Ana Sayfa | TÜRKİYE

Cansu Kaya'nın babası kızını 'Babalar Günü'nde ziyaret etti

Cansu Kaya

Muğla'nın Ortaca ilçesinde su kanalında cesedi bulunan Cansu Kaya'nın babası Osman Kaya, dün Babalar Günü nedeniyle kızının mezar başına giderek dua etti

Ortaca İlçesi’nde, kaybolduktan üç gün sonra, kanalda cesedi bulunan Cansu Kaya’nın babası Osman Kaya, en acı Babalar Günü’nü geçirdi. Kızının mezarının başında dua eden Kaya’nın, "Babalar, gününde gelip elimi öpecektin. Sen gelemedim ben geldim canım kızım" demesi çevresindeki komşularını da ağlattı. İlk defa kızı Cansu olmadan Babalar Günü geçirdiğini belirten Osman Kaya, "İnşallah, caniler en ağır cezayı alır da ömür boyu yaptıklarının çekerler. Kızım, onların rüyalarına gir ki rahat ve huzur içinde duramasınlar" diyerek, yüreğindekileri dile getirdi. Sakinleştirici haplarla ayakta durabildiğini belirten Kaya, acısının çok taze ve büyük olduğunu belirtti.Kızının tuzağa düşürüldüğünü söyleyen baba Kaya, "Cansu, çok tatlı bir genç kızdı. Sevecen ve insanlarla ilişkileri çok iyiydi. Açık öğretimde liseyi okuyordu. Cumartesi, pazar günleri çocuk geliştirme kursuna gidiyordu. Çok başarılıydı. Kitapları açması yetiyordu. Çok açık sözlüydü. Yolda birisi kendisine bir teklifte bulunsa gelir bizlere anlatırdı. Ama çocuğumu tuzağa düşürüp, yaktılar. İnşallah onlar da yanar. En ağır cezayı alırlar. Babalar Günü’nde benim yanıma gelip elimi öpecekti, gelemedi. Ben onun yanına geldim" dedi.Baba Kaya’nın bu sözleri karşısında duygulanıp, gözleri dolan komşuları da "Cansu iyiliksever bir gençti. Birinin parmağına diken batsa yardıma koşardı" diye konuştu.


Kaldırımda yürüyen polisin acı ölümü şok etti

Şanlırurfa'da otomobillerin çarpışması sonucu kaldırımda yürüyen polis hayatını kaybetti.

Tübitak'ın kabul etmediği proje ABD'de ödül aldı

Yengeç ve karides kabuklarından geliştirdikleri 'yaraları daha hızlı iyileştiren' nanolif projesi ile TÜBİTAK 'ta değerlendirilmeye bile alınmayan iki liseli, ABD'deki yarışmada dünya birincisi oldu.

Taksiciler indi bindi tarifesine böyle isyan etti

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Koordinasyon Merkezi'nin taksilerin kısa- uzun mesafe tartışmasına son vererek indi-bindi ücretinin 8 lira 75 kuruş olduğunu açıklamıştı. Taksiciler tepkisini Atatürk Havalimanı'nda protesto ederek gösterdi.