Ana Sayfa | TÜRKİYE

Fuat Avni son açıklamalarıyla bombayı patlattı

Fuat Avni

Twitter'da gündeme dair önemli açıklamalarda bulunan Fuat Avni lakaplı kişinin son paylaşımları şok etti

İnternet fenomeni Fuat Avni yine çok konuşulacak açıklamalarda bulundu. AKP içinde başında eski İçişleri Bakanı Efkan Ala’nın bulunduğu bir ekibin oluşturulduğunu iddia eden Fuat Avni, “Ekip koalisyondan korkutmak için kolları sıvadı.” dedi.

İşte Fuat Avni’nin iddiaları;
“11 Haziran Perşembe günü Başbakanlık’ta yapılan Güvenlik Toplantısı’nda kendilerince önemli kararlar aldılar. Kimsenin bilmediğiyse Ağrı/Diyadin ve Diyarbakır’ın baş aktörü Efkan’ın bu toplantıda da masanın başına kurulmuş olması. Efkan, ondan aldığı güçle içişleri bakanı gibi davranıyor. Ülkeyi kan gölüne çevirmenin planları Efkan üzerinden yürütülüyor. Ülkenin uluslararası politikasını da diğer karanlık adam Feridun SİNİRLİOĞLU’na bıraktılar. Dışişleri Bakanı yok hükmünde. Fidan ve Sinirlioğlu Türkiye’yi Suriye’ye sokmaya kararlı. Asker bunu engellese de yeni hükümet kurulmadan önce son hamlelerini yaptılar. Y…, IŞİD’e giden silah yardımları ve onlarla yaptığı petrol ticareti dolayısıyla köşeye sıkışmış durumda ve çıkış yolu arıyor.”

1. AKP'nin derinleri, seçim hezimetinin ardından halkı kaos ve anarşiyle terbiye etme ve koalisyondan korkutmak için kolları sıvadı.

2. 11 Haziran Perşembe günü Başbakanlık’ta yapılan Güvenlik Toplantısı'nda kendilerince önemli kararlar aldılar.

3. Kimsenin bilmediğiyse Ağrı/Diyadin ve Diyarbakır’ın baş aktörü Efkan'ın bu toplantıda da masanın başına kurulmuş olması.

4. Efkan, Y....’den aldığı güçle içişleri bakanı gibi davranıyor. Ülkeyi kan gölüne çevirmenin planları Efkan üzerinden yürütülüyor.

5. Ülkenin uluslararası politikasını da diğer karanlık adam Feridun SİNİRLİOĞLU’na bıraktılar. Dışişleri Bakanı yok hükmünde.

6. Fidan ve Sinirlioğlu Türkiye’yi Suriye'ye sokmaya kararlı. Asker bunu engellese de yeni hükümet kurulmadan önce son hamlelerini yaptılar.

7. Y...., IŞİD'e giden silah yardımları ve onlarla yaptığı petrol ticareti dolayısıyla köşeye sıkışmış durumda ve çıkış yolu arıyor.

8. Fidan ve Feridun’un yönlendirmesiyle Y...., IŞİD’in füze ve toplarla vurulmasını ve Suriye’ye girilmesini istedi. Bir taşla iki kuş.

9.Hem Suriye'ye girecek hem de 'IŞİD'e destek verseydik onlarla savaşır mıydık' denilecek. Tezkere gerekmesine rağmen TSK’ya talimat verildi.

10. Ülkeyi Suriye’de bataklığa sokacaklar. IŞİD ile fiilen savaşa girerken aslında Suriye topraklarına saldırmış olacağız.

11. İktidarını kaybetmiş, istifasını sunmuş ve fiilen düşmüş olan bir hükümet ülkeyi felakete sürüklüyor.

12. Asker, aylardır direniyor. Hükmü olmayan bir hükümetin emriyle Suriye'ye girilirse AKP yıkılıp giderken mesuliyet onlara yüklenecek.

13. Suriye’ye kendi sınırlarımız içerisinden mütekabiliyet olmaksızın füze atmak ve asker sokmak uluslararası hukuka göre suç.

14. Yayın yasağı olsa da tırlarda ne olduğu, IŞİD’e silah ve cephane gönderdiği dünyaca biliniyor. IŞİD'e iki top atarak bu örtülemez.


Onko Koçsel İlaçları'na FETÖ soruşturması firmanın sahibi gözaltında

Eski çalışanı firmayı "terör üyesi olmak" iddiasıyla suç duyurusunda bulundu. Firmanın yönetim kurulu başkanı İrfan Koç, genel müdürü Tuğçe Koç ve insan kaynakları müdürü Ayda Onat'ı gözaltına aldı.

PKK'lı teröristlerden köylülere güvenmeyin uyarısı

Güvenlik güçlerinin vatandaşların desteğiyle yürüttüğü operasyonlarla PKK'lılar telsizlerden "köylülere güvenmeyin" uyarısı yaptığı konuşmalar ortaya çıktı.

Siirt'teki maden faciasıyla ilgili bilirkişi raporu hazırlandı

Siirt'te 14 işçinin ölümüne sebep olan maden kazasında bilirkişi raporu hazırlandı. Bu rapora göre, 1 ay önce uyarı yapıldığı ancak önlem alınmadığı ortaya çıktı.