Ana Sayfa | TÜRKİYE

HDP mitingine giden araç yakıldı, şoför ağır yaralı

HDP aracı yakıldı

HDP'nin Erzurum'da düzenleyeceği mitinge giden bir minibüs içinde şoför varken yakıldı. Araç sürücüsünün durumunun ağır olduğu bildirildi

Saat 13:00'te başlaması planlanan miting öncesi ellerinde Türk bayrakları olan yaklaşık bin kişilik bir grup slogan atarak yürüyüşe geçti. HDP aleyhine sloganlar atarak yürüyen grup, mitingin yapılacağı alana yaklaşınca polis gruba engel olmak istedi. Meydanın üzerinden bir helikopter sürekli uçarken, TOMA'lar su sıkarak göstericileri durdurmaya çalıştı. Çıkan arbedede bir polis başından yaralandı. Yaralı polisi almaya gelen ambulansın geçişine izin vermeyen göstericiler polisle çatıştı. Kentteki olaylarda 11'i polis 38 kişi yaralandı. Yaralananların sağlık durumu iyi.

Mitingi izlemeye gelen yaklaşık 2 bin kişiye, göstericilerin saldırmaması için etten duvar ören güvenlik güçleri yetersiz kalınca jandarmadan takviye istendi. Robocop kıyafetli jandarmalar da göstericilere müdahale etti. Protestocu grubun dağıtılmasına çalışılırken, kentin diğer semtlerinde toplanan grupların da mitingin yapılacağı İstasyon Meydanı'na gelmesini önlemek için polis yoğun güvenlik önlemi aldı.

Araç yakıldı, sürücü yaralı

Anadolu Ajansı'nın haberine göre ise Tekman ilçesinden İstasyon Meydanı'ndaki miting alanına giden ve üzerinde HDP bayrakları bulunan 25 D 0877 plakalı minibüse ise, Honda Kavşağı'nda bir grup taş ve sopalarla saldırdı. Direksiyon hakimiyetini kaybeden sürücü, refüjdeki aydınlatma direğine çarparak durabildi. Bu sırada bir grup aracın etrafına toplanarak, sürücüye saldırmak istedi.

Bunun üzerine polis aracın etrafında güvenlik şeridi oluşturup, grubu dağıtmaya çalıştı. Bu esnada içerisinde sürücünün bulunduğu araç çekiciye yüklendi. Gruptakiler yaktıkları bir bayrağı bölgeden uzaklaştırılmaya çalışılan çekicinin üzerindeki minibüse attı. Yaklaşık 200 metre giden araç, alev almasının ardından çekicinin üzerinden düştü.

Polis ekipleri tarafından güçlükle araçtan çıkartılan ve elbiseleri yanan kişi ambulansla hastaneye kaldırıldı. Sürücünün vücudunun çeşitli yerlerinde yanık oluştu.

Kaynak: AA, DHA

FETÖ'den yargılanan 32 er tahliye edildi

15 Temmuz darbesinin ardından FETÖ'den yargılanan 32 ere tahliye kararı çıktı

Silopi'de facia kaza 1 polis öldü 2'si polis 4 kişi yaralandı

Silopi'den Havalimanı'na giden polis otomobiliyle karşıdan gelen otomobil kaza yapınca sürücü koltuğundaki polis memuru hayatını kaybetti

İstanbul'da 25 Nisan Salı günü bazı yollar trafiğe kapalı olacak

İstanbul'da 25 Nisan Salı günü oynanacak Fenerbahçe - Panathinaikos Superfoods karşılaşması nedeniyle kentte bazı yollar trafiğe kapalı olacak