Ana Sayfa | TEKNOLOJİ Google

Google Play'den Android telefonlara büyük tehlike

Google Play'den Android telefonlara büyük tehlike

Google Play kullanan Android İşletim sistemiyle çalışan telefonları büyük tehlike bekliyor

Bu sahte tıklama aktivitesi aslında kurbanlara, kullanıcı bilgilerinin ele geçirilmesi gibi büyük riskli zararlar vermiyor. Ancak onun yerine internet kullanımını arttırarak, özellikle sınırlı veri paketleri olan faturalı kullanıcılarda cep telefonu faturalarının yükselmesine sebep oluyor. Bir ara ünlülerin de sıklıkla kullandığı Dubmash uygulamasında aynı yazılım tespit edilmişti. Dubmash uygulamasında daha önce de bu truva atı tespit edilmiş ve uyarılar üzerine Google Play mağazasından kaldırılmıştı.

Dubmash tarzı uygulamaları (Dubmash 2) Google Play’de tespit eden ESET araştırmacıları, bu uygulamaların diğer zararlı yazılımlardan farklı olarak güvenlik programları yüklenmemiş Android cihazları hedef aldığını belirtti. Dubmash uygulamasında daha önce de bu truva atı tespit edilmiş ve uyarılar üzerine Google Play mağazasından kaldırılmıştı. ESET araştırmacıları, bu kez söz konusu Dubsmash uygulamasında bulunan zararlı yazılımların daha gelişmişleri Google Play mağazasında tekrar görülmeye başlandığını belirtti.


Adli Google ile hakim ve savcı performansı ölçülecek

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ'ın talimatıyla hayata geçirilen Adli Google uygulaması Türkiye'nin adalet politikalarının şekillenmesine ve suçun önlenmesi için gerekli tedbirler önceden alınmasına katkı sağlayacak.

Google'dan yılbaşı için sürpriz doodle

Arama motoru Google, 2017 yılına saatler kala çok özel bir doodle hazırladı

Google kışın ilk gününü doodle yaptı

Google, kışık ilk günü 21 Aralık'ı doodle yaptı. Google'ın ana sayfasına girenler bu güzel logoyu görüyor