Ana Sayfa | TÜRKİYE

Taciz şikayetinde bulunan genç kız pişman oldu

Pişman olup dilekçe verdi

Adana'da yolcu minibüsünde taciz soruşturmasında 17 yaşındaki genç kız mahkemeye dilekçe verip pişman olduğunu belirtti

Adana'da yolcu olarak minibüse binen 17 yaşındaki S.N.İ.'ye cinsel tacizde bulunduğu iddiasıyla tutuklanan 25 yaşındaki şoför Ali C. hakkında, 'Çocuğun cinsel istismarı, kişiyi hürriyetinden yoksun bırakma' suçlarından 22 yıl hapis cezası istemiyle dava açıldı. Şoförün tutuklanması üzerine taciz edilmediğini söyleyen genç kız, mahkemeye dilekçe verip pişman olduğunu belirtti.Adana Ekrem Tok Ruh Sağlığı Hastalıkları Hastanesi'ne gitmek için geçen 9 Nisan'da Adana Valiliği  önündeki durağa gelen S.N.İ., Ali C.'nin kullandığı 01 M 0700 plakalı minibüse bindi. Seyhan Uygulama Hastanesi durağında minibüsteki diğer yolcular inince S.N.İ. ve Ali C. yalnız kaldı. İddiaya göre minibüs şoförü, S.N.İ.'nin gideceği Ekrem Tok Ruh Sağlığı Hastalıkları Hastanesi yerine, aracı Seyhan Baraj Gölü'ne doğru sürdü. Issız bir yerde minibüsü durdurup kapıları kilitlediği ileri sürülen Ali C., 'Sana sigara alacağım, seni mutlu edeceğim, evleniriz' diyerek S.N.İ.'yi öpüp elle taciz etti.

Direnen genç kız, Ali C.'nin tırnaklarıyla yüzünü çizip 'Mesaj attım babam geliyor, polis geliyor' diye bağırdı. Bunun üzerine Ali C. minibüsün kilitli kapılarını açınca, genç kız kurtuldu. Çevredekilerden yardım isteyen S.N.İ., polisi arayarak yardım istedi ve şikayetçi oldu. Şikayet üzerine aynı gün gözaltına alınan Ali C. iftira atıldığını belirterek suçlamaları reddetti. Polis sorgusunda yüzündeki tırnak izleriyle ilgili, 'Arkadaşlarımla şakalaşırken oldu' diyen Ali C., 1 gün sonra çıkarıldığı nöbetçi mahkemede, S.N.İ.'nin minibüste parasını almaya çalıştığını, vermediği için de genç kızın yüzünü tırnaklarıyla çizdiğini öne sürdü. Ali C., tutuklandı.

PARA İSTEDİM VERMEYİNCE YÜZÜNÜ TIRMALADIM

Şoförün tutuklanmasından 10 gün sonra Adana 2'nci Ağır Ceza Mahkemesi'ne dilekçe veren S.N.İ., pişman olduğunu belirterek şöyle dedi:

"Annem ile babam ayrı olduğu için psikolojim bozuktu. Şoför olan babamla aram kötü. Bu nedenle şoförlerden nefret ediyorum. Olay günü yanlışlıkla son durağa gitmiştim. Gideceğim yere bırakmayacağını söyleyince sinirlendim. Param yoktu, ondan istedim. Elimden tutup ittirince sinirlenip, yanağını tırmaladım. O anki sinirle tacize uğradığımı söyledim. Tutuklandığını da öğrenince vicdan azabı çektim ve pişman oldum. Bana tacizde bulunmadı. Şikayetçi değilim. Böyle bir olaya sebep olduğum için pişmanım."

YİNE DE DAVA AÇILDI

Olayla ilgili soruşturmasını tamamlayan Cumhuriyet Savcısı, Ali C. hakkında 'Çocuğun cinsel istismarı, kişiyi hürriyetinden yoksun bırakma' suçlarından 22 yıl hapis cezası istemiyle iddianame hazırladı. Adana 2'inci Ağır Ceza Mahkemesi'nce kabul edilen iddianamede, "Mağdurenin ilk defa karşılaştığı şüpheliyi suçlamasını gerektirecek bir husumetinin bulunmaması, yaşı küçük olup şüphelinin yüzündeki tırnak izleriyle ilgili rapora uygun anlatımları bir bütün olarak değerlendirildiğinde şüpheli hakkında kamu davası açılmasına yeterli delil bulunduğu anlaşılmıştır" denildi.Önümüzdeki günlerde hakim karşısına çıkacak olan Ali C.'nin avukatı, S.N.İ.'nin depresyon tedavisi gördüğüne dair rapor ve kullandığı ilaçlarla ilgili reçeteleri mahkemeye sundu.


Annenin üzerine kapıyı kilitlediği 3 çocuğu yangında hayatını kaybetti

Sakarya'da bir Afgan anne, 3 çocuğunun üzerine kapıyı kilitlemesinin ardından yangın çıktı. Yangın güçlükle kontrol altına alınırken 3 çocuk yangında can verdi

Bu silahlar öyle bir dükkanda bulundu ki şok etti

İstanbul Bayrampaşa'da sünnet kıyafeti satan bir dükkanda 130 kaçak pompalı tüfek 30 kaçak tabanca bulundu

Market ve mağazalarda naylon poşet devri bitiyor

Türkiye Perakendeciler Federasyonu Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Altunbilek, 1 Ocak 2018'ten itibaren mağaza ve marketlerde naylon poşet kullanımının yasaklanacağını açıkladı