Ana Sayfa | TÜRKİYE

Ermenek faciasında hayatını kaybeden madenci oğlunun o sözleri yürek burktu

Ömer Asaf

Karaman'ın Ermenek ilçesinde meydana gelen maden faciasında hayatını kaybeden madenci Mehmet Özcan'ın oğlu Ömer Asaf Özcan, dün Babalar Günü için babasını mezarlıkta ziyaret etti

Maden faciasında kurtarma çalışması sırasında "Babama, Galatasaray maçı var dersek, madenden çıkar" sözleriyle yürekleri burkan Ömer Asaf, ”Baba seni çok özledim. Galatasaray, cim bom, şampiyon oldu” dedi.Geçen 28 Ekim günü eski ocakta biriken suyun maden ocağını basması sonucu 18 madencinin yaşamını yitirdi Ermenek’te bu yıl ’Babalar Günü’ buruk kutlandı. Babasının mezarının başına gidip ’Babalar Günü’nü’ kutlayan madenci çocuklarında biri de maden faciasında mahsur kalan işçilerin kurtarılma çalışması sırasında, "Babama, Galatasaray maçı var dersek, madenden çıkar" sözleriyle yürekleri burkan Ömer Asaf Özcan oldu.Minik Ömer Asaf, bugün ailece çalıştıkları meyve bahçesinden bir ara mezarlığa giderek, Babalar Günü’nde babasının mezarını ziyaret etti.Babasının mezarı başında bildiği duaları okuyan Ömer Asaf Özcan, ”Babalar günün kutlu olsun” dedi. Babasını çok özlediğini dile getiren Ömer Asaf, bir de babasına Galatasaray’ın şampiyon olduğunu söyledi. Ömer Asaf, ”Baba seni çok özledim. Galatasaray, cim bom, şampiyon oldu” dedi. Ömer Asaf daha sonra yakınlarıyla birlikte mezarlıktan ayrıldı.


Sayısal Loto'dan büyük ikramiye kazanan talihliye Trabzonspor'a yatırım çağrısı

Sayısal Loto'dan büyük ikramiye kazanan Trabzon'da yaşayan talihliye bayi sahibi "Trabzon'a ve Trabzonspor'a yardımda bulunsun" şeklinde çağrıda bulundu.

Devrilen tankerdeki sürücüyü kurtarmak için saniyelerle yarıştılar

Artvin'de mazot yüklü tanker devrilince alev aldı. Araçta sıkışan sürücüyü kurtarmak için diğer sürücüler adeta saniye saydılar.

PKK sığınağında kan donduran görüntü

Bingöl'de PKK'ya yönelik operasyonda sığınakta yapılan aramada 2 erkek cesedi bulundu.