Ana Sayfa | TEKNOLOJİ Google

Google'ın mobil ağı kullandığın kadar ödetecek


Google'ın geçtiğimiz ay yayınladığı sürümüyle Google VPN hizmetleri uygulaması mobil operatörlere ödenen toplu ücretin önüne geçecek

Dev arama motoru Google'ın geçtiğimiz ay yayınladığı Android 5.0.2 sürümüyle birlikte ortaya çıkan "Google VPN hizmetleri" uygulaması şirketin mobil ağlar üzerinde çalıştığını akıllara getirmişti. Bu olaydan ortaya çıkan bilgiler Google'ın kendi mobil ve WiFi ağını Mart ayının sonunda aktif edeceği ortaya çıkmıştı. Google, uzun süren çalışmalarının ardından nihayet bugün Project Fi isimli servisini açtı.

Google'ın ABD'nin önde gelen Sprint ve T-Mobile operatörlerinin altyapısını kullanarak oluşturduğu servis hücresel veri ve Wi-Fi ağları arasındaki geçişi sağlayacak. Google'ın bu projesi birçok operatör tarafından uygulanan "kullanılsada, kullanılmasa da" mobil operatörlere ödenen toplu ücretin önüne geçmiş olacak.  Wi-Fi ağına öncelik verilecek serviste Google'ın mobil ağını kullananlar sadece kullandıkları verinin ücretini ödeyecek. Yani bir anlamda Google kullanıcıların bu konuda tasarruf etmelerini sağlayacak.

Google'ın başlattığı bu proje şimdilik sadece Nexus 6'ya destek sunuyor. 


Adli Google ile hakim ve savcı performansı ölçülecek

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ'ın talimatıyla hayata geçirilen Adli Google uygulaması Türkiye'nin adalet politikalarının şekillenmesine ve suçun önlenmesi için gerekli tedbirler önceden alınmasına katkı sağlayacak.

Google'dan yılbaşı için sürpriz doodle

Arama motoru Google, 2017 yılına saatler kala çok özel bir doodle hazırladı

Google kışın ilk gününü doodle yaptı

Google, kışık ilk günü 21 Aralık'ı doodle yaptı. Google'ın ana sayfasına girenler bu güzel logoyu görüyor