Ana Sayfa | TÜRKİYE

Yenileme kararı verilen Şike Davası ertelendi

şike davası

Aralarında Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım'ın da olduğu 6 sanığın yargılandığı şike davasının ikinci duruşması görüldü

Yenileme kararı verilen Şike Davası, 8 Temmuz 2015 tarihine ertelendi. Şike Davası'nda ikinci duruşma Çağlayan'daki Mehmet Selim Kiraz Adliyesi'nde 13. Ağır Ceza Mahkemesi salonunda başladı. Davaya Aziz Yıldırım sağlık sorunları nedeniyle katılmadı.

İŞTE DURUŞMADA YAŞANANLAR:
Şike davasında yeniden yargılamayla başlayan süreçte 2. duruşma sona erdi. Dava 8 Temmuz'a ertelenirken, mahkemeye Aziz Yıldırım rapor sunarak katılmadı. Yıldırım'ın avukatı Ersan Şen'in yaptığı konuşma ise mahkemeye damga vurdu. Serdal Adalı ve Tayfur Havutçu, salonda hazır bulunurken, beraatlerini talep ettiler.

Ersan Şen:Türkiye'de polis, savcı, mahkeme, hakim paket sistem. Mahkemeye çıktınız mı bir şekilde tutuklanıyorsunuz...

***

Ersan Şen: Hedefe biri konuluyor. Sonra etrafındakileri dinleyip ortaya atıyorlar. Bunların hepsine Giresun'dan bir olayı alıp birleştirdiler.

***

İlhan Ekşioğlu'nun avukatı Ersan Şen: TC'nin savcısı, polisi sanığı dinliyor. Suçüstü yok. Paralar verildiyse, neden suçüstü yapılmamış? İki sene insanları dinleyip, herkesin önüne attılar. Böyle bir şey var mı?

***

NOT: Şu anda herkes Ersan Şen'i dinliyor, salonda büyük bir sessizlik hakim...

***

İlhan Ekşioğlu'nun avukatı Ersan Şen: İade-i itibar istiyoruz. TBMM kanunuyla Özel yetkili Mahkemeler kaldırıldı. Biz tüm olayların ortasında kaldık.

***

İlhan Ekşioğlu'nun avukatı Ersan Şen: Birbirleriyle hiçbir şekilde bağlantısı olmayan kişi ve olayların önce bu davada ayrılması lazım. Kimse kimseyi kandırmasın Türkiye'de yargının durumu ortada. Bizm dosyaımızı oluşturanlar şu an görevde bile değiller.


***

AVUKATLAR LUTFİ ARIBOĞAN'IN İFADEYE ÇAĞRILMASINI İSTEDİ
Haldun Şenman'ın avukatları, Lutfi Arıboğan, Ali Parlak ve İlhan Helvacı'nın huzurda ifadeye çağrılması talebini yenileyerek mahkemeden bu konuda bir karar verilmesini istediler.Yusuf Turanlı'nın avukatı, müvekkilinin iki silahından birinin antika diğerinin de hatıra amaçlı saklandığı ve hiç kullanılmadığı konusunda tanıklık içim Turanlı'nın eşinin tanık olarak dinlenmesini istedi. Avukat ayrıca Cengiz Zülfükaroğlu (eski BJK yöneticisi) ve Abdullah Avcı'nın da dinlenmesini talep etti.

***

Serdal Adalı ve Tayfur Havutçu beraatlerini istediler...

***

Aziz Yıldırım'ın avukatı: Karar tamamen hukuka aykırı delillerle, tapelerle verilmiştir. Müvekkilim şikeye karışmamıştır. Müvekkilimin beraatini talep ediyorum. Hükmün açıklanmasının ertelenmesini de istemiyoruz.

***

Aziz Yıldırım, rapor vererek duruşmaya katılmadı.

Aziz Yıldırım'ın avukatı: Mazeretin kabulünü istiyoruz. Önceki duruşmada sunulan 9 sayfalık savunmamızı yineliyoruz.

***

Çağlayan'daki Mehmet Selim Kiraz Adliyesi'nde 13. Ağır Ceza Mahkemesi salonunda görülen davanın duruşmasına Aziz Yıldırım katılmıyor.Duruşmaya katılan isimler arasında İlhan Ekşioğlu, Şekip Mosturoğlu, Serdal Adalı, Tayfur Havutçu ve Olgun Peker var.Yusuf Turanlı'nın avukatı: Cengiz Zülfikaroğlu ve Abdullah Avcı'nın dinlenmesini istiyoruz... Tüm maçların bilirkişi huzurunda icelenmesini istiyoruz.
 

Adana'da iki aile arasında kavga çıktı

Adana'da iki aile arasında çıkan tartışma büyüdü ve kavgaya dönüştü

7 kişinin yaralandığı öğrenci servisindeki patlamanın nedeni açıklandı

İstanbul Pendik'te öğrenci servisinde yaşanan patlamayla ilgili çarpıcı detaylar ortaya çıktı

Belediye ekipleri okulun yakınlarında pimi çekilmiş bomba buldu

Aydın'ın Nazilli ilçesindeki belediye ekipleri bugün açıköğretim sınavının yapıldığı bir okulun yakınlarında pimi çekilen el bombası buldu. Bomba imha ekipleri fünyeyle bombayı etkisiz hale getirdi