Ana Sayfa | TÜRKİYE

Fuat Avni'den gündeme bomba gibi düşen açıklamalar

Fuat Avni

Twitter'da gündeme dair önemli açıklamalarda bulunan Fuat Avni lakaplı şahıs yine gündemi sarsacak iddialarda bulundu

Muhalif paylaşımlarıyla bilinen ve operasyonları önceden haber veren Twitter fenomeni Fuat Avni, Türkiye'nin Suriye'ye müdahale etme hazırlığında olduğunu ileri sürdü.İsrail'le ilişkiler ve Türkiye'nin Suriye'ye müdahalesiyle ilgili yeni iddialar ortaya atan Fuat Avni, 1,29 milyon takipçisi bulunan Twitter hesabına konuyla ilgili olarak şunları yazdı:

1. Dışişleri Müsteşarı Feridun Sinirlioğlu, Ankara'nın en karanlık isimlerinden biri ve Yezid'in son gözdesi.

2. Daha önce Tel Aviv Büyükelçiliği yapan Sinirlioğlu'nun İsrail'le özel bağları var. Sinirlioğlu İsrail'le ilişkileri yürüten tek isim.

3. Sinirlioğlu aynı zamanda Yezid'in İsrail'le ticari bağlarını sağlıyor. Fidan'ın yürüttüğü ticari işleri Sinirlioğlu devraldı.

4. İHH Başkanı B.Yıldırım İsrailli komutanların kırmızı bülten talebi İnterpole gönderilmiyor diye isim vermeden Sinirlioğlu'nu eleştirmişti

5. Yıldırım, Mavi Marmara meselesini gündeme getirince Kaçak Saray'da sert tepkiler oluştu. Kendisine, susması gerektiği iletildi.

6. Sinirlioğlu bir süredir Yezid'in Batı’daki imajını düzeltmek için İsrail’le ilişkileri yeniden başlattı.

7. Sinirlioğlu’nun görüşmesi Mavi Marmara kriziyle ilgili değil. İsrail özür dilemiş gibi algı oluşturma derdindeler.

8. Dışişleri  Bakanlığı Genel  Müdürü olan Gold’la, Sinirlioğlu İsrail-Türkiye ilişkilerini yeni bir düzleme oturtmak için uğraşıyorlar.

9. Yezid'in tek isteği, Türkiye’nin Suriye’ye girmesi karşısında İsrail'in ona destek olması. Sinirlioğlu bunun için devrede.

10. İsrail, Türkiye’nin Suriye’de yıpratıcı bir savaş vereceğini zamanla savaşın maliyetlerini taşıyamayacağını düşünüyor.

11. Sinirlioğlu'nun sunduğu rapora göre İsrail, Yezid'in Suriye'ye girmesine ses çıkarmayacak. Sinirlioğlu İsrail'in adamı gibi çalışıyor.

12. Suriye’ye girip oluşacak konjonktürde güçlü bir yönetim zorunluluğu kartını oynayarak Başkan olmayı düşünen Yezid'in tek düşüncesi savaş

13. Seçimin ardından Yezid, Suriye’ye girmeyi iyice kafasına koydu, Sinirlioğlu’nun yönlendirmelerinin de etkisi büyük.

14. Yezid, İsrail sayesinde Suriye’ye müdahalede uluslararası destek alacağını hesaplıyor. TSK felaketi önlemek için tüm gücüyle direniyor.

15. TSK üzerinde kamuoyu baskısı oluşturmak için Fidan’ın karanlık adamlarını devreye sokup kaos oluşturmayı planlıyorlar.

16. Kaos planıyla, Ulusal güvenliğimiz için Suriye’ye müdahale edilmesi gerektiği kamuoyuna kabul ettirilmeye çalışılacak.

17. Karanlık planların düzenleyicileri Sinirlioğlu ve Fidan, tüm güçleriyle Türkiye’nin Suriye’ye müdahale etmesi için çalışıyorlar.

Başkentte 1 Mayıs günü üst düzey güvenlik önlemleri alınacak

1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü için başkent Ankara'da güvenlik önlemleri arttırılacak

Tecavüze uğrayan genç kız intihar etti tecavüzcüsü dövülerek öldürüldü

Aydın'da dağlık bir alanda üç kişinin tecavüz ettiği genç kızın intihar etmesi üzerine kızın akrabaları tecavüzcülerden birini döverek öldürdü

72 bin polisle Türkiye genelinde huzur operasyonu

Daha önce 72 bin polisle yapılan huzur operasyonunun bir yenisi 72 bin polisle tekrar gerçekleştiriliyor