Ana Sayfa | TÜRKİYE

Gazeteciler 'siz vatan hainisiniz' sözleriyle dışarı atıldı

Gazeteciler dışarı atıldı

Antalya Büyükşehir Belediyesi Döşemealtı Engelli Rehabilitasyon Merkezi'nde gerçekleştirilecek ziyarette Cihan Haber Ajansı ve Zaman muhabiri dışarı çıkartıldı

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın kızı Sümeyye Erdoğan’ın Antalya Büyükşehir Belediyesi Döşemealtı Engelli Rehabilitasyon Merkezi ziyaretini takip etmek isteyen Zaman gazetesi ve Cihan Haber Ajansı muhabirleri, Basın ve Halkla İlişkiler Daire Başkanı Ali Ergin’in ‘vatan haini’ hakaretiyle programdan atıldı.

Sümeyye Erdoğan’ın ziyareti öncesi rehabilitasyon merkezine giderek bekleyen gazetecilerin yanına ilk olarak bir güvenlik görevlisi gelerek Zaman ve Cihan muhabirlerinin programı terk etmesini istedi. Muhabirlerin kendilerine geçerli bir gerekçe sunulmasını istemesi üzerine güvenlik görevlisi durumu merkezin müdürüne iletti. Kısa süre sonra gazetecilerin bulunduğu yere gelen müdür, alanda çok sayıda gazeteci bulunması üzerine hiçbir şey demeden ayrıldı. 

Binanın girişinde kısa bir süre telefon görüşmesi yaptıktan sonra bu defa Antalya Büyükşehir Belediyesi Basın ve Halkla İlişkiler Daire Başkanı Ali Ergin gelerek muhabirlerin programı terk etmesini istedi. Muhabir Cihat Ünal’ın gerekçe sorması üzerine, “Gidip dışarıda çekebilirsiniz. Belediyeye ait yerde çekemezsiniz. Biz belediye olarak akreditasyon uyguluyoruz. Bizim uygulamamız böyle.” şeklinde cevap verdi. “Keyfi bir uygulama yani?” diye sorulduğunda ise “O sizi ilgilendirmez. Resmi bir gerekçesi yok. Biz böyle istiyoruz. Resmi gerekçe yok. Burası belediyeye ait bir yer kardeşim ben istediğim gazeteciyi alırım, istediğimi almam.” şeklinde cevap verdi. 

Gazetecilerin kamu adına görev yaptığı ve bu görevin yasalarla belirlendiğinin hatırlatılması üzerine Ergin, “Kamu adına görev yapmıyorsunuz. Vatan hainleriyle işimiz yok. Siz vatan hainisiniz.” sözleriyle hakaret etti. Ergin daha sonra parmağını sallayarak, defalarca “Siz vatan hainisiniz.” ifadelerini kullandı. Yaşanan tartışmada Zaman muhabiri Cihat Ünal, “vatan haini” ifadesini aynıyla Erdil’e iade ettiğini söyleyerek tepki gösterdi. Yaşanan tartışmayı görüntülü kaydeden muhabir Osman Yakut’un kolundan tutan Ergin, çekim yapılmasını önlemeye çalıştı. Yakut’un Anayasa'nın kendilerine verdiği haklar çerçevesinde görevlerini yapmaya çalıştığını söylemesi üzerine Ergin, güvenlik görevlilerini çağırtarak dışarı çıkarttı. 


FETÖ'nün eski üssü artık örgütle mücadelede kullanılacak

FETÖ'nün usülsüz dinlemelerde kullandığı üssü Emniyet Genel Müdürlüğü'ne devredildi. Üs artık FETÖ'yle mücadelede kullanılacak.

Erdoğan 15 Temmuz gecesi tankın önüne yatan Metin Doğan'ın yüzünü böyle sevdi

Cumhurbaşkanı Erdoğan, FETÖ'nün darbe gecesinde Atatürk Havalimanı'nda tankın önüne yatan Metin Doğan'ın yüzünü severek, Kimi zaman darbelerle, kimi zaman muhtıralarla, kimi zaman bildirilerle milletin demokrasi akınının önünü kesmeye çalışanlara bugüne kadar meydanı bırakmadık, bırakmayacağız" şeklinde konuştu.

İzmir'de sığınmacılar soğuğa rağmen saatlerce kuyrukta bekliyor

İzmir'de Sığınmacılar ve Göçmenlerle Dayanışma Derneği'nin önünde soğuğa rağmen saatlerce yardım bekleyen mültecilerin bir kısmı daha fazla dayanamayıp kepenkleri yumrukladı.