Ana Sayfa | TEKNOLOJİ Google

Google'ın mobil ağı kullandığın kadar ödetecek


Google'ın geçtiğimiz ay yayınladığı sürümüyle Google VPN hizmetleri uygulaması mobil operatörlere ödenen toplu ücretin önüne geçecek

Dev arama motoru Google'ın geçtiğimiz ay yayınladığı Android 5.0.2 sürümüyle birlikte ortaya çıkan "Google VPN hizmetleri" uygulaması şirketin mobil ağlar üzerinde çalıştığını akıllara getirmişti. Bu olaydan ortaya çıkan bilgiler Google'ın kendi mobil ve WiFi ağını Mart ayının sonunda aktif edeceği ortaya çıkmıştı. Google, uzun süren çalışmalarının ardından nihayet bugün Project Fi isimli servisini açtı.

Google'ın ABD'nin önde gelen Sprint ve T-Mobile operatörlerinin altyapısını kullanarak oluşturduğu servis hücresel veri ve Wi-Fi ağları arasındaki geçişi sağlayacak. Google'ın bu projesi birçok operatör tarafından uygulanan "kullanılsada, kullanılmasa da" mobil operatörlere ödenen toplu ücretin önüne geçmiş olacak.  Wi-Fi ağına öncelik verilecek serviste Google'ın mobil ağını kullananlar sadece kullandıkları verinin ücretini ödeyecek. Yani bir anlamda Google kullanıcıların bu konuda tasarruf etmelerini sağlayacak.

Google'ın başlattığı bu proje şimdilik sadece Nexus 6'ya destek sunuyor. 


Google, Öğretmenler Günü için doodle hazırladı

Kasım ayının 24'ünde kutlanan Öğretmenler Günü Google tarafından doodle oldu

Google, Dimitri Mendeleyev için özel bir doodle yayınladı

Dünyaca ünlü arama motoru Google, Rus bilim adamı olan Dimitri Mendeleyev'e özel tasarım olan bir Doodle yayınladı

2015 yılının arama trendleri açıklandı

Dünyanın en çok kullanılan arama motoru Google'ın 2015 yılı ama trendleri açıklandı