Ana Sayfa | TÜRKİYE

İş dünyasının önemli isimleri Süleyman Demirel'in ardından mesaj yayınladı

Süleyman Demirel

9.Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel'in vefatı nedeniyle iş dünyasının önemli isimleri mesaj yayınladı

Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) Başkanı Mehmet Büyükekşi mesajında, "7 kez başbakanlık görevini üstlenerek, ülkemize takdirle karşılanan hizmetlerde bulunan ve 50 yılı aşkın sürede Türk siyasi hayatına damga vuran 9. Cumhurbaşkanımız Merhum Süleyman Demirel'in vefatını derin bir üzüntüyle karşılıyoruz. Türk siyasi hayatının önemli bir simgesi haline gelmiş Merhum Süleyman Demirel'i rahmetle anıyor, Demirel Ailesine ve milletimize başsağlığı diliyoruz" ifadelerini kullandı.
İstanbul Ticaret Odası (İTO) Başkanı İbrahim Çağlar da Süleyman Demirel'in, Adnan Menderes'in 1960 darbesini yapan cunta tarafından idam edilmesinin ardından cesaretle siyasete atıldığını belirterek, "Demokrasimizin en zorlu dönemeçlerinden Demirel'in sağduyulu üslubu ile geçmeyi başardık. Kalkınma hamleleri yaparken halkı unutmadı. Türkiye de onu unutmayacak. 9. Cumhurbaşkanımız Süleyman Demirel'e Allah'tan rahmet diliyorum. Milletimizin başı sağ olsun" açıklamasını yaptı.
Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Başkanı Nail Olpak ise "Devlet ve siyaset adamı olarak Türkiye'nin önemli isimleri arasında yer alan Süleyman Demirel, kendine has üslubu ve renkli kişiliğiyle Türk siyasi tarihindeki yerini almıştır. GAP ve Boğaziçi Köprüsü başta olmak üzere yaptırdığı çeşitli baraj ve tesislerle, Anadolu'nun kalkınmasına katkı sağlamıştır. Kendisine Allah'tan mağfiret, ailesine, yakınlarına ve sevenlerine başsağlığı dilerim" değerlendirmesini yaptı.
İstanbul Sanayi Odası (İSO) Yönetim Kurulu Başkanı Erdal Bahçıvan da Demirel'in vefatından derin bir üzüntü duyduklarını belirterek, "Sayın Süleyman Demirel'in bürokratlığı döneminde başlayan Türkiye'yi kalkındırma mücadelesi hiç eksilmeksizin aynı arzu ve çabayla tüm siyasi hayatı boyunca devam etmiştir. Ülkemizi bir sanayi ülkesi yapma yolundaki mücadelesini her zaman minnetle anacağımız Sayın Demirel'e Allah'tan rahmet, kederli ailesine ve tüm Türkiye'ye başsağlığı dileriz" ifadelerini kullandı.
Genç Yönetici ve İş Adamları Derneği (GYİAD) ise mesajında, "9. Cumhurbaşkanımız Süleyman Demirel'i kaybetmiş olmanın üzüntüsü içindeyiz. Türkiye'nin ekonomik ve sınai kalkınmasına büyük katkıları olan Sayın Demirel'e Allah'tan rahmet, başta ailesi olmak üzere tüm Türkiye'ye başsağlığı diliyoruz" ifadelerine yer verdi.
Eczacıbaşı Holding Yönetim Kurulu Başkanı Bülent Eczacıbaşı ise mesajında şunları kaydetti:
"Türkiye'nin yakın dönem tarihini belirleyen liderlerden, 9. Cumhurbaşkanımız Süleyman Demirel'i kaybetmenin derin üzüntüsünü tüm yurttaşlarımızla paylaşıyorum. Yönetimin meşruiyeti ve toplumun refahının birinci hedef olması konusundaki şaşmaz inancı, onun unutulmaz kişiliğinin simgeleri oldu. Süleyman Demirel her zaman demokrasimize, ülkemizin bugün ulaşmış bulunduğu gelişmişlik düzeyine ve özel kesimin gelişimine yaptığı değerli katkılarla anılacaktır. Aziz hatırası önünde saygıyla eğiliyor, ailesine ve yurttaşlarımıza başsağlığı diliyorum."


Lisede korkutan yangınla ilgili açıklama Belediye Başkanından geldi

Edirne'deki bir okulda çıkan yangına müdahale edilirken can kaybının olmadığı öğrenildi

Kaliforniyadaki depremi bilen kişi Türkiyeyi uyardı

ABD'nin Kaliforniya eyaleti yakınında 6, 8 büyüklüğünde meydana gelen depremi önceden tahmin eden Kadir Sütçü, Türkiye'yi de uyardı

Aladağ'daki yangın faciasıyla ilgili o avukat hakkında soruşturma başlatıldı

Adana'nın Aladağ ilçesinde meydana gelen yangının ardından bir kız çocuğu ifade verirken onu yönlendirdiği iddia edilen avukat hakkında soruşturma başlatıldı