Ana Sayfa | TEKNOLOJİ iphone

iPhone 6s ve iPhone 6s Plus modellerinin Türkiye çıkış tarihi ertelendi

ıphone

Apple'ın son teknolojilerinden biri olan iPhone 6s ve iPhone 6s Plus'ın Türkiye çıkış tarihi ertelendi

Apple geçtiğimiz ay 9 Eylül tarihinde iPhone 6s, iPhone 6s Plus, iPad mini 4 ve iPad Pro modellerini duyurmuştu. 25 Eylül tarihinde ABD’de satışa çıkan yeni iPhone modelleri, ilk 3 gün içerisinde 13 milyonluk satış rakamına ulaşarak önemli bir rekora imza atmıştı.

İlgili modellerin Türkiye için satış tarihi ise Eylül ayının sonunda duyurulmuş ve 16 Ekim olarak yer verilmişti. Yani aslında bugün satışa çıkması beklenen yeni iPhone modelleri satışa çıkmadı. Yeni iPhone 6s ve iPhone 6s Plus tam bir hafta ertelendi.

Apple’ın resmi internet sitesinde yer alan bilgiye göre iPhone 6s ve iPhone 6s Plus modelleri 23 Ekim tarihinde satışa çıkacak. Bu bir haftalık ertelenmenin sebebi açıklanmadı ancak beklenenden fazla satış rakamı buna yol açmış olabilir. Dünya çapında çok geniş kitlelere ulaşan iPhone modelleri tedarik sorunu nedeniyle ertelenmiş olabilir.

iPhone 6s modeli 3099 TL’den, iPhone 6s Plus modeli ise 3499 TL’den başlayan fiyatlarla 23 Ekim Cuma günü satışa çıkacak. Ön sipariş toplayan teknoloji mağazalarının ne yapacağı ise henüz bilinmiyor. Detaylı fiyatlara aşağıdan ulaşabilirsiniz :

iPhone 6s Türkiye fiyatları

    16 GB iPhone 6s: 3099 TL
    64 GB iPhone 6s: 3499 TL
    128 GB iPhone 6s: 3899 TL

iPhone 6s Plus Türkiye fiyatları

    16 GB iPhone 6s Plus: 3499 TL
    64 GB iPhone 6s Plus: 3899 TL
    128 GB iPhone 6s Plus: 4299 TL


iPhone'lara zam geliyor işte yeni fiyatlar

iPhone dövizde yaşanan artış nedeniyle Türkiye'deki fiyatlarını güncellemeye karar verdi.

Instagram iPhone kullanıcılarına verdiği sözü tuttu

İnstagram adlı sosyal medya mecrası, iPhone kullananlar için renk paletlerini daha fazla yapacağının sözünü vermişti. Instagram'ın kurucularından olan Mike Krieger, bu sözü iPhone 7 ve iPhone 7 Plus için yaptıklarını duyurdu.

iPhone'lardaki batarya şikayetinin sebebi belli oldu

iPhone'larda son günlerde artan batarya şikayetinin sebebinin yeni iOS güncellemesi olduğu öğrenildi