Ana Sayfa | TEKNOLOJİ iphone

Iphone kullanıcıları Whatsapp güncellemesine kavuştu


Iphone kullanıcılarının dört gözle beklediği Whatsapp sesli arama güncellemesi sonunda geldi

Popüler anlık mesajlaşma hizmeti veren WhatsApp, geçtiğimi aylarda Android platformundaki uygulamasını güncelleyerek kullanıcılarına internet üzerinden ücretsiz sesli arama yapabilme özelliğini sunmuştu. Sadece Android kullanıcıları için kullanılabilir olan bu özellik sonunda iPhone'a da geldi.

WhatsApp'ın App Store'da bulunan uygulaması güncellenerek hem sesli arama özelliğine hem de farklı medya uygulamalarından çıkmadan direkt olarak fotoğraf veya video gönderme özelliğine kavuştu. Arkadaşlarınızı WhatsApp üzerinden sesli aramak için uygulamayı güncellemeniz yeterli olacaktır.

2.12.1 Sürümündeki Yenilikler

- WhatsApp Araması: Aileniz ve arkadaşlarınızı, başka bir ülkede olsalar bile, WhatsApp kullanarak bedava arayın. WhatsApp aramaları, telefonunuzun konuşma paketindeki dakikalarınız yerine İnternet bağlantınızı kullanır. Veri ücreti uygulanabilir. Not:WhatsApp Araması önümüzdeki birkaç hafta içerisinde yavaş yavaş kullanıma açılacaktır.

- iOS 8 paylaşım uzantısı: Diğer uygulamalardan direkt WhatsApp'la fotoğraf, video, ve bağlantı paylaşın.

- Sohbetlerdeki kamera hızlı erişim tuşu: Artık fotoğraf ve video çekebilir, veya kolayca fotoğraf/video galerisindeki mevcut bir fotoğraf veya videoyu seçebilirsiniz.

- Kişilerini direk WhatsApp'dan düzenle.

- Tek seferde çoklu video gönder ve videoları göndermeden önce kırp ve döndür.


Instagram iPhone kullanıcılarına verdiği sözü tuttu

İnstagram adlı sosyal medya mecrası, iPhone kullananlar için renk paletlerini daha fazla yapacağının sözünü vermişti. Instagram'ın kurucularından olan Mike Krieger, bu sözü iPhone 7 ve iPhone 7 Plus için yaptıklarını duyurdu.

iPhone'lardaki batarya şikayetinin sebebi belli oldu

iPhone'larda son günlerde artan batarya şikayetinin sebebinin yeni iOS güncellemesi olduğu öğrenildi

Merakla beklenen İOS 9 bu akşam yayınlanacak

Teknoloji devi Apple'nin iOS 9 güncellemesi bu akşam yayınlanacak