Ana Sayfa | TÜRKİYE

Cübbeli Ahmet Hoca'nın yargılandığı davada yeni gelişme

Davada flaş gelişme

Kamuoyunda Cübbeli Ahmet olarak tanınan Ahmet Mahmut Ünlü'nün yargılandığı davada karar Eylül ayında açıklanacak

Dünkü duruşmada savcının mütaalasına karşı savunmaları dinleyen mahkeme dosyanın kapsamlı olduğunu bildirerek, karar için duruşmayı 4 ay sonraya erteledi. 

DURUŞMAYA GELMEDİ 

İstanbul 5. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen duruşmaya Nejat Ergin, Mahjouba Demirel, Mehmet Batur ve Barış Sezek katıldı. Ahmet Mahmut Ünlü'nün de arasında bulunduğu diğer sanıklar ise gelmedi.

"BÖYLE KONULARDA ÇOK DİKKAT EDERİM"

Suçlamaları kabul etmeyen Nejat Ergin, "Suç işlemedim, Suça iştirak etmedim. Kararı sayın mahkemeye bırakıyorum" dedi.Ergin'in avukatı Mahir Işıkay da müvekkilinin telefon konuşmasında geçen "Merminin adresi yok" sözünü sadece kendi emeği ile oynanması nedeniyle o anki sinirle söylenmiş bir söz olduğunu, kastın söz konusu olmadığını belirtti. Avukat Işıkay, "Kenan Doğulu da şarkısında 'mermi adres sormaz' diyor. O zaman milyonlarca kişiyi tehdit mi söz konusudur? Bu soruşturmayı yürüten tüm emniyet görevlileri şu anda tutukludur. Bu soruşturmanın kumpas olduğu ortadadır. Beraatini talep ediyorum" diye konuştu.

SUÇLAMALAR DİN ALİMİNE YAKIŞTIRILAMAYACAK MAHİYETTE

Ahmet Mahmut Ünlü'nün avukatı Hulusi Yıldırım da müvekkilinin din alimi olduğunu belirterek "Bu nedenle üzerine atılı suçlamalarla ilgili savunma yaparken çok zorluk çekilmiştir. Cam evi olan kişinin başkasının evine taş atmaması gerekir. Suçlamalar din alimine yakıştırılamayacak mahiyettedir. Din alimi olan birisinin konuşmalarda geçen 'talebe' sözü şifre olarak değerlendirilmiştir. Detaylar müvekkilimizi rahatsız ettiği için detaylara ilişkin açıklamaya girmiyoruz" dedi. Müvekkilinin üzerine atılı suçları işlemediğini beliren avukat Yıldırım, "Suçlamaları kabul etmiyoruz. Beraat kararı verilmesini talep ediyoruz. Beraat verilmemesi durumunda hükmün açıklanmasının geri bırakılmasını istemiyoruz" dedi. 

KARAR İÇİN ERTELENDİ 

Dosyanın kapsamlı olduğunu ifade eden mahkeme heyeti sanıklar hakkındaki kararını hazırlamak için duruşmayı 4 ay sonraya erteledi.


Avrasya Tüneli'nin ismi ne olacak

İstanbul Boğazı’nın altına inşa edilen, hem tekerlekli araçların hem de metronun geçişine olanak sağlayan ‘Tüp Geçiş Projesi’ için isim anketi devam ediyor. Sosyal medyada tünelin isminin Mustafa Kemal Atatürk, Abdülhamid Han ve ve Alparslan Türkeş olması için ayrı ayrı kampanyalar yürütülüyor.

Kılıçdaroğlu'nun kardeşi ölüm orucuna son verdi

FETÖ soruşturmaları devam ederken Aydın'da Söke'den Didim'e yürüyerek protesto eden CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun kardeşi Celal Kılıçdaroğlu, 13 gündür süren açlık grevine son verdi.

Özel harekata polis olmak isteyenlerin sayısı 280 bine ulaştı

Ankara Özel Harekat Daire Başkanlığı Eğitimden Sorumlu Şube Müdürü Recep Korhan Gürel, 15 Temmuz darbe girişiminin ardından özel harekata polis olmak isteyenlerin sayısının 280 bine ulaştığını belirtti.