Ana Sayfa | TÜRKİYE

Ölümden dönen genç kız o anları anlattı

Aybüke Metin

Antalya'nın Konyaaltı İlçesi'nde, 7'inci kattan 5'inci katan düşerek ölümden dönen Aybüke Metin neler yaşadığını anlattı

Liman Mahallesi Bileyciler Caddesi Alemdar Sitesi'nde 8 katlı binanın 7'nci katında ailesiyle oturan Aybüke Metin, geçen salı günü saat 18.00 sıralarında, dairenin balkonundan sitenin bahçesine baktığı sırada fenalaştı. Oruçlu olmasının etkisiyle başı dönen Aybüke Metin, dengesini kaybederek balkondan düştü. Mucize eseri 6'ncı katın balkon demirlerine tutunan Metin, kollarında güç kalmayınca kendini 5'inci kat balkonuna atarak kurtuldu.Olayda sadece sağ elinin parmaklarında çatlak olan Dr. İlhami Tankut Anadolu Lisesi 12'nci sınıfa geçen Aybüke Metin, Akdeniz Üniversitesi Hastanesi'nde tedaviye alındı.

"IŞIĞI GÖRDÜM"
Dün tedavi gördüğü hastaneden taburcu olan Aybüke Metin, yaşadıklarını anlattı. Ölümle yaşam arasındaki ince çizgi arasında gelip gittiğini belirten Aybüke Metin, "Yani ışığı gördüm" dedi. Olay günü hava almak için balkona çıktığını anlatan Metin, şunları söyledi:

"TEK DÜŞÜNDÜĞÜM"
"Oruçluydum. Ellerimi balkonun korkuluklarına dayadım. Çevreye bakıyordum. Nasıl düştüğümü, hiçbir şeyi hatırlamıyorum. Yalnızca demirlere çarptığımı hatırlıyorum. Çarpma nedeniyle 6'ncı katın balkon demirleri kırılmış. Kendimi nasıl 5'inci kata attığımı da hatırlamıyorum. Sağ elimin parmaklarında çatlak var. Olay sonrası sadece korku hissetim. Tek düşündüğüm 'Bir daha yürüyecek miyim' oldu. Etrafımdaki herkes korkuyla bağırıyordu."

"23 HAZİRAN İKİNCİ DOĞUM GÜNÜM"
Olaydan sonra tanımadığı insanlardan dahi geçmiş olsun mesajları aldığını kaydeden Metin, "Uyurken sürekli düştüğümü görüyorum. Bu eve dahi gelmek istemiyorum. Kurban kestik. Doğum günüm 21 Eylül, ama bu olayı yaşadığım 23 Haziran, ikinci doğum günüm oldu. Arkadaşlarım bana pasta getirdi ve ikinci doğum günümü kutladık" dedi.

"RABBİM BANA KIZIMI İKİNCİ KEZ HEDİYE ETTİ"
Olay günü evde olan anne Ayşegül Metin ise yaşadığı korkuyu şu sözlerle anlattı:"İlk başta Allah hiçbir anne ve babaya böyle bir şey yaşatmasın diyorum. Kızımın bahçeye düştüğünü düşündüm. Öldü diye feryat ettim. 6'ncı katın balkon demirlerine tutunup 5'inci kata kendisini atabilmesi büyük bir cesaret. Rabbim bana kızımı ikinci kez hediye etti. Bundan sonra doğum gününü 2 kez kutlayacağız."

EVİ SATACAĞIZ
Olay sırasında şehir dışında olduğunu anlatan emekli astsubay baba Yüksel Metin ise "Telefonla haber verilince kızımın yere düştüğünü zannettim. Antalya'ya gelinceye kadar yol bitmek bilmedi. Kızım için hep yol boyunca dua ettim. Hemen hastaneye koştum. İyi olduğunu görünce dünyalar benim oldu. Allah kimseye böyle bir acı göstermesin. Kızımın psikolojisinin düzelmesi için evimizi satıp buradan taşınacağız" diye konuştu.

Çevre mühendisleri Albatros arazisinin satışının iptalini isteyecek

Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği Çevre Mühendisleri Odası Başkanı Baran Bozoğlu, Albatros arazisinin satışının iptalini isteyeceklerini ve İstanbul'daki bu bölgenin yeşil kalması için çaba sarf edeceklerini belirtti

Şehitlikte 13 yaşındaki kız çocuğuna cinsel istismar

Çerkezköy'de 17 yaşındaki genç, 13 yaşındaki kızı şehitliğe çağırarak taciz etti. Konuyu öğrenerek şikayetçi olan aile, 17 yaşındaki cinsel istismarcının tutuklanmasını istedi

Bugün herkese sıkacağım diyen maganda 5 kişiyi yaraladı

İstanbul'un Bahçelievler ilçesinde cinnet geçirdiği için telefonda 'Bugün herkese sıkacağım' dediği iddia edilen maganda 5 kişinin yaralanmasına sebep oldu