Ana Sayfa | TEKNOLOJİ Google

Google Phone yolda

google

Google yeni telefonu Pixel ile iphone'a rakip olamaya hazırlanıyor

Samsung, LG, HTC, Sony gibi dev üreticilerle çalışan Google bir süredir Nexus serisi cihazlarla karşımıza çıkıyordu. Şimdiye kadar yazılık tarafında olan Google artık yeni bir atakla kendi telefonunu üretmek amacıyla sağlam adımlarla ilerliyor.

Nexus akıllı telefon ve tabletle daha çok karşımıza çıkan ve bu konuda HTC, Samsung, LG ve Huawei gibi üreticilerle anlaşan Google tamamen kendi üretimi telefonunu hazırlıyor. Bugüne kadar cihazların donanım tarafından üreticilere bağlı olan Google sadece yazımsal tarafta etkinlik gösterebiliyordu.

'PIXEL' ÇOK YAKINDA!
Google The Information isimli kaynağa göre tepeden tırnağa kendi elinden çıkacak telefonuna hazırlanıyor. Akıllı telefon kapsamındaki Google Phone'un adı ise 'Pixel' olacak. Donanım konusunda direkt olarak söz sahibi olabilecek.

Firma, Lenovo'yu geçen sene Motorola'ya satarak telefon donanımı işinden vazgeçtiği izlenimini bırakmıştı. Öte yandan kısa bir süre önce Pixel C isimli tablet bilgisayarıyla zaten karşımıza çıkmıştı.


Adli Google ile hakim ve savcı performansı ölçülecek

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ'ın talimatıyla hayata geçirilen Adli Google uygulaması Türkiye'nin adalet politikalarının şekillenmesine ve suçun önlenmesi için gerekli tedbirler önceden alınmasına katkı sağlayacak.

Google'dan yılbaşı için sürpriz doodle

Arama motoru Google, 2017 yılına saatler kala çok özel bir doodle hazırladı

Google kışın ilk gününü doodle yaptı

Google, kışık ilk günü 21 Aralık'ı doodle yaptı. Google'ın ana sayfasına girenler bu güzel logoyu görüyor