Ana Sayfa | TÜRKİYE

Cübbeli Ahmet Hoca'nın yargılandığı davada yeni gelişme

Davada flaş gelişme

Kamuoyunda Cübbeli Ahmet olarak tanınan Ahmet Mahmut Ünlü'nün yargılandığı davada karar Eylül ayında açıklanacak

Dünkü duruşmada savcının mütaalasına karşı savunmaları dinleyen mahkeme dosyanın kapsamlı olduğunu bildirerek, karar için duruşmayı 4 ay sonraya erteledi. 

DURUŞMAYA GELMEDİ 

İstanbul 5. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen duruşmaya Nejat Ergin, Mahjouba Demirel, Mehmet Batur ve Barış Sezek katıldı. Ahmet Mahmut Ünlü'nün de arasında bulunduğu diğer sanıklar ise gelmedi.

"BÖYLE KONULARDA ÇOK DİKKAT EDERİM"

Suçlamaları kabul etmeyen Nejat Ergin, "Suç işlemedim, Suça iştirak etmedim. Kararı sayın mahkemeye bırakıyorum" dedi.Ergin'in avukatı Mahir Işıkay da müvekkilinin telefon konuşmasında geçen "Merminin adresi yok" sözünü sadece kendi emeği ile oynanması nedeniyle o anki sinirle söylenmiş bir söz olduğunu, kastın söz konusu olmadığını belirtti. Avukat Işıkay, "Kenan Doğulu da şarkısında 'mermi adres sormaz' diyor. O zaman milyonlarca kişiyi tehdit mi söz konusudur? Bu soruşturmayı yürüten tüm emniyet görevlileri şu anda tutukludur. Bu soruşturmanın kumpas olduğu ortadadır. Beraatini talep ediyorum" diye konuştu.

SUÇLAMALAR DİN ALİMİNE YAKIŞTIRILAMAYACAK MAHİYETTE

Ahmet Mahmut Ünlü'nün avukatı Hulusi Yıldırım da müvekkilinin din alimi olduğunu belirterek "Bu nedenle üzerine atılı suçlamalarla ilgili savunma yaparken çok zorluk çekilmiştir. Cam evi olan kişinin başkasının evine taş atmaması gerekir. Suçlamalar din alimine yakıştırılamayacak mahiyettedir. Din alimi olan birisinin konuşmalarda geçen 'talebe' sözü şifre olarak değerlendirilmiştir. Detaylar müvekkilimizi rahatsız ettiği için detaylara ilişkin açıklamaya girmiyoruz" dedi. Müvekkilinin üzerine atılı suçları işlemediğini beliren avukat Yıldırım, "Suçlamaları kabul etmiyoruz. Beraat kararı verilmesini talep ediyoruz. Beraat verilmemesi durumunda hükmün açıklanmasının geri bırakılmasını istemiyoruz" dedi. 

KARAR İÇİN ERTELENDİ 

Dosyanın kapsamlı olduğunu ifade eden mahkeme heyeti sanıklar hakkındaki kararını hazırlamak için duruşmayı 4 ay sonraya erteledi.


27 Mart 2017 On Numara çekiliş sonuçları

Milli Piyango İdaresince düzenlenen On Numara çekilişinde bu hafta kazanan rakamlar belli oldu

Flaş eski polisler FETÖ'den tutuklandı

Nevşehir'de görülen FETÖ davasında 5 eski polis tutuklandı

Marmaris'te denizin rengi korkuttu

Muğla'nın Marmaris ilçesinde denizin sarı renkle kaplanması çevredekilere panik yaşattı