Ana Sayfa | TÜRKİYE

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan öğretmenleri ilgilendiren haber

Cumhurbaşkanı Erdoğan

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Kırklareli ziyaretinde merakla beklenen öğretmen atamaları konusuna değindi

Öğretmen adayları merakla öğretmen atamaları konusunda atılacak adımları dikkatle takip ediyor. Özellikle 47 bin öğretmen atamasının gündeme gelmesiyle atanma umutları iyice artan öğretmen adaylarına bir güzel haber de Kırıkkale'den geldi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kırıkkale'de toplu açılış töreninde yaptığı konuşmada pek çok konuya değindi. Erdoğan burada öğretmen atamalarına ilişkin açıklama yaptı ve atamalar konusunda tarih verdi. Erdoğan öğretmen atamalarının yanı sıra,siyasi partilerin asgari ücret vaatleri ve başkanlık sistemi konusuna da değindi.Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı, Makina ve Kimya Endüstrisi Kurumu (MKEK) pistinde, Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz, Kırıkkale Valisi Ali Kolat ve eşi İlksen Kolat, Yozgat Valisi Abdulkadir Yazıcı, milletvekilleri, Kırıkkale Garnizon Komutanı Tuğgenaral Mehmet Kaya, Belediye Başkanı Mehmet Saygılı, İl Emniyet Müdürü Hasan Onar, İl Jandarma Komutanı Albay Harun Karabulut ile öteki ilgililer karşıladı.Erdoğan, pistte kendisini karşılayan askeri tören mangasını selamladıktan sonra, otobüs ile vatandaşları selamlayarak Kırıkkale Belediyesine hareket etti. Cumhurbaşkanı Erdoğan ile eşi Emine Erdoğan ve AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Beşir Atalay da Kırıkkale'ye geldi.Erdoğan'ın açıklamalarından öne çıkan satır başları şöyle;Bak biz cek, cak ile konuşmuyoruz. Asgari ücret açık artırmaya çıktı. Kuru sıkı atıyorlar. Biri 3 bin diyor, biri 5 bin lira. Var mı artıran?Bana tarafsızlıklardan bahsediyorlar. Bütün partilere eşit mesafedeyim. Ama her insanın gönlünde bir aslan yatıyor. Benim de yatıyor tabii, ama ben bunu meydanda açıklamam. Ben milletin tarafıyım. Ben milletin tarafındayım. Yapılan aldatmaları gördüğüm zaman uyarmak da görevimdir. Kırıkkale’ye burada çok büyük iş düşüyor. Gayret olmadan netice olmaz. Kırıkkale hiçbir zaman milletine hizmetinden kaçmamıştır, en ön safta yer almış bir şehrimizdir. Hak uğruna çıkan seferde gerekirse yanmaya hazır mı Kırıkkale.

"7 HAZİRAN KIRILMA NOKTASIDIR"
Bazı terör örgütüyle işbirliği yapanlar bu topraklar üzerinde operasyon düşünüyorlar. Hiç heveslenmeyin!Avucunuzu yalarsınız avucunuzu. Bu topraklar ebediyen böyle kalacakBen bu siyasetçilere sesleniyorum: Büyük bir kısmı gidiyor ama bazıları gitmiyorİl il geziyorum. Ama gitmiyorlar7 Haziran kırılma noktasıdır, gereğini yapacaksınız. 9 ayda 25 şehri ziyaret ettim

"BENİ SUSTURAMAZSINIZ"
Benim il il gezmemden rahatsız oluyorlar. YSK’ya durmadan gidiyorlar: ''Bu cumhurbaşkanını meydana çıkarmayın'' YSK reddediyor. CHP, MHP, HDP gidiyor. Durmadan gidiyorlar. Nereye giderseniz gidin beni meydanlardan alamasınız, beni susturamazsınız.

ÖĞRETMEN ATAMALARI
2015 için 47 bin kadro ayrıldı. Temmuz'un ilk haftasında yapılacak KPSS ile bu ağustos ayında 47 bin atama yapılacak.

"BAŞKANLIK SİSTEMİ ŞART"
Yeni Türkiye’nin inşası başlıyor. Yeni başkanlık sistemi artık şartTürkiye artık geri dönülmez bir yola girdi. Bu ülkeden neler çektik ya. 2 kızım 2 oğlum var. Hepsi de imam hatip mezunuKızlarımı başörtülü olarak üniversiteye almıyorlar. Oğullarımı istedikleri üniversiteyi almadılar. Yurtdışında okuttuk, en iyi üniversitelerde okudular, oralardan çıktılar. Demek ki imam hatipliler de okuyabiliyormuş. Oğlum Harvard diploması aldı. Dinini diyanetini bilen nesil istemiyorlar. İmam hatiplilerin orta kısımlarını kapatmak istediler. Bunları afakanlar bastı.

"5 KOYUN VERİN KAYBEDİP GELİRLER"
Seçimlere giderken çok ilginç bir manzarayla karşı karşıyayız. Muhalefet ve terör örgütleri birlik olmuşlar. Bunlar bu ülkenin evlatlarını birbirlerine düşürdüler. Hesap ortada, kitap ortada. Birileri atıyor tutuyor. Ana muhalefetin genel başkanı çıkmış konuşuyor. Senin SSK’yı nasıl yönettiğini çok iyi biliyorlar. O SSK çilelerini ben dahil herkes çok iyi biliyor. Diğeri de MHP. İktidar olmadı mı bu memlekette. Neden bırakıp kaçıp gittiler. 5 koyun verin kaybedip gelirler, yönetemediler. Hep birlikte gelin karar verelim, buna hepimiz çok muhtacızİri olalım, kardeş olalım, hep birlikte Türkiye olalım.

Antalya'daki içki yasağı nereleri kapsıyor işte o açıklama

Antalya Emniyet Müdürlüğü tarafından yapılan yazılı açıklamaya göre ev ve alkollü içki satan mekanlar hariç her yerde içki içmek yasaklandı

Teröristler Van'a saldırdı 1 güvenlik korucusu şehit oldu

Terör örgütü PKK'nın Van'daki saldırısı sonucunda 1 güvenlik korucusu şehit düştü 3'ü yaralandı

Ankara'da şok gece kulübünü kurşun yağmuruna tuttular

Ankara'nın Çankaya ilçesinde kimliği belirsiz kişiler bir gece kulübünü kurşun yağmuruna tuttu