Ana Sayfa | TÜRKİYE

ÖSYM sözleşmeli personel alımı gerçekleştirecek

ösym

Giriş sınavı, sözlü usulü ile 21 Temmuz 2015'te Ankara'da gerçekleştirilecek

ÖSYM sınav sözleşmeli yerli uzman personel aday

ÖSYM, 17 sözleşmeli yerli uzman personel alacak. ÖSYM'nin internet sitesinde yer alan duyuruya göre, ÖSYM'nin Teşkilat ve Görevleri Hakkında Kanun'un ilgili maddeleri ve ÖSYM'de çalıştırılacak yerli ve yabancı sözleşmeli personel hakkında yönetmelik hükümlerine göre, 657 sayılı Kanun ve diğer mevzuat hükümlerine bağlı kalmaksızın, 5510 sayılı Sosyal Sigortalar ve Genel Sağlık Sigortası Kanununun ilgili maddesi kapsamında sigortalı olarak 17 sözleşmeli yerli uzman personel istihdam edilecek.

Giriş sınavı, sözlü usulü ile 21 Temmuz 2015'te Ankara'da yapılacak. Aynı gün bitmemesi durumunda takip eden günlerde sınava devam edilecek.

Sınava katılmaya hak kazanan adaylara sınavın yapılacağı adres ve sınav saatleri, ÖSYM'nin internet sayfasında ilan edilecek. Adaylar için ayrıca sınava giriş belgesi düzenlenmeyecek.

Başvuru için yükseköğretim kurumlarının en az dört yıllık lisans eğitimi veren ve başvuru şartlarında belirtilen bölümünden veya buna denkliği Yükseköğretim Kurulunca kabul edilen dört yıllık fakülte veya yüksekokullardan birini bitirmiş olmak gerekiyor. Ayrıca, İngilizce'yi, Kamu Personeli Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavı, Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavından istenen düzeylerde veya buna denk kabul edilen ve uluslararası geçerliliği bulunan bir seviyede bilindiğinin belgelenmesi isteniyor.

Adaylardan, ÖSYM'nin görev alanı ile ilgili konularda bilgi ve tecrübe sahibi olması da talep ediliyor.

Sözlü sınavda 100 üzerinden 70 ve üzeri puan alan adaylardan, en yüksek puan alan adaydan başlamak üzere, atama yapılacak pozisyon sayısı kadar kazananların listesi belirlenecek.

Başvuru koşullarıyla ilgili detaylı bilgi, http://www.osym.gov.tr adresinden öğrenilebilecek.

AA


PKK'nın Yayladere bölgesi sözde sorumlusu yakalandı

Bingöl'de yol denetimi yapan Jandarma ekipleri, PKK'nın Yayladere bölgesi sözde sorumlusunu ve 2 PKK'lıyı yakaladı.

FETÖ liderleri için bu ülkelere iade talepnamesi gönderildi

FETÖ'nün üst düzey yetkililerinin Almanya'da bulunması üzerine mahkeme İpek ve Büyük'ün iadesi için İngiltere, Başaran için Hollanda, Koca için Togo, Öztürk için Brezilya, Büyükçelebi, Kurucan ve Kara için ABD, Şahinalp ve Şengül için ise Almanya'ya iade talepnameleri gönderdi.

Elektrikle çalışan otobüsler geliyor

İETT Genel Müdürü Arif Emecen ucuza ulaşım imkanı sağlayan elektrikli otobüsler sayesinde çevre ve insan sağlığı olumsuzluğu engellenecek.