Ana Sayfa | TÜRKİYE

Park Kanyon projesinin açılış töreninde AKP ve CHP arasında gerginlik yaşandı

Kanyon açılışı

Uşak'ın Ulubey ilçesinde yapımı tamamlanan Park Kanyon projesinin açılış töreninde, Ak Parti Uşak Milletvekili Mehmet Altay'ın konuşmasının ardından CHP Uşak Milletvekili Dilek Akagün Yılmaz'ın konuşma yapmasına izin verilmeyince gerginlik yaşandı

Açılış törenine katılan CHP Uşak Milletvekili Dilek Akagün Yılmaz, CHP Uşak İl Genel Meclisi Grup Başkan Vekili Nadi Sancar, parti il ve ilçe teşkilatı ile milletvekili adayları alanı terk etti. 'Gün gelecek devran dönecek' ve 'Hırsız Var' sloganları atan CHP'liler, yapılan basın açıklamasının ardından açılış töreni gerçekleşmeden törenden ayrıldı.Eski Bakanlardan Abdülkadir Aksu ve Saffet Arıkan Bedük'ün de katıldığı törende Ak Parti Uşak Milletvekili Mehmet Altay'ın konuşmasının ardından yapılan konuşma talepleri kabul edilmeyen CHP Uşak Milletvekili Dilek Akagün Yılmaz duruma tepki gösterince törende bulunan milletvekili adayları ile CHP Uşak İl ve İlçe Teşkilatı Ak Parti aleyhine sloganlar atarak alandan ayrıldı.

DEVLET YATIRIMI SİYASİ İSTİSMAR YAPILIYOR
Tepkinin ardından alandan ayrılarak Park Kanyon girişlinde yapılan uygulamaya tepki gösteren CHP Uşak Milletvekili Dilek Akagün Yılmaz, "Uşak'ı Ulubey'i Türkiye'ye tanıtacak dünyanın ikinci büyük kanyonunda çok güzel bir proje var. Bu projeye katkısı geçen herkese çok teşekkür ediyorum. Bu Uşak'a kazandırılmış bir değerdir ve devlet tarafından yapılan bir yatırımdır. Buradaki projenin siyasi bir propaganda malzemeye dönüştürülmesi, talebimize rağmen bir haftadır devam eden bir tartışma var. Talebimize rağmen Ak Parti Milletvekili Mehmet Altay'ın konuşturulması ve bana konuşma hakkı verilmemesi nedeniyle buradan ayrılmak durumunda kalıyoruz. Bu projeye desteğimiz sonuna kadar Uşak'ın tanıtımı açısından. Seçim öncesi politik ve propaganda malzemesi haline getirilmesidir bizim protestomuz. Bu proje AKP İl başkanlığı tarafından yapılan bir proje değildir. Kaymakamlık özel idare ve köylere hizmet götürme birliği tarafından yapılmış bir projedir. O nedenle Uşak'ın 3 milletvekili varsa üçünün de konuşma hakkı vardır. Talebime rağmen bu gerçekleştirilmediği için Belediye Başkanı, İl Genel Meclisi ve İlçe Başkanımızın talebine rağmen bana söz verilmediği için buradan ayrılmak durumunda kalıyoruz çok büyük üzüntümüz var. Uşak halkının bu tür malzemeleri nasıl propaganda malzemesi yaptığını bilmesini istiyoruz. Bu bir devlet yatırımıdır ama AKP tarafından siyasi istismar konusu yapılmıştır" dedi.

PROJE PARASINI BİZ ARTIRDIK
Park Kanyon açılışında 40 yıl önce Ulubey'de kaymakam olarak hizmet eden birinin törende konuşturulup şu an milletvekili olan Dilek Akagün Yılmaz'ın konuşturulmamasına tepki gösteren Uşak İl Genel Meclisi CHP Grup Başkan Vekili Nadi Sancar ise, "Ulubey'e kazandırdığımız Park Kanyon projesinin parası özel idareden ayrılırken önümüze bütçe geldiğinde 150 bin lira ödeneği baskı ile CHP grubu olarak mecliste 250 bin liraya çıkarttık. Burada bizim konuşturulma hakkımız vardı. Milletvekilimizin konuşturulmamasını kınıyoruz. Bunu seçimlerde onlara CHP olarak ödeteceğiz" diye konuştu.


Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın yaveri gözaltına alındı

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın yaveri Albay Furkan Özdaban, FETÖ soruşturması kapsamında gözaltına alındı.

Kocaeli Adliyesi'nden firar eden asker

Kocaeli Adliyesi'ne getirilen asker bir anlık boşluktan yararlanarak firar etti. Jandarma ve polisin peşine düştüğü asker yakalandı.

Darıbükü Köyü baraj sularının altına kaldı

Isparta'da Darıbükü Köyü, Kasımlar Barajı ve 3 HES projesi nedeniyle su altında kaldı.