Ana Sayfa | TÜRKİYE

DHKP-C emniyet, askeriye ve MİT binalarına saldırı mı düzenleyecekti

DHKP-C'ye büyük şok

DHKP-C'ye yönelik operasyonda ele geçirilen iki örgüt üyesinin flash diskinde, yasa dışı örgütün yapmayı planladıkları saldırıların ele geçirildiği açıklandı

Anadolu Ajansı’nın haberine göre İstanbul Bahçelievler'de DHKP-C'ye yönelik operasyonda yakalanarak tutuklanan iki örgüt üyesinde ele geçirilen flash diskteki dokümanlarda, örgüt üyelerinden, milletvekilleri, TÜSİAD üyeleri, emniyet, askeriye ve MİT binalarına yapılacak saldırılara öncelik verilmesi isteniyor. Örgütün eylem hazırlığında olan tüm üyelerine dağıttığı belirlenen dokümanda, emniyet, askeriye ve MİT binalarına yapılacak saldırılara öncelik verilmesi isteniyor

İki ayrı dokümanın bulunduğu bellek, Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerinin 13 Nisan'da Yenibosna semtinde eylem hazırlığındayken yakaladığı terör örgütü DHKP/C üyelerinin üzerinden çıktı.Telefonla görüşmeleri kesin olarak yasaklanan örgüt üyelerinden, kimliklerinin belirlenmemesi için farklı siyasi görüşler içerisinde yer almaları isteniyor.Örgüt son olarak, Gezi Parkı protestoları sırasında gaz fişeğiyle yaralanıp ölen Berkin Elvan’ın davasına bakan Savcı Mehmet Selim Kiraz'ı katletmiş ve İstanbul Emniyet Müdürlüğü'ne saldırı girişiminde bulunmuştu. Savcıyı rehin alıp öldüren iki örgüt üyesi ile emniyete silahlı saldırı girişiminde bulunan kadın DHKP-C üyesi öldürülmüştü. 

Polisi, polis kılığında vurma hazırlığı

Doküman, örgütün, militanlarına polis kıyafeti giydirip, satın aldıkları otomobilleri polis aracına, minibüsleri de çevik kuvvet otobüsüne çevirip saldırılarda kullanarak, iç ve dış basında daha fazla ses getirmeyi hedeflediğini ortaya koydu.Polis kıyafeti giyecek bombalı saldırganın, bir kişiyi gözaltına alıp kelepçeledikten sonra daha önceden belirlediği karakola götürerek üzerindeki bombayı patlatabileceği ifadesine yer verilen dokümanda, motosikletli vur-kaç saldırıları da yer aldı.Milletvekilleri başta olmak üzere devlet büyüklerine ve üst düzey bürokratlara yapılacak saldırıların etkisine vurgu yapılan dokümanda, TÜSİAD yönetimine ve bazı önemli iş adamlarına da saldırı yapılabileceği yer alıyor.

Amerikan gemilerine saldırı için dalgıçlık eğitimi

Dokümanlarda, bazı örgüt üyelerinden, boğazdan geçen Amerikan gemilerine ve iş adamlarına ait yatlara yapılacak saldırılar için dalgıçlık eğitimi almaları isteniyor.Sık sık silah ve bomba eğitimi almaları istenen örgüt üyelerinin, eylemleri sırasında parmak izi bırakmamak için eldiven kullanmaları emredilen dokümanda, kalabalık ortamlarda zehirli iğneyle kişiye özel saldırı düzenlenebileceği de anlatılıyor. İstanbul emniyetinin, örgütün yapmayı planladığı saldırılar karşısında güvenlik güçlerinin hazırlıklı olması için iki dokümanı yurt genelindeki tüm emniyet, askeriye ve MİT kurumlarına dağıttığı açıklandı.


Köpeği vurmasıyla Türkiye'nin gündemine oturmuştu o polis memuru FETÖ'cü çıktı

İzmir'de iki yıl önce köpeği beylik tabancasıyla vurup kaçan polis memurunun FETÖ'cü olduğu belirlendi.

Dev çorap fabrikası TMSF'ye devredildi

Türkiye'nin ünlü çorap fabrikalarından biri olan Akın Çorap'ın kurucusu Ali Yarkın Bank Asya'ya 1.5 milyon TL yatırması nedeniyle FETÖ soruşturması kapsamında aranırken, fabrika TMSF'nin denetimine geçti.

Sevgilisinden hamile kalmıştı doğurduğu çocuk balkonda ölü bulundu

Sevgilisinden hamile kalan 22 yaşındaki Huriye P., dünyaya getirdiği kız çocuğunu balkona bıraktı. 2 gün sonra ölü olarak bulunan bebeğin ilk otopsisinde canlı olarak doğduğu belirlendi. Gözaltına alınan annesi F.P., babası H.İ.P., erkek kardeşi M.P., kız kardeşi H.P. ile sevgilisi Ramazan Y.'yi serbest bırakılırken, Huriye P., tutuklandı.