Ana Sayfa | TEKNOLOJİ Google

Google Chrome Mobil rekor patlama

Google Chrome Mobil rekor patlama

Google’ın mobil tarayıcısı Chrome, 1 milyar indirmeye ulaşmayı başardı

Google’ın mobil tarayıcısı Chrome, 1 milyar indirme ile Android platformunun yıldızı haline geldi. Android telefonların liderliği koruduğu günümüzde, telefona başlangıç paketinde sunula uygulamaların kullanımıda arttı. Android açık kaynaklı işletim sisteminin sunulduğu Samsung, Sony ve HTC gibi cihazlarla en çok kullanılan uygulamalar da yine Google’dan geldi.

Google’ın popüler sohbet uygulaması Whatsapp’a alternatif olarak her geçen gün geliştirdiği Hangouts sohbet uygulaması geçtiğimiz haftalarda 1 milyar barajını aşmıştı. Şimdide şirketin mobil web tarayıcı uygulaması Chrome için aynı haber geldi. Play Store mobil mağazasında 1 milyar indirmeyi gören 12. Uygulama Google Chrome oldu.

Listede Gmail ve Google Maps gibi temel Google hizmetlerinin dışında, Facebook, Facebook Messenger ve Whatsapp yer alıyor.


Adli Google ile hakim ve savcı performansı ölçülecek

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ'ın talimatıyla hayata geçirilen Adli Google uygulaması Türkiye'nin adalet politikalarının şekillenmesine ve suçun önlenmesi için gerekli tedbirler önceden alınmasına katkı sağlayacak.

Google'dan yılbaşı için sürpriz doodle

Arama motoru Google, 2017 yılına saatler kala çok özel bir doodle hazırladı

Google kışın ilk gününü doodle yaptı

Google, kışık ilk günü 21 Aralık'ı doodle yaptı. Google'ın ana sayfasına girenler bu güzel logoyu görüyor