Ana Sayfa | TEKNOLOJİ Facebook

Facebook bir ilke imza atmaya hazırlanıyor

facebook

Dünyada en çok kullanılan sosyal platformu Facebook, bu sefer kullanıcıları ile paylaşacağı özellik ile duyanları şaşkına çevirecek

Facebook her gün yeni bir adımla kullanıcı karşısına gelirken bu safer ki hamlesi oldukça büyük olacak gibi görünüyor. Facebook yakın gelecekte haber ajansı gibi çalışmaya başlayarak haber merkezlerine haber geçecek !1.4 milyar aktif ziyaretçi ile sosyal ağ platformları arasında lider olarak ilerlemeye devam eden Facebook tarafında yeni proje girişimleri yaşanıyor. Son yıllarda popülerliğinin düştüğüne dair haberlerin yazıldığı ve son zamanlarda birçok kullanıcı tarafından “artık pek girmiyorum” sözlerini duyduğumuz Facebook, mevcut kullanıcısını kaybetmemek için yeni projelere adım atıyor.Hali hazırla pek çok haber sitesine trafik sağlayan sosyal ağ platformunun şimdiki planı ise, haber işine girmek. Medya sektörüne adım atmaya hazırlanan Facebook’u, kısa zaman sonra yalnızca trafik yönlendirmeleriyle değil, bir haber bloğuyla da görebiliriz. The New York Times’ın haberine göre, The New York Times, National Geographic, Huffington Post, Quartz, The Guardian ve Buzzfeed içeriklerinin de yer alacağı proje ortaklığında son aşamaya gelinmiş.Türkiye’de bir ilk olarak Silikon Vadisi TV olarak bizim de yer aldığımız Onedio’da kendi sayfasında içerikler paylaşan resmi haber kuruluşlarının bir benzeri de Facebook üzerinde olacak. Yani yukarıda sıraladığımız haber yayımcıları artık Facebook üzerinde paylaşımlarla değil, haber olarak post(gönderim) yapabilecek.Google News ve Yahoo News gibi sitelere rakip olmaya hazırlanan Facebook, geçtiğimiz yıl hizmete sunduğu Facebook News Reader’i kullanabilir.

İmkansız olarak görülüyordu Facebook çalışma arkadaşları aradığını açıkladı

Facebook'ta çalışmanın imkansız olmadığını ve tüm dünyadan çalışma arkadaşları aradıklarını söyleyen Facebook Tasarım Programı Müdürü Michelle Morrison, "Dünyayı daha iyi bir hale getirmek için çabalayan insanlarla çalışmak istiyoruz." dedi.

Sosyal medya devi Facebook'a 500 milyon dolar ceza kesildi

En çok kullanılan sosyal ağ Facebook'un bir fimanın sanal gerçeklik teknolojisini yasa dışı kullandığı iddia edildi. Facebook bu nedenle 500 milyon dolar cezaya mahkum edildi

Facebook'tan yarın teslim tarihi başlıklı metinleri paylaşmayın uyarısı

Facebook, son dönemlerde sıkça paylaşılan, hesapların çalınacağına yönelik paylaşımların yapılmaması konusunda uyarıda bulundu.