Ana Sayfa | TÜRKİYE

Fuat Avni son açıklamalarıyla bombayı patlattı

Fuat Avni

Twitter'da gündeme dair önemli açıklamalarda bulunan Fuat Avni lakaplı kişinin son paylaşımları şok etti

İnternet fenomeni Fuat Avni yine çok konuşulacak açıklamalarda bulundu. AKP içinde başında eski İçişleri Bakanı Efkan Ala’nın bulunduğu bir ekibin oluşturulduğunu iddia eden Fuat Avni, “Ekip koalisyondan korkutmak için kolları sıvadı.” dedi.

İşte Fuat Avni’nin iddiaları;
“11 Haziran Perşembe günü Başbakanlık’ta yapılan Güvenlik Toplantısı’nda kendilerince önemli kararlar aldılar. Kimsenin bilmediğiyse Ağrı/Diyadin ve Diyarbakır’ın baş aktörü Efkan’ın bu toplantıda da masanın başına kurulmuş olması. Efkan, ondan aldığı güçle içişleri bakanı gibi davranıyor. Ülkeyi kan gölüne çevirmenin planları Efkan üzerinden yürütülüyor. Ülkenin uluslararası politikasını da diğer karanlık adam Feridun SİNİRLİOĞLU’na bıraktılar. Dışişleri Bakanı yok hükmünde. Fidan ve Sinirlioğlu Türkiye’yi Suriye’ye sokmaya kararlı. Asker bunu engellese de yeni hükümet kurulmadan önce son hamlelerini yaptılar. Y…, IŞİD’e giden silah yardımları ve onlarla yaptığı petrol ticareti dolayısıyla köşeye sıkışmış durumda ve çıkış yolu arıyor.”

1. AKP'nin derinleri, seçim hezimetinin ardından halkı kaos ve anarşiyle terbiye etme ve koalisyondan korkutmak için kolları sıvadı.

2. 11 Haziran Perşembe günü Başbakanlık’ta yapılan Güvenlik Toplantısı'nda kendilerince önemli kararlar aldılar.

3. Kimsenin bilmediğiyse Ağrı/Diyadin ve Diyarbakır’ın baş aktörü Efkan'ın bu toplantıda da masanın başına kurulmuş olması.

4. Efkan, Y....’den aldığı güçle içişleri bakanı gibi davranıyor. Ülkeyi kan gölüne çevirmenin planları Efkan üzerinden yürütülüyor.

5. Ülkenin uluslararası politikasını da diğer karanlık adam Feridun SİNİRLİOĞLU’na bıraktılar. Dışişleri Bakanı yok hükmünde.

6. Fidan ve Sinirlioğlu Türkiye’yi Suriye'ye sokmaya kararlı. Asker bunu engellese de yeni hükümet kurulmadan önce son hamlelerini yaptılar.

7. Y...., IŞİD'e giden silah yardımları ve onlarla yaptığı petrol ticareti dolayısıyla köşeye sıkışmış durumda ve çıkış yolu arıyor.

8. Fidan ve Feridun’un yönlendirmesiyle Y...., IŞİD’in füze ve toplarla vurulmasını ve Suriye’ye girilmesini istedi. Bir taşla iki kuş.

9.Hem Suriye'ye girecek hem de 'IŞİD'e destek verseydik onlarla savaşır mıydık' denilecek. Tezkere gerekmesine rağmen TSK’ya talimat verildi.

10. Ülkeyi Suriye’de bataklığa sokacaklar. IŞİD ile fiilen savaşa girerken aslında Suriye topraklarına saldırmış olacağız.

11. İktidarını kaybetmiş, istifasını sunmuş ve fiilen düşmüş olan bir hükümet ülkeyi felakete sürüklüyor.

12. Asker, aylardır direniyor. Hükmü olmayan bir hükümetin emriyle Suriye'ye girilirse AKP yıkılıp giderken mesuliyet onlara yüklenecek.

13. Suriye’ye kendi sınırlarımız içerisinden mütekabiliyet olmaksızın füze atmak ve asker sokmak uluslararası hukuka göre suç.

14. Yayın yasağı olsa da tırlarda ne olduğu, IŞİD’e silah ve cephane gönderdiği dünyaca biliniyor. IŞİD'e iki top atarak bu örtülemez.


İstanbul'da teröristlerin hain planı son anda deşifre edildi

İstanbul'da teröristlere yönelik gerçekleştirilen operasyon sonucunda 111 kilo 433 gram ağırlığında bomba yapımında kullanılan malzeme ele geçirildi

FETÖ sanığı 3 öğretmen hapis cezasına çaptırıldı

Elazığ'da terör örgütü FETÖ'ye yönelik soruşturma sonucunda yargılanan 3 sanık 6 yıl 3 ay hapis cezasına çaptırıldı

Gazeteci Cem Küçük'ün evine pompalı tüfekle saldırı

Gazeteci Cem Küçük'ün İstanbul Güngören'deki evinde silahlı saldırıya uğradığı öğrenildi