Ana Sayfa | TEKNOLOJİ iphone

Iphone kullanıcıları Whatsapp güncellemesine kavuştu


Iphone kullanıcılarının dört gözle beklediği Whatsapp sesli arama güncellemesi sonunda geldi

Popüler anlık mesajlaşma hizmeti veren WhatsApp, geçtiğimi aylarda Android platformundaki uygulamasını güncelleyerek kullanıcılarına internet üzerinden ücretsiz sesli arama yapabilme özelliğini sunmuştu. Sadece Android kullanıcıları için kullanılabilir olan bu özellik sonunda iPhone'a da geldi.

WhatsApp'ın App Store'da bulunan uygulaması güncellenerek hem sesli arama özelliğine hem de farklı medya uygulamalarından çıkmadan direkt olarak fotoğraf veya video gönderme özelliğine kavuştu. Arkadaşlarınızı WhatsApp üzerinden sesli aramak için uygulamayı güncellemeniz yeterli olacaktır.

2.12.1 Sürümündeki Yenilikler

- WhatsApp Araması: Aileniz ve arkadaşlarınızı, başka bir ülkede olsalar bile, WhatsApp kullanarak bedava arayın. WhatsApp aramaları, telefonunuzun konuşma paketindeki dakikalarınız yerine İnternet bağlantınızı kullanır. Veri ücreti uygulanabilir. Not:WhatsApp Araması önümüzdeki birkaç hafta içerisinde yavaş yavaş kullanıma açılacaktır.

- iOS 8 paylaşım uzantısı: Diğer uygulamalardan direkt WhatsApp'la fotoğraf, video, ve bağlantı paylaşın.

- Sohbetlerdeki kamera hızlı erişim tuşu: Artık fotoğraf ve video çekebilir, veya kolayca fotoğraf/video galerisindeki mevcut bir fotoğraf veya videoyu seçebilirsiniz.

- Kişilerini direk WhatsApp'dan düzenle.

- Tek seferde çoklu video gönder ve videoları göndermeden önce kırp ve döndür.

iPhone 8 ne zaman görücüye çıkacak ve fiyatı ne kadar olacak

Apple, iPhone 8'de yepyeni bir tasarım uygulama kararı aldı. Aynı zamanda kablosuz şarj edebilme aparatının oluşu da herkesi kendine çeken diğer özellikleri arasında. Peki iPhone 8 ne zaman Türkiye'de satışa sunulacak, fiyatı ne kadar olacak? İşte cevaplar...

iPhone 8 ne zaman piyasaya sürülecek ve fiyatı ne kadar olacak

Dijital alanda gündemden düşmeyen marka olan Apple'ın üreteceği iPhone 8 gündemden düşmüyor. iPhone 8 ne kadar ve özellikleri neler olacak? Detaylar haberimizde.

Apple iPhone 8'de Siri'yi değiştirme kararı aldı

Yeni iPhone 8'de önemli değişiklikler yapan Apple'ın, dijital asistanı Siri'de büyük değişime gideceği açıklandı.