Ana Sayfa | TÜRKİYE

Küçük kız Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı mest etti

Cumhurbaşkanı Erdoğan

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk bayramı dolayısıyla kendi makamında çocukları ağırladı

Çocuklara Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı eşlik etti. Saray'a gelenler arasında bulunan bir kız öğrenci kemanla Çanakkale Türküsü'nü çaldı. Erdoğan'ın da bu sırada mırıldanarak şarkıya türkiye eşlik ettiği görüldü. Küçük kız daha sonra Erdoğan'ın vefat eden annesi içinde 'Güzel annem' şarkısını çaldı. Küçük kızın "Cumhurbaşkanım bu parça da sizin anneniz için" demesi üzerine Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Off şimdi beni yıktın" dedi.Erdoğan küçük kızdan açılacak konser salonunda resital vermesini istedi...

ÇANAKKALE'YE GİTMEYEN VAR MI?
Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı ve öğrencileri kabülünde ilginç bir olay da yaşandı. Çanakkale kara savaşlarının yıldönümüne değinen Erdoğan öğrencilere 'İçinizde Çanakkale'ye gitmeyen var mı?' diye sordu. 11 öğrenci gitmediğini söyleyince Cumhurbaşkanı 'Okullarını hemen incelememiz lazım' dedi. İşte o sözler:
Yarın sabah Çanakkale'ye geçeceğiz, şehitliklerimizi ziyaret edeceğimiz. İçinizde Çanakkale'ye gitmeyen var mı? Eyvah, bunlar gitmeyenler değil mi? 11, çok. Onları değil, onların okullarını hemen incelememiz lazım. Çanakkale şehitliklerini görecekler ki, ecdadımız yedi düvele karşı nasıl bir mücadele vermiş, işin diğer boyutunda kara savaşlarının başladığı dönemde, Mustafa Kemal ile birlikte tüm oradaki üniversite yıllarındaki liseli gençler dahi, tüfeklerinin kabzaları yerde sürünüyor.
Çanakkale kara savaşlarını ne yaptılar, iştirak ettiler. Biz o neslin evlatlarıyız. Onu yerinde görmek inanıyorum ki sizlere çok önemli bir tarih şuuru verecektir. Tarihi olmayanın geleceği olmaz. Kökünden kopan bir ağaç nasıl yaşayamazsa, kısa sürede nasıl çürür devrilip giderse tarihlerinden kopan milletler de ayakta kalamazlar. Geçtiğimiz günlerde kazakistan'a gittik, ahmet yesevi türbesini ziyaret ettik. Ahmet Yesevi'yi bilmeyen Hacı Bektaş Veli'yi bilmez. Bunları oraları gezerek, tarihçesini okuyarak anlamamız lazım. Malazgirt'i bilmeyen söğüt'ü bilemez.


Patentini aldı lise mezunu su israfına karşı bu keşfe imza attı

Ordu'da yaşayan lise mezunu 19 yaşındaki genç, su israfını önlemek için bir icata adını yazdırdı

Yoğun bakımda skandal dans edip halay çektiler

Antalya'nın Kepez ilçesindeki özel bir hastanenin hasta bakıcıları 4 yıl önce çekilen görüntülere göre yoğun bakımda halay çekip göbek attılar. Bu durumdan sonra hastane yönetimi personellerin işlerine son verdi.

Bu otel sizin bildiğiniz gibi değil hizmet bedeli 150 TL

Türkiye'de en fazla kuşa sahip olan, kuş yarışları öncesi barınma, sağlık, yarış eğitimi ve beslenmeye kadar tüm hizmetlerin verildiği "Güvercin Otelinde" bir güvercinin ücreti ise 150 TL.