Ana Sayfa | TÜRKİYE

'Bisiklet Sür Beşiktaş'

Beşiktaş belediyesi'nden anlamlı etkinlik

Beşiktaş Belediyesi tarafından düzenlenen, "Bisiklet Sür Beşiktaş" etkinliğinde yüzlerce vatandaş pedal çevirdi

Türk Plastik Sanayicileri Araştırma, Geliştirme ve Eğitim Vakfı Geri Dönüşüm İktisadi İşletmesi (PAGÇEV) ve İstanbul Üniversitesi Bisiklet Kulübü'nün desteklediği etkinliğe Beşiktaş Belediye Başkanı Murat Hazinedar da katıldı. Dolmabahçe'de bir araya gelen bisikletliler, buradan Kuruçeşme'ye bisiklet kullanımını yaygınlaştırmak amacıyla pedal çevirdi.

"BİSİKLETİN ULAŞIM HAKKIMIZ OLDUĞUNU DÜŞÜNÜYORUM"

Etkinliğe katılan bir kadın bisikletli "Çok güzel bir organizasyon, Beşiktaş Belediyesi'ne çok teşekkür ediyoruz. Ben Acıbadem'de oturuyorum, işim İstinye'de. Hergün işe bisikletle gidip geliyorum. Köprüyü de vapurla geçiyorum. O yüzden de bisikletin ulaşım hakkımız olduğunu düşünüyorum. Umarım sürücülerin de bu konuda bilinci artar" dedi. Başka bir kadın bisikletli ise amaçlarının küresel ısınmaya ve artan araç fazlalığına tepki çekmek olduğunu belirterek, "Çevreyi ve doğayı korumak istiyoruz. O yüzden de Çevre Haftası kapsamında bu etkinliği yaptık. Umarım çok da güzel olacak" diye konuştu.

"HERKESİ BİSİKLET KULLANMAYA DAVET EDİYORUM"

PAGÇEV Başkanı Yavuz Eroğlu ise bisiklet ve spor için bir arada olduklarını söyleyerek, "Spor çok güzel ama bisiklet ayrı bir güzel. Çünkü biliyorsunuz hepimizin sorunu şehirlerimizdeki hava kirliliği. Bunun çözümünde en önemli etkenlerden biri arabalardaki salınımı azaltmamız gerekiyor. En büyük çözüm bisiklet. Bisiklet yollarının da çok olması medeniyet şehrinin bir göstergesi. Çevre için, insanların daha rahat bir yaşam sürmesi için herkesi bisiklet kullanmaya davet ediyorum" dedi.

"BİSİKLETİ ETKİN KULLANMAYA İLİŞKİN MESAJ VERİYORUZ"

Beşiktaş Belediye Başkanı Murat Hazinedar ise İstanbul'un zemin şartlarının bisiklet ve motosiklet kullanmayı cazip kılmadığını ifade ederek, "Bisiklet çocukluktan itibaren hayatımın bir parçası. Ama İstanbul'un olumsuz koşullarında böyle etkinlikler yaparak bisikleti unutturmamaya, daha etkin kullanmaya ilişkin mesaj vermeye çalışıyoruz. Yüzlerce bisikletliyle beraber yaz, sahil, boğaz ve bisiklet günü yaşayacağız. Birkaç etkinlik ile bisiklete ilgiyi öne çıkaramayız, sadece bunlar yeterli değil. Büyükşehir ile önemli çalışmalar yapmamız gerekiyor. Bisikletin popüler olarak kullanılacağı ana arterler Büyükşehir Belediyesi'ne ait. Burada sadece gençlere çocuklara mesaj vermiyoruz Büyükşehir Belediyesi'ne de mesaj veriyoruz" şeklinde konuştu.

DHA


Yılbaşı öncesinde dev operasyon, 84 ton sahte alkol ele geçirildi

Yılbaşı öncesi sahte alkol üreticilerine yönelik operasyonlar arttı. Tekirdağ'da yapılan baskında 84 ton sahte içki ele geçirildi

El Bab’a askeri sevkiyat sürüyor

Kilis’in Elbeyli ilçesi üzerinden El Bab ilçesine çok sayıda askeri sevkıyat yapıldı

Öğrenci yurdunda yangın çıktı, kapılar kilitliydi

Bolu’da 125 erkek öğrencinin kaldığı yurtta çıkan yangında yangın merdiven çıkış kapısının kapalı olmasına tepki büyüktü