Ana Sayfa | TÜRKİYE

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan iftar sonrası sert açıklamalar

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan açıklamalar

Cumhurbaşkanı Recep Teyyip Erdoğan, muhtarlar için Cumhurbaşkanlığı Sarayı'nda verilen iftar sonrasında önemli açıklamalarda bulundu

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez ve beraberindeki heyete verilen iftar yemeğinin maliyetinin 3 bin 390 lira olduğunu belirterek "Gerçek maliyeti bu olan bir iftar yemeği, milyon liralık rakamlarla kamuoyunun gündemine getirilmeye çalışıldı. Bu iddiaları ortaya atanlar ya hesap bilmiyorlar ya da niyetleri başka. Biz onların niyetlerinin ne olduğunu biliyoruz. Bu tür iftiraların tamamının hukuk önünde hesabını verecekler. Öyle ben burada konuşayım burada kalsın yok, hesaplaşacağız" dedi.

Erdoğan, "Cumhurbaşkanlığı makamı, miletin en üst düzey temsil makamıdır. Cumhurbaşkanlığını tanımayan milleti tanımamış olur. Cumhurbaşkanının meşruiyetine saldıran milletin iradesine saldırmış olur. Cumhurbaşkanına saygısızlık yapan millete saygısızlık yapmış olur.

Şu binamız, külliyemizle ilgili koskoca olduğunu gördüğümüz siyasetçiler hala utanmadan Danıştay raporlarına rağmen burası kaçak bina diyorlar.

(Genel seçimler) Bazı şeyler oldu. Yüzlerce köyden sadece bir siyasi partiye oy çıkıyor. Bunlar da soru işareti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan: "Seçim sonuçlarına bakıp, 'Türkiye sıkıntıya düştü' diye adeta sevinç çığlıkları atanları hep birlikte takip ediyoruz. Kendi çıkarlarını, ülkenin çıkarlarının önüne koyanların yüzlerindeki memnuniyet ifadesinin gayet iyi farkındayız. İnşallah ya en kısa sürede yeni hükümeti kurarak ya da seçimleri yenileyerek, bu heves sahiplerini bir kez daha hüsrana hep birlikte uğratacağız."

Hiçbir öncelik ülkenin, milletin bekasının önüne geçmemeli, tüm partileri sorumluluk üstlenmeye davet ediyorum. Türkiye'nin geleceğini aydınlatan bir koalisyon hükümetine ihtiyacı var. Hükümet meselesi bir an önce çözülmeli

"Mevcut Meclis yapısı içinde, en kısa sürede bir koalisyon hükümetinin çıkmasını temenni ediyorum. Bu konuda tüm siyasi partilerimize, onların genel başkanlarına büyük görev düşüyor. Türkiye'nin, geçmişini tartışan değil, geleceğini aydınlatan bir koalisyon hükümetine ihtiyacı var. 1990'lı yıllarda şahit olduğumuz koalisyon tecrübelerinin ülkemize yaşattığı sıkıntıları tekrarlatmaya kimsenin hakkı yok."      

Onlar size, bize zenci Türk diyorlar, bende zenci Türk olmaktan, böyle bir sözden şeref duyarım" dedi.

 

Van'daki 87 yaşındaki dedenin ikiz çocukları iki yaşına bastı

Van'da yaşayan ve 48 yaşındaki Mihrinaz adındaki bir kadınla evlenen Abdullah Sevinç'in ikiz bebekleri olan Hasan ve Hüseyin iki yaşına girdi.

FETÖ iddianamesinde dikkat çeken detay Gülen'in kod adı bakın neymiş

FETÖ soruşturmaları kapsamında yazılan iddianamede terör örgütü üyelerinin Gülen'e kaptan adını kullandığı belirlendi.

25 milyon sürücüye zorunlu trafik adabı dersi

MEB'ten yapılan açıklamaya göre, ehliyet almayı planlayan kişilerin zorunlu "trafik adabı" dersleri alması gerekiyor. Ayrıca 25 milyon sürücüye de bu dersler ücretsiz verilecek.