Ana Sayfa | TEKNOLOJİ Facebook

Facebook Messenger yepyeni özelliğiyle geliyor

Facebook

Sosyal mesajlaşmada devrim yaratmaya çalışan Facebook Messenger, kullanıcılarının karşısına yepyeni bir özelliğiyle çıkmaya hazırlanıyor

Sesli iletileri mesaj olarak göndermek son zamanlarda oldukça yaygın bir mesajlaşma yöntemi haline geldi. Google’ın bir süredir kullanıcılarına sunduğu bu hizmet kısa bir süre içerisinde Facebook'un mesajlaşma uygulaması Facebook Messenger’daki yerini alacak.Bu teknolojiyi daha da geliştirmek için kolları sıvayan Facebook, Facebook Messenger’da kullanıcıların sesli mesajlarını aynı zamanda yazıya çevirebiliyor.Facebook çalışanı David Marcus’un duyurduğu be yeni özellik henüz test aşamasında. Facebook Messenger kapsamında kullanıma girmesi planlanan yeni uygulamanın ne zaman hizmete sunulacağı ise şu an için bilimiyor.Yakın zamanda ilk versiyonunun kullanıma girmesi beklenen özelliğin kullanıcıların talpleri doğrultusunda gelişmesi bekleniyor.

İmkansız olarak görülüyordu Facebook çalışma arkadaşları aradığını açıkladı

Facebook'ta çalışmanın imkansız olmadığını ve tüm dünyadan çalışma arkadaşları aradıklarını söyleyen Facebook Tasarım Programı Müdürü Michelle Morrison, "Dünyayı daha iyi bir hale getirmek için çabalayan insanlarla çalışmak istiyoruz." dedi.

Sosyal medya devi Facebook'a 500 milyon dolar ceza kesildi

En çok kullanılan sosyal ağ Facebook'un bir fimanın sanal gerçeklik teknolojisini yasa dışı kullandığı iddia edildi. Facebook bu nedenle 500 milyon dolar cezaya mahkum edildi

Facebook'tan yarın teslim tarihi başlıklı metinleri paylaşmayın uyarısı

Facebook, son dönemlerde sıkça paylaşılan, hesapların çalınacağına yönelik paylaşımların yapılmaması konusunda uyarıda bulundu.