Ana Sayfa | TEKNOLOJİ iphone

iPhone sahiplerine batarya müjdesi

Batarya müjdesi

Hızlı bir şekilde şarjı biten iPhone sahipleri için sevindiren bir açıklama geldi

iPhone sahipleri, uzun zamandır bataryalarının olası olduğu kadar uzun dayanabilmesi için muhtelif metodları deniyorlar. Apple cihazlarının son modellerinde bu hal çok da oldukça büyük bir önem arz etmezken, yeniden de, bilhassa sık yolculuk edenler için endişe nedeni olabiliyor. iOS'taki bir ayar iPhone'un arka planda bir takım işlemler yapmasını engelleyerek bu endişeyi gideriyor. Kimi uygulamalar, hatta pek çoğu, bilgiyi güncel tutabilmek ismine cihazın konum verisini daima olarak sorguluyor. Bu, uygulamayı ilk açtığınızda size güncel bilgi sunabilmek ve uygulama bir sebep tespit ettiğinde size bildirim gönderebilmek için gerçekleşiyor.

Konum verisini kullanan bir uygulamayı ilk açtığınızda, iOS, uygulamanın konum servislerine ulaşmasına izin vermek isteyip istemediğinizi soruyor. Bu, şayet izin vermemenizi gerektirecek bir sebep yoksa çoğu uygulama için herhangi bir bir soruna yol açmayan bir şey.

Ancak, karşınıza çıkan diyalog kutusu uygulamaların konum verisine sadece bu uygulamaları kullandığınız süre boyunca ulaştığını ima etse de, hal bu değil. Biraz araştırdığınız takdirde kimi uygulamaların konum verisini her vakit sorguladığını keşfedeceksiniz. Uygulamanın batarya tüketiminden başlayarak bunu denetim etmek iyi bir fikir olabilir.Batarya tüketimini, Ayarlar->Genel->Kullanım->Pil Kullanımı yolunu izleyerek denetim edebilir ve hangi uygulamanın, telefonunuzu son şarj edişinizden itibaren ne kadar pil tükettiğini görebilirsiniz. Şayet nadiren kullandığınız bir uygulamanın beklenenden daha yüksek bir pil kullanımına sahip olduğunu görürseniz, bu uygulama arka planda daima olarak konum servislerine ulaşıyor olabilir. Neler olduğunu görebilmek için ayarları denetim etmelisiniz.

Bütün her şey için Konum Servislerini kapatabileceğini ayarın bulunduğu Ayarlar->Gizlilik->Konum Servisleri'ne gidin. Bunu yapmak yerine, uygulama listesine göz atabilir ve müsait gördüğünüz yerlerde konum ayarlarını ayrı ayrı değiştirebilirsiniz. Pek çok uygulama için konumu güncellemek için üç seçenek olduğunu göreceksiniz: Her vakit, Uygulamayı Kullanırken ve Kesinlikle. Kimi istisnalar dışında çoğu, uygulamayı kullanırken konuma erişim seçeneğini gerektirecek.Konu iPhone'unuzun şarj edildikten sonra daha uzun dayanması olduğunda elinizden gelen her şeyi yapmak istiyorsunuz. Apple da arka tasarı faaliyetini kapatmanın pil ömrünü maksimuma çıkarttığı görüşünü destekliyor.

Söz konusu uygulama ayarını düzgün bir biçimde yapılandırsanız da, bunu mesafe sıra bütün uygulamalar için denetim etmek de iyi bir fikir. iPhone'unuzda arka tasarı aktivitesini en düşükte tutmak neredeyse hiç çaba gerektirmiyor ve telefonunuzun pil ömrünü uzatmak için size iyi bir fırsat sunuyor.

iPhone 8 ne zaman görücüye çıkacak ve fiyatı ne kadar olacak

Apple, iPhone 8'de yepyeni bir tasarım uygulama kararı aldı. Aynı zamanda kablosuz şarj edebilme aparatının oluşu da herkesi kendine çeken diğer özellikleri arasında. Peki iPhone 8 ne zaman Türkiye'de satışa sunulacak, fiyatı ne kadar olacak? İşte cevaplar...

iPhone 8 ne zaman piyasaya sürülecek ve fiyatı ne kadar olacak

Dijital alanda gündemden düşmeyen marka olan Apple'ın üreteceği iPhone 8 gündemden düşmüyor. iPhone 8 ne kadar ve özellikleri neler olacak? Detaylar haberimizde.

Apple iPhone 8'de Siri'yi değiştirme kararı aldı

Yeni iPhone 8'de önemli değişiklikler yapan Apple'ın, dijital asistanı Siri'de büyük değişime gideceği açıklandı.