Ana Sayfa | TÜRKİYE

4 kişilik sivil uçak, zorunlu iniş yaptı

Eğitim uçağı düştü

Konya'nın Seydişehir İlçesi'ne bağlı Yaylacık ile Ketenci köyleri arasında askeri eğitim uçağı düştü

Uçakta bulunan biri Alman, biri Portekizli biri de İtalyan 3 kişi, Konya 3. Ana Jet Üs Komutanlığı'ndan kaldırılan helikopterle kurtarıldı.4 Mayıs'ta Konya'da başlayan Tiger Meet Tatbikatı'nı izleyen Alman vatandaşı 56 yaşındaki Ulrich Metternich, Portekiz vatandaşı 46 yaşındaki Carlos Jorge ve 40 yaşındaki İtalyan Diego Ruggiero'yu taşıyan NG-4 tipi pervaneli, tek motorlu uçak Konya'dan havalandı.Saat 17.10 sıralarında Seydişehir yakınlarında teknik arıza nedeniyle uçağın pilotları acil iniş yapmaya karar verdi. Durumu Konya'daki kuleye bildiren pilotlar, daha sonra uçağı tarlaya indirmeyi başardı. Bölgeye havadan ve karadan arama kurtarma ekipleri gönderildi. Uçaktaki 3 kişi, Konya 3. Ana Jet Üs Komutanlığı'ndan kaldırılan helikopterle kurtarılıp bölgeden alındı.

TATBİKAT YARIN BİTİYOR

Konya’da 4 Mayıs’ta başlayan ve yarın sona erecek tatbikata Türk Hava Kuvvetleri; 16 adet F-16 uçağı, bir adet E-7T uçağı, iki adet AS-532 helikopteri, bir adet CN-235 uçağı, İsviçre Hava Kuvvetleri beş adet F-18 uçağı, Polonya Hava Kuvvetleri altı adet F-16 uçağı, Fransa Hava Kuvvetleri dört adet Rafale uçağı, İtalya Hava Kuvvetleri iki adet AB-212 helikopteri, NATO iki adet E-3A uçağı, Hollanda Hava Kuvvetleri bir adet KDC-10 uçağı ile katılmıştı.

YARALI 3 KİŞİNİN DURUMU İYİ 

Konya'nın Seydişehir İlçesi yakınlarında zorunlu iniş yapan sivil uçakta hafif yaralanan ve askeri helikopterle Selçuk Üniversitesi Tıp Fakültesi'ne kaldırılan yaralıların durumlarının iyi olduğu belirtildi. Portekizli pilot ve aynı zamanda fotoğrafçı Carlos Jorge'nin ayağında kırık olduğu, fotoğrafçılar İtalya vatandaşı Diego Ruggıero başından hafif yaralandığı, Alman Ulrıch Metternich'inde tedbir amaçlı tedavi altına alındığı öğrenildi. 

Konya Valiliği uçağın, sivil ve pervaneli olduğunu belirterek, 'Eskişehir'den gelerek izinli şekilde yapılmakta olan NATO tatbikatını görüntüleyen üç yabancı (Portekiz, İtalyan ve Alman) fotoğrafçıyı taşıyan sivil pervaneli uçak Seydişehir ilçesi yakınlarında Hava üssüne yaklaşık 35 mil mesafede iniş yapmak zorunda kaldı. Üç fotoğrafçı Hava Üst Komutanlığı kurtarma ekipleri tarafından kurtarılarak hastaneye getirildi. Kazayı hafif atlatan yararlıların durumlarının iyi olduğu, bir kişinin ayağının kırıldığı bildirildi" denildi.

DHA


İstanbul'un hangi ilçelerinde 27 Mart Pazartesi günü elektrikler kesilecek

İstanbul'un Avrupa Yakasında bulunan bazı ilçelerde 27 Mart Pazartesi günü elektrikler kesilecek

FETÖ'den aranan zanlının evinde öyle şeyler bulundu ki

FETÖ'nün darbe girişimine ilişkin operasyon kapsamında hakkında gözaltı kararı olan şahsın evinde yapılan aramada çok sayıda tarihi eser ele geçirildi

İstanbul'da 25 Mart Cumartesi günü bu yollar trafiğe kapalı olacak

İstanbul'da 25 Mart Cumartesi günü Beşiktaş-Astra Giurgiu hazırlık müsabakası nedeniyle bazı yollar trafiğe kapalı olacak