırılara, patlamalara, özel durumlara uygun düzenlediği güvenlik kontrolü özelliği Tayland'da yanlış alarm verdi.