Ana Sayfa | TÜRKİYE

İstanbul'da haraç çetesine operasyon

çok sayıda gözaltı var

İstanbul'un bir çok ilçesinde geniş çaplı bir haraç operasyonu başlatan polis birçok kişiyi gözaltına aldı.Aralarında çete lideri olan bir poliste var

İstanbul'un bir çok ilçesinde geniş çaplı bir haraç operasyonu başlatan polis birçok kişiyi gözaltına aldı. hatlı minibüs sahiplerinden haraç aldığı yönünde gelen haberlere nazaran geniş çaplı operasyon yürüten İstanbul Emniyet Müdürlüğü Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri aralarında çete liderleride olan 1'i polis 11 kişi gözaltına alındı.

İstanbul’da yolcu minibüslerinin sahipleri ve şoförlerini tehdit ederek haraca bağlayan, esnafı darp eden çeteye yönelik 7 ilçede tertip edilen operasyonda aralarında çete lideri ve 1 polis memurunun da bulunduğu 11 şahıs gözaltına alındı.

Edinilen bilgiye göre, İstanbul Emniyet Müdürlüğü Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri İstanbul’da Topkapı, Edirnekapı ve Bağcılar arasında vazife yapan minibüs hatları sahiplerini tehdit ederek haraca bağlayan çeteye Esenler, Küçükçekmece, Büyükçekmece, Bağcılar, Gaziosmanpaşa ve Arnavutköy olmak üzere 7 ilçede eş zamanlı operasyon tertip edildi. Polis ekipler tespit ettikleri çeteyi 5 ay boyunca takip etti.

İlk operasyon Mart ayında yapıldı ve yakalanan 5 şüpheli tutuklandı. Çeteye vurucu darbe ise dün sabah gerçekleşti. 13 adrese eş zamanlı tertip edilen operasyonda aralarında N.K. adlı bir polis memurunun da bulunduğu 11 şahıs gözaltına alındı. Özel Harekat polislerinin de destek verdiği operasyonda çete mensubu olan 3 kişinin firari olduğu ve ilçelerde vazife yapan 3 polis memurunun daha gözaltına alınacağı öğrenildi. Operasyonda adreslerinde yapılan aramalarda 14 tabanca, 3 pompalı tüfek ve sahte ehliyet bulundu.

Yapılan fiziki ve teknik takibin hemen peşinden tertip edilen eş zamanlı operasyonda yakalanan çete lideri Mustafa A.’nın silah kaçakçılığı da düzenlediği tespit edildi. Bölgede etkin gücü olan bu isimlerin, bilhassa Esenler’de vatandaşı çileden çıkardığı öğrenildi. Mart ayında yapılan ilk operasyonda ise çetenin bir öbür lideri Aziz G. Bursa’da yakalanmış ve tutuklanmıştı. Aziz G.’nin de çete liderliğinin yanında ayrıyeten 3 kişiyi silahla yaraladığı da ifade edildi.

Öte yandan çetenin, tombala işi düzenlediği da tespit edildi. Gözaltına alınan polis memuru N.K. tombalama işi yapan çeteden rüşvet aldığı ve işlenen suçlara göz yumduğu gerekçesiyle gözaltına alındı. Esenler’i ele geçiren çete 20’den fazla esnafı yaraladığı, haracı ödemeyen esnafları darp ettikleri de bilgiler arasında bulundu


56 yıllık Atatürk Stadı yıkılıyor, yerine AVM yapılacak

56 yıl hizmet veren Diyarbakır Atatürk Stadı yıkılıp yerine AVM yapılacak

İstanbul'u kana bulayacaklardı, 3 canlı bomba yakalandı

İstanbul'da düzenlenen IŞİD operasyonunda, Halep nüfusuna kayıtlı 3 canlı bomba kıskıvrak yakalandı

THY'den Samsung Galaxy Note 7 açıklaması

Türk Hava Yolları (THY), icra edilen tüm seferlerde "Samsung Galaxy Note 7" cihazlarının yolcu üzerinde, kabin ile kayıtlı bagajlarda veya kargo olarak uçaklara kabul edilmeyeceğini duyurdu