Ana Sayfa | TEKNOLOJİ Facebook

Facebook Messenger yepyeni özelliğiyle geliyor

Facebook

Sosyal mesajlaşmada devrim yaratmaya çalışan Facebook Messenger, kullanıcılarının karşısına yepyeni bir özelliğiyle çıkmaya hazırlanıyor

Sesli iletileri mesaj olarak göndermek son zamanlarda oldukça yaygın bir mesajlaşma yöntemi haline geldi. Google’ın bir süredir kullanıcılarına sunduğu bu hizmet kısa bir süre içerisinde Facebook'un mesajlaşma uygulaması Facebook Messenger’daki yerini alacak.Bu teknolojiyi daha da geliştirmek için kolları sıvayan Facebook, Facebook Messenger’da kullanıcıların sesli mesajlarını aynı zamanda yazıya çevirebiliyor.Facebook çalışanı David Marcus’un duyurduğu be yeni özellik henüz test aşamasında. Facebook Messenger kapsamında kullanıma girmesi planlanan yeni uygulamanın ne zaman hizmete sunulacağı ise şu an için bilimiyor.Yakın zamanda ilk versiyonunun kullanıma girmesi beklenen özelliğin kullanıcıların talpleri doğrultusunda gelişmesi bekleniyor.


Facebook'tan yarın teslim tarihi başlıklı metinleri paylaşmayın uyarısı

Facebook, son dönemlerde sıkça paylaşılan, hesapların çalınacağına yönelik paylaşımların yapılmaması konusunda uyarıda bulundu.

Facebook'un güvenlik kontrolü özelliği yanlış alarm verdi

Sosyal paylaşım sitesi Facebook'un bombalı saldırılara, patlamalara, özel durumlara uygun düzenlediği güvenlik kontrolü özelliği Tayland'da yanlış alarm verdi.

Facebook kendi canlı radyo kanalını açıyor

Facebook'un Live Audio ile kurduğu radyo kanalı 2017 yılında açılacak.