Ana Sayfa | TÜRKİYE

Cumhurbaşkanı Erdoğan bisiklet turunda pedal çevirdi

Cumhurbaşkanı Erdoğan

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Bisiklet Turu'nun tanıtımı amacıyla pedal çevirdi

Erdoğan, Dünya Şampiyonu Fabrice Mels'in bindiği bisikletin kadrosu ile aynı özelliklere sahip 20 vitesli, hidrolik frenleri olan, karbon gövdeli bir bisikletle basın turunda pedal çevirdi.Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu" tanıtım etkinleri kapsamında basın turuna katıldı.Cumhurbaşkanı Erdoğan'a, Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu ve İstanbul Valisi Vasip Şahin, eşlik etti.Cumhurbaşkanı Erdoğan, tanıtım turu sonrasında kısa açıklamada bulundu. Erdoğan bisiklet konusunda Türkiye'nin yeterli seviyede olmadığını. Konya gibi bazı illerde bisikletin yaygın olduğunu bunu Türkiye'ye sevdirilmesi gerektiğini belirtti.

O BİSİKLET ERDOĞAN İÇİN ÖZEL ÜRETİLDİ
Salcano Bisiklet'in Yönetim Kurulu Üyesi ve aynı zamanda Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu'nun sponsorlarından Bayram Akgül, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a yapılan özel bisikletin tasarımı ile ilgili olarak açıklamalarda bulundu.Bisikletin yapıldığı tesiste konuşan Akgül, "Cumhurbaşkanlığı Bisiklet Turu'nun hem Türkiye'nin bisikletinin tanıtılması açısından, hem de Türkiye'nin tanıtımı açısından büyük bir şans olarak görüyoruz" dedi.


İstanbul'da 39 ilçede eş zamanlı huzur operasyonu

İstanbul'da 39 ilçede "Yeditepe Huzur" asayiş denetimi yapıldı, 83 kişi gözaltına alındı.

Şehrin ortasında silahlı çatışma 3 kişi öldü

Şanlıurfa'da iki grup arasında başlayan tartışma tüfek ve silahların kullanımıyla daha da büyüdü. 3 kişinin öldüğü çatışmada 4 kişi de yaralandı.

Başkent'te astsubaya evinin önünde suikast

Ankara'da nedeni henüz bilinmeyen bir sebepten dolayı maskeli şahısların bıçaklı saldırısına uğrayan astsubay suikasta kurban gitti.