Ana Sayfa | TÜRKİYE

Ermenek'teki acılı babadan yürekleri dağlayan sözler

Ermenek'teki baba konuştu

Ermenek'te geçtiğimiz Ekim ayında yaşanan maden faciasında oğlunu kaybeden ve Türkiye'nin hafızasından silinmeyecek olan acılı baba Recep Gökçe konuştu

Ermenek’te geçtiğimiz 28 Ekim’de yaşanan maden faciasından sonraki ilk Babalar Günü’nde aileler özlemle konuştu. Faciadan sonra oğlundan haber beklerken “Gitti mi benim oğlan şimdi saklamayın” sözleri ve cenaze törenindeki yırtık ayakkabılarıyla tüm Türkiye’yi duygulandıran baba Recep Gökçe, oğlu Tezcan Gökçe’nin kaybından sonraki ilk Babalar Günü’nde özlemle konuştu. Gökçe, şunları söyledi:  “Oğlum bir rüyama girse göndermeyeceğim. Tutarım kolundan ‘gitme oğlum’ derim. Biliyorum uyanıversek yine bir şey yok ama olsun. Çok özledim. Bir çıkıp gelse denk getirsem ‘bir daha elime geçmez, gider’ diye cebime katarım. Gitti, uçtu.” 

Anne Ayşe Gökçe ise “Daha ne çekeyim. Daha ne olsun. Kuzumu yitirdim. Çağırırım yok. Ararım yok. Gelmeyiverdi kuzum” ifadelerini kullandı.

Babam cennetten gül getirecek 

İsmail Gürses’in eşi Fatma Gürses ise “Babalar günü yaklaşıyor ama biz babasız kaldık” sözleriyle yaşadığı acıyı özetledi. 3 yıllık evli olan ve bu ayın 27’sinde de evlilik yıldönümleri olduğunu hatırlatan Fatma Gürses, “Oğlum artık babasının olmadığının farkına varmaya başladı. Ağladığım zaman bana ‘Anne artık ağlama. Babam cennete bize gül getirecek’ diye susturmaya çalışıyor. Yani yaşarken her gün ölüyoruz. Bizim artık bir babalar günümüz olmayacak. Sadece hep fotoğraflarda kaldı artık” diye konuştu.

‘Fotoğraflarda canlıymış gibi’

Faciada iki oğlu Kerim (30) ve Ali Haznedar’ı (34) kaybeden Şükrü Haznedar, “Benim evlatlarım kurtulsa, diğerleri kurtulmasaydı da aynı acıyı hissederdim. Onların fotoğrafı karşımızda sanki canlıymış gibi görünüyor. Hayalleri var ama kendileri yok. Babalar Günü’nde yanımda olmadıkları için söyleyecek söz bulamıyorum. Acı geçecek. Gözlerimiz yaşlı olacak” dedi.  

Babasız ilk Babalar Günü

Faciada eşi Hüseyin Gültekin’i (28) kaybeden ve olayın yaşandığı gün doğum yaparak Hüseyin Arda adını verdiği bebeğini dünyaya getiren Ayşe Gültekin ise şunları söylüyor: “Keşke babası yanında olsaydı da babalar gününü beraber kutlasaydık. Babası da büyük bir özlemle çocuğumuzun doğacağı günü bekliyordu. Ama nasip olmadı. Keşke kuru ekmek yeseydik de madene gitmeseydi ve yaşamını kaybetmeseydi. Babası oğlumun yanında olsaydı.”


Fethullah Gülen'in ölüm tarihi yayınlandı

Arama motoru Google, FETÖ elebaşı Gülen'in ölüm tarihini 13 Nisan 2017 tarihini verdi

Türkiye'nin PYD'ye düzenlediği harekatta 200 terörist öldürüldü

Türkiye'nin terör örgütü PKK’nın Suriye’deki uzantısı PYD’ye düzenlediği ilk kez hava operasyonunda 200 civarında teröristin öldüğü tahmin ediliyor

Aşırı hız yapan araç takla attı, 4 kişi hayatını kaybetti

Bursa'nın İnegöl ilçesinde aşırı hız yapan araç takla atınca araçtaki 4 kişi hayatını kaybederken 1 kişi ağır yaralandı