Ana Sayfa | TÜRKİYE

Cumhurbaşkanı, adaşı Recep Tayyip Erdoğan ile tanıştı

Recep Tayyip Erdoğan ile tanıştı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, toplu açılış töreni için gittiği Antalya'da 11 aylık adaşı ile tanıştı

Antalya'daki toplu açılış töreninde konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, protokol sırasında otururken yanına getirilen Feride- Mehmet Çakmak çiftinin 11 aylık bebekleri 'Recep Tayyip Erdoğan'la bir araya geldi.

32 YATIRIMIN TOPLU AÇILIŞINI YAPTI

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, özel uçak 'CBK' ile saat 18.00'de Antalya'ya geldi. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Antalya Valisi Muammer Türker, Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel ve diğer protokol mensupları karşıladı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, daha sonra Cumhurbaşkanlığı'na ait otobüsle toplu açılış töreninin yapılacağı Kepez Arena yanındaki meydana geçti. Cumhurbaşkanı Erdoğan, 376 milyon TL'lik 32 yatırımın toplu açılış töreninde halka hitap etti.

"HALKIMLA BENİM ARAMA GİRMEYE KİMSENİN GÜCÜ YETMEZ"

CHP, MHP ve HDP'nin YSK'ya 'Cumhurbaşkanı meydanlara inmesin' diye müracaat ettiğini belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, sözlerini şöyle sürdürdü: "Adana'da da yine aynı şekilde müracaat etmişler. Vali Bey'e dedim ki: 'Bak, geleceğim, ben orada konuşacağım çünkü ben cumhurun başkanıyım, halkımın başkanıyım.' Dolayısıyla halkımla benim arama girmeye kimsenin gücü yetmez. 'Efendim cumhurbaşkanı tarafsızlık ilkesini çiğniyor', ben partilere eşit mesafedeyim ben milletim yanındayım milletime karşı bir yanlış yapıldığında orada tarafsız kalamam siz bana görevi böyle vermediniz mi?"

"KÜRT VATANDAŞLARIMIN SİYASİ İRADESİNİ SÖMÜRÜYORLAR"

Hakkari Havalimanı'nı 2 yıl önce hizmete açmayı planladıklarını, ancak bölücü terör örgütü ve uzantılarının engellediğini belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, şöyle konuştu: "İşlerine geldikleri zaman dağa gidip geliyorlar. 'Siz, bizim bu havalimanımızı niye engelliyorsunuz?' diye onlarla öyle bir masaya oturup konuşmadılar. Çünkü onların derdi, benim Kürt vatandaşlarıma hizmet etmek değil. Onlar, Kürt vatandaşlarımın siyasi iradesini sömürüyorlar. Yaptıkları iş bu. Ben buradan tüm Kürt kardeşlerime sesleniyorum, 7 Haziran'da bölücü terör örgütünün arkasında olduğu bu siyasi zihniyete gereken dersi vereceğinize inanıyorum, çünkü bunlar asla size hizmet etmeyecektir."

"HESAP UZMANIYMIŞ YA..."

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nu da eleştiren Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Artık daha büyük hedeflere yürüyoruz 2023'te Türkiye'yi dünyanın en gelişmiş 10 ekonomisi arasına sokacağız. Hesap uzmanıymış ya millet senin hesap uzmanlığını kar eden SSK'yı nasıl zarara uğrattığını biliyor" dedi.

PENSİLVANYA'YA YÜKLENDİ

Cumhurbaşkanı Erdoğan, sözlerini şöyle sürdürdü: "Pensilvanya da tüm ümidini bölücü terör örgütü güdümündeki partiye bağlamış, biz bu ittifakı 2007'den hatırlıyoruz. Neymiş devlet içinde devlet kuracaklarmış, haydi kur haydi kur da görelim. Ben ne demiştim, hatırlayın; 'İnlerine gireceğiz' demiştim. İnlerine girdik ve devam ediyor bu süreç. Ey Pensilvanya, daha dün, her türlü hakareti ettiğin, her türlü kumpası kurduğun bir yapının gölgesine sığınmak da seni kurtarmayacak."

FİRST LADY DÜŞME TEHLİKESİ YAŞADI

Recep Tayyip Erdoğan, kendisi için ayrılan yere geçmeden önce törene katılanları eşiyle birlikte selamladı. Selamlama için platformun merdivenlerini çıkarken ayağı takılan Emine Erdoğan'ın yardımına Cumhurbaşkanı Erdoğan yetişti ve elinden tutarak düşmesini engelledi.

CUMHURBAŞKANI ADAŞIYLA BİR ARAYA GELDİ

Erdoğan, protokol sırasında otururken yanına getirilen Feride- Mehmet Çakmak çiftinin 11 aylık bebekleri 'Recep Tayyip Erdoğan'ı sevdi. Emine Erdoğan bebeği kucağına alırken, Cumhurbaşkanı Erdoğan da adaşının nüfus cüzdanını inceledi.

Uğur Kurt davasında sanık polise ne ceza verildi

Okmeydanı'nda polisin silahından çıkan kurşunla hayatını kaybeden Uğur Kurt'un ölümüne ilişkin görülen dava sonuçlandı

Arama yapılan kamyonda 560 av tüfeği ele geçirildi

Hakkari'nin Şemdinli ilçesinde bir kamyonda yapılan aramada 560 av tüfeği ele geçirildi

İki ilde terör örgütüne ağır darbe

Terör örgütü PKK'ya yönelik operasyon kapsamında Hakkari ve Şırnak'ta 13 terörist etkisiz hale getirildi