Ana Sayfa | TEKNOLOJİ Oyunlar

Londra'da ingiliz polisinden şok Pokemon Go oyunu açıklaması

Pokemon Go

Birleşik Krallık ülkelerin'den İngiltere'nin başkenti Londra'da ingiliz polisi Pokemon Go oyununyla ilgili çarpıcı açıklamalarda bulundu

Temmuz ayı boyunca kaydedilen vakalar arasında soygunlar, oto hırsızlıkları, saldırılar ve sürücü hataları gibi olaylar var.BBC'nin Bilgi Edinme Yasası kapsamında İngiltere polisinden elde ettiği ve sayısı 290 olarak bildirilen kayıtlar arasında, tedirgin edici olanlardan 'tuhaf' sayılabileceklere kadar çok sayıda vaka bulunuyor.Polis kayıtlarına göre, bazı durumlarda Pokemon oyuncuları işlenen suçların mağduru olurken, bazılarında ise suçu işlemekle suçlanıyorlar ya da 'asosyal' olarak değerlendirilen davranışlar içinde bulunuyorlar.

Bir vakada, Surrey bölgesinde polisler, Pokemon yakalama oyununun 30 kişi arasında kavgaya dönüştüğünü kayıtlara geçirirken, Kuzey Galler'de bir kişinin 'evinde çok sayıda Pokemon olduğunu söyleyerek' bir çocuğu evine çağırdığını belirledi.

Ülkenin kuzey batısındaki Cheshire bölgesinde ise çocukların Pokemon yakalamak için çoğunlukla mezarlık alanlarında dolaşmaları endişe yaratıyor.

Batı Yorkshire bölgesinde bir kadın, polisi arayarak 'Pokemon karakterlerinin evine girmeye çalıştıklarını' öne sürdü.

İngiltere'nin Kuzey Batı bölgesinde yer alan Cumbria'da bir kişi ise, kendi fotoğrafının değiştirilerek Pokemon karakterine dönüştürüldüğünü ve Facebook'ta paylaşıldığını ihbar etti.

Devon bölgesinde bir araç sürücüsü tek yön yolun ortasında durup Pokemon yakalamaya çalışırken, Surrey'de ise dokuz kişi araçlarını bir kavşakta park edip Pokemon aramaya çalışınca polis kayıtlarına girdi.

Ayrıca Pokemon yakalamak isteyen iki çocuğun izinsiz bir şekilde demiryoluna indiği tespit edildi. (BBC Türkçe)


Sayısal Loto çekilişi yapıldı

İşte sayısal loto çekilişin sonuçları

Assassin's Creed hayranlarına müjde

Ubisoft, E3 öncesi 12 Mayıs'ta tanıttığı Assassin's Creed Syndicate'in detaylarını E3'te açıkladı işte detaylar

Fifa 2016'nın Türkiye kapak yıldızı Arda Turan

FIFA 16’nın tanıtılan kapak görselinde her zaman ki gibi Lionel Messi baş köşede duruyor.Geçen sene de olduğu gibi Türkiye'nin kapak görselinde bu sene de Arda Turan var