Ana Sayfa | TÜRKİYE

MHP lideri Devlet Bahçeli, Giresun, Trabzon ve Rize'de halka seslendi

devlet bahçeli

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin seçim mitingi kapsamında Giresun, Trabzon ve Rize'de halka seslendi

“7 Haziran yaklaştıkça AKP’yi suçluların telaşı sarmıştır. Davutoğlu paniklemiş, Erdoğan artık yasa ve anayasayla yollarını tümden ayırmıştır. Hırsızlar, maneviyat sömürüsüne tutunmuşlardır. AKP’li bir genel başkan yardımcısı Erdoğan’a salavat getirecek kadar gözü dönmüştür. İmam hatip liselerinin müfredatında okutulan derslerin hiçbiri harama cevap vermez.

AHLAK VE ADALET KATİLİ
Erdoğan şeref ve namus üstüne ettiği tarafsızlık yeminini bozmuştur. Ettiği yeminleri çiğneyen bir adama cumhurbaşkanı olmak yakışır mı? AKP için oy isteyen, 7 Haziran’ı başkanlık için oylamaya dönüştürmek için her fırsatı ganimet gören bir şahsa cumhurbaşkanı denir mi? Milli birlik ve beraberliğimizin, ahlak ve adaletin katili 17-25 Erdoğan’dır. Erdoğan’a sesleniyorum: 17-25 Aralık’ta ortaya çıkan rezalet ve zillet zincirine hangi imam hatip liseli onay verecektir?

BAŞIMIZ ÜSTÜNDE YERİN VAR
Sayın Erdoğan gel önce sen bunları açıkla. Hakkındaki iddialardan dolayı mahkemenin karşısına çıkacak erdem ve cesareti sergile. Aklanırsan başımızın üstünde yerin var. Şayet temize çıkarsan, hakikaten iftiraya kurban gitmişsen en başta seni ve mahdumlarını savunacak Milliyetçi Hareket’tir.

NEMRUT OLURSUNUZ
Serok Ahmet Şırnak’ta, Hazreti Nuh’un gemisi olduklarını söylüyor. Sıfatları ciltler dolusu olan sanal ve yalan Ahmet, sana söylüyorum: Gemi olduğunuzu biliyoruz, gemilerinizin bulunduğunu da dünya alem öğrendi. Fakat Hazreti Nuh’u hangi cesaretle siyasete dahil ediyorsunuz? Eğer AKP, Hazreti Nuh’un gemisi ise gemi tamam da Davutoğlu, Hazreti Nuh olarak kimi görmektedir? Sayın Davutoğlu, siz olsanız olsanız, Nemrut olursunuz, Firavun’un kölesi, Yezit’in eli mızraklı askeri, Ad, Semud kavimlerinden olursunuz. Hazreti Nuh’un gemisinde ayıplı ve ahlaksız hiç kimse yoktu.

KARARNAMELİ DİNİ LİDER NEREDE GÖRÜLMÜŞ
Erdoğan, Diyanet İşleri Başkanı’na şimdi de özel uçak tahsis edecekmiş. Sanki babadan kalma mirasından, sanki bankadaki milyar dolarlarından hayır yapıyor. Erdoğan ‘Vatikan’da var biz de niye yok’ demektedir. İlk olarak, Vatikan ne geçmişte ne de bugün, Papa’nın özel uçağı veya helikopteri olmadığını duyurmuştur. Erdoğan, söylediği yalanının üstünden iki gün geçtikten sonra suçüstü yakalanmıştır. Papa’yla Diyanet İşleri Başkanı’nı mukayese etmek hangi aklın ürünüdür? İslam’da ruhban sınıfı yoktur. İmtiyazlı, ayrıcalıklı din adamı statüsü de hiç kimse için sözkonusu olamayacaktır. O halde, Papalıkla Diyanet İşleri Başkanı’nı terazinin iki ayrı kefesine koyup kıyaslamak ya cehalet ya da fitneciliktir. Diyanet İşleri Başkanı’na dini lider demek, bir defa İslam’ın mesaj ve ruhuyla taban tabana zıttır. Kararnameli dini lider nerede görülmüştür? Bir Başbakan’a bağlı dini lider nasıl olacaktır? Maaşlı çalışan dini lidere nerede rastlanmıştır?”

‘Uçaktan korkuyor’ yanıtı
MHP lideri Bahçeli, seçim gezileri kapsamında dün ilk kez uçakla miting programına gitti. Giresun, Rize ve Trabzon mitingleri için Ankara’dan Samsun’a giden Bahçeli, “Uçaktan çekindiğiniz söyleniyor” sözlerine karşılık, “Yok efendim, aslı yok. Böylece ispat etmiş olduk” diye espri yaptı. “Karayolunda her şey sizin kontrolünüzde oluyor” diyerek uçakta yanan kemer uyarı ışıklarını gösteren Bahçeli, kendi telefonuyla selfie de çekti. Bahçeli, Giresun’da ise atlı bir grup tarafından karşılandı.

‘Hatırla’ afişine soruşturma
Kırıkkale Cumhuriyet Başsavcılığı, MHP’nin kente astığı ve mahkeme kararıyla kaldırılan afişler ile ilgili soruşturma başlattı. MHP Kırıkkale İl Başkanlığı, kentin belirli noktalarına, Cumhurbaşkanlığı binası ve renkli forsunun bulunduğu “Aksaray Değil Kara Saray 1.370.000.000 Hatırla!”, “Oslo Görüşmelerini İhanet Pazarlıklarını Hatırla!” ibareli afişler asmıştı. Savcılık, “Cumhurbaşkanına hakaret”, “Halkı kin ve nefrete tahrik ve teşvik”, “Kamu görevlisine karşı görevinden dolayı, şeref ve saygınlığını rencide etmek” suçlamalarını yönelterek afişlere suç delili olarak el konulması için ise Kırıkkale Sulh Ceza Hâkimliği’ne başvurdu. Ancak hâkimlik talebi kabul etmedi. Savcılık bunun üzerine karara itiraz etti. İtirazı ise Ankara Nöbetçi Sulh Ceza Hâkimliği kabul etti, MHP’nin afişleri toplatıldı.

YETKİ YARGITAY’DA
Bugüne kadar bir siyasi partinin faaliyeti nedeniyle “Cumhurbaşkanına hakaret” suçu yönünden soruşturma açılmamıştı. Kırıkkale Cumhuriyet Başsavcılığı’nın başlattığı soruşturma kapsamında MHP’li il başkanı ifadeye çağırıldı. MHP Merkez Disiplin Kurulu Üyesi ve Yüksek Seçim Kurulu Temsilcisi Kürşat Türker Ercan, “Bu soruşturma ancak Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yapılabilir” dedi

Tüm mahalleli olay yerine geldi İnşaat sahasında Rus komutana ait tabut bulundu

Ardahan'da yapılan inşaat sahasında bulunan Rus komutana ait tabut tüm mahallelinin ilgisini çekerken emniyet ve müze müdürlüğüne haber verildi. Tarihi eser olup olmadığı araştırılıyor

Son dakika Suriye'den Türkiye'ye top atıldı

Suriye'den atıldığı tespit edilen top mermisinin Yayladağı Sınır Karakolu yakınına düştüğü öğrenildi

Bankaların sistem açığını bularak 9 milyon lira dolandırdılar

Bankaların ATM'lerinde sistem açığı bulan 2'si banka çalışanı 17 kişi 9 milyon lira çalarak Dubai'ye kaçma planı yaparken yakalandı