Ana Sayfa | TÜRKİYE

Ermenek faciasında hayatını kaybeden madenci oğlunun o sözleri yürek burktu

Ömer Asaf

Karaman'ın Ermenek ilçesinde meydana gelen maden faciasında hayatını kaybeden madenci Mehmet Özcan'ın oğlu Ömer Asaf Özcan, dün Babalar Günü için babasını mezarlıkta ziyaret etti

Maden faciasında kurtarma çalışması sırasında "Babama, Galatasaray maçı var dersek, madenden çıkar" sözleriyle yürekleri burkan Ömer Asaf, ”Baba seni çok özledim. Galatasaray, cim bom, şampiyon oldu” dedi.Geçen 28 Ekim günü eski ocakta biriken suyun maden ocağını basması sonucu 18 madencinin yaşamını yitirdi Ermenek’te bu yıl ’Babalar Günü’ buruk kutlandı. Babasının mezarının başına gidip ’Babalar Günü’nü’ kutlayan madenci çocuklarında biri de maden faciasında mahsur kalan işçilerin kurtarılma çalışması sırasında, "Babama, Galatasaray maçı var dersek, madenden çıkar" sözleriyle yürekleri burkan Ömer Asaf Özcan oldu.Minik Ömer Asaf, bugün ailece çalıştıkları meyve bahçesinden bir ara mezarlığa giderek, Babalar Günü’nde babasının mezarını ziyaret etti.Babasının mezarı başında bildiği duaları okuyan Ömer Asaf Özcan, ”Babalar günün kutlu olsun” dedi. Babasını çok özlediğini dile getiren Ömer Asaf, bir de babasına Galatasaray’ın şampiyon olduğunu söyledi. Ömer Asaf, ”Baba seni çok özledim. Galatasaray, cim bom, şampiyon oldu” dedi. Ömer Asaf daha sonra yakınlarıyla birlikte mezarlıktan ayrıldı.


D-100 karayolu'na dökülen kimyasal madde paniğe neden oldu

D-100 Karayolunun Eski İstanbul Kavşağında yola dökülen sıvı madde herkesi korkuttu. Asfaltı bile eriten maddeye radyoaktif ve nükleer testler yapıldı.

Rıdvan Dilmen'in referandum için başlattığı kampanyaya tepkiler büyüyor

TFF başkanı adayı Rıdvan Dilmen'in başkanlık referandumu için başlattığı "evet" kampanyasına sosyal medyadan tepkiler çığ gibi büyüyor.

Dolandırıcılar bu kez de 15 Temmuz'u kullanarak vatandaşı kandırıyor

Türkiye'de dolandırıcılık yöntemlerinin ardı arkası kesilmiyor. Şimdide dolandırıcılar 15 Temmuz'u kullanarak vatandaşın tüm bilgilerine ulaşıyor.