Ana Sayfa | TÜRKİYE

Kenan Evren'in kızı eleştirilere sert dille cevap verdi

Kenan Evren

Eski Cumhurbaşkanı Kenan Evren'in kızı Şenay Gürvit, babası hakkında yapılan eleştirilere cevap verdi

Geçtiğimiz günlerde hayatını kaybeden Kenan Evren'in hakkında kızı Şenay Gürvit açıklamalarda bulundu. CNN Türk'te yayınlanan Her Şey programına konuk olan Kenan Evren'in kızı Şenay Gürvit, babası hakkında yapılan eleştirilere oldukça sert bir dille cevap verdi. Ayrıca programın moderatörlüğünü yapan Mirgül Cabas'a da soruları nedeniyle tepki gösteren Şenay Gürvit, söylenenlerin umurlarında olmadığını ifade etti. Şenay Gürvit ayrıca Kenan Evren hakkında "70 milyonun 60 milyonu Evren Paşa diye tadirle anıyor. Geri kalan 10 milyon da ne derse desin hiç bir önemi yok" dedi.Kenan Evren'in kızı Şenay Gürvit, CNN Türk'te yayınlanan Her Şey programına katıldı. Babası Kenan Evren ile gurur duyduklarını ifade eden Şenay Gürvit, eleştirilere sert tepki gösterdi. Eleştirileri red eden Şenay Gürvit, Kenan Evren'in yaptıkları konusunda aile olarak hiç bir vicdani muhasebe içinde olmadıklarını ve içlerinin son dereece rahat olduğunu belirtti. Moderatör Mirgül Cabas'a da tepki gösteren Şenay Gürvit, "Kim ne derse desin zerre kadar umurumuzda değil" dedi.

İşte Şenay Gürvit'in açıklamaları:
BABAM HERKESİN İYİLİĞİNİ İSTERDİ
“Babacan bir insandı. İyi yürekli insandı, herkesin iyiliğini isterdi. Bunların böyle olacağını biliyorduk. Bunları hak etmedi. O günden bugüne aynı anayasayla yönetiliyoruz. İşlerine gelince anayasa değiştirilsin diyorlar. Halka yanlış bilgiler vermemek lazım. Babam çok dürüst bir adamdı. Ailecek alnımız ak, bunların hiçbirini hak etmedi. Allah ona yattığı yerde rahatlık versin.

TÜRKİYE'NİN BÖYLE İNSANLARA İHTİYACI VAR
Yine bunlar olsa, yine yaparım dedi. Bunu hiçbir zaman saklamadı. Net bir adamdı. Böyle adamlara Türkiye’de çok ihtiyaç var. Hele bugünlerde… Tekrar sağlıklı bir ortamda beraber olursak, daha sağlıklı bilgi alabilirsiniz.

MEDYA TOPLUMU YANLIŞ BİLGİLENDİRİYOR
Savunmadı. Her şey saptırılıyor. Medya, toplumu yanlış bilgilendiriyor. Bazı bölüm profesörleri görüyorum ki inanamıyorum. Allah öğrencileri böyle profesörlerden korusun. 12 Eylül’ü kendi kafalarına
göre anlatıyorlar.Umrumuzda bile değil. Hiç bizi ilgilendirmiyor. Bizim hükümetle bir işimiz de yok. Evlatlar olarak vazifemizi yaparız. Bu rütbeler de özel olarak değil hak ettiği için verildi.

BUGÜNKÜ TÜRKİYE ORTAMI ÇOK MU GÜZEL?
Bana günlerdir ne telefonlar geliyor anlatamam. İnsanlar şükranlarını sunuyor babam için. Hayır vicdanen hiç bir şey yok. Bizim ailemizde böyle bir vicdan muhasebesi yapılmamıştır. Bugünkü Türkiye ortamı çok mu güzel? Askerler içeri alındı boşu boşuna. Kimin sesi çıktı söyler misiniz? Biz yanlış yönlendirildik diyorlar, böyle mi devlet yönetilir. Olayları o günün şatları içinde değerlendirmelisiniz. Bugünün şarlarıyla değerlendiremezsiniz.

EVREN PAŞA SAĞOLSUN DİYORLAR
Kim ne derse desin zerre kadar umurumuzda değil. Herkes diyor ki Evren Paşa sayesinde çocuklarımız okudu. Beni yoldan çevirip Evren Paşa sağolsun diyorlar. Asılan çocukları babam mı astırdı. Ne alakası var? Toplum yanlış yönlendiriliyor.İster etsinler, ister gelsinler, ister gelmesinler, biz bizim ailemizi biliyoruz. Biz bizim babamızın ne olduğunu çok iyi biliyoruz. Ne problem vardı düzeninde? Ben 67 yaşında bir insanım.

70 MİLYONUN 60 MİLYONU BABAMI TAKDİR EDİYOR!
Babamı layık olduğu şekilde gömülecektir. Bundan kimsenin şüphesi olmasın. Ben babamı katiyen rahatsız olmadığını söylüyorum. Hala bana ne düşünüyorsunuz diye sormanızı da hayretle karşılıyorum. Babam er olarak vefat etseydi çok mu mutlu olacaksınız. İnanın 70 milyonun 60 milyonu Evren Paşa diye tadirle anıyor. Geri kalan 10 milyon da ne derse desin hiç bir önemi yok.

 

Terör örgütü PKK'ya Tunceli'de ağır darbe

Tunceli'nin Ovacık ilçesinde teröristlere ait çok sayıda silah ve mühimmat ele geçirildi

26 Nisan 2017 yurt genelinde hava durumu nasıl olacak

Alınan son tahminlere göre yurt genelinde hava sıcaklık değerleri artacak. 26 Nisan 2017 tarihinde hava durumu nasıl olacak, ayrıntılar haberimizde

Midilli'ye kaçak geçmeye çalışan 15 sığınmacı yakalandı

Çanakkale'den yasa dışı yollarla Yunanistan'a geçmeye çalışan 15 sığınmacı yakalandı